wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 17 kwi 2024, o 01:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 cze 2017, o 19:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:56
Posty: 570
15.06.2017 na porannym spacerku z psami stwierdziłem,że skoro pogoda taka cudna...i w ogóle.
Nie ma bata,jadę... na Brdę. Plany były ciut inne,ale po raz pierwszy od długiego czasu nie pykła mi logistyka. Tym samym decyzja:
startuję z Mylofu i płynę we czwartek w górę rzeki do Swornegacie, a w piątek wracam z powrotem. Pojęcie w górę rzeki ma sens ,bo Brda jakoś płynie tym 22 km odcinkiem, tyle że są to głównie jeziora i szerokie rozlewiska.

O 11.25 jestem na wodzie w Mylofie , auto zostawiłem w leśniczówce za płotem.. leśniczy kasuje 5 zyla za dobę,ale to dobra cena za spokojną głowę.
Obrazek
Obrazek

pogoda piękna, lekkie zachmurzenie..napieram na wiosło.. i płynę po Jeziorze Zapora
dopływam do Męcikału (taka miejscowość) oto wieża kościółka od tamtej strony
Obrazek
Za Męcikałem kawałek węższej części i wpadam na Jezioro Kosobudno ,nad którym sporo biwakowiczów,ale wzrok z daleka przyciąga
Obrazek
indiańskie tipi... przez chwilę zastanawiam się ,czy to nie starzy znajomi z Wymysłowa, ale stwierdzam,że nie będę się wcinał w imprezę i płynę dalej . Z Kosobudna wpływa się bezpośrednio na Jezioro Dybrzyk . To długie na 4 km,niezbyt szerokie jezioro, dość męcząco wygląda,a co dopiero je przepłynąć. Na środku ucinam sobie pogawędkę z chłopakami płynącymi kanadą w stronę przeciwną. Generalnie od tego momentu wszyscy przepływający z zaciekawieniem pytają czemu płynę w odwrotną stronę :lol: :lol: :lol: , no to mówię,że w tamtą płynąłem już mnóstwo razy i trzeba coś zmienić. :mrgreen:
Po Dybrzyku jest Jezioro Łąckie ,na którym można trochę pobłądzić pomimo niewielkich w sumie rozmiarów, na szczęście miałem mapę i nie zapomniałem odwrócić jej "do góry nogami" .Później mniejsze Jezioro Małołąckie i ... najtrudniejszy -3 km odcinek rzeki łączący je z Jeziorem Witoczno. Najtrudniejszy pod prąd,bo woda tam płynie .
A to już Witoczno
Obrazek

Płynąc w tą stronę należy się kierować na widoczną w oddali wieżę,aby dopłynąć do Swornegacie.

No i dopłynąłem w końcu do w wym. miejscowości .

C.D.N.

_________________
idę do Edo .... na pieszo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 cze 2017, o 20:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:56
Posty: 570
Do Swornychgaci dopłynąłem po 6 godzinach machania śmigłem.. rozbiłem namiot na polu biwakowym i poszedłem w "tango", znaczy zobaczyć,co się dzieje we wiosce..do tego miałem ochotę na browarka w lokalnym barze,bo jak wiadomo ,w lokalnych barach zawsze są fajne rozmowy z lokalersami.
Przed wyjazdem dowiedziałem się od ewy, że w Swornych będą się odbywać dni canoe. Faktycznie ..było sporo kanuistów..ale nie kwapiłem się do integracji.

W barze osuszyłem ze dwa piwka, pogadałem z "tambylcami"..ludność napływowa (turysty) bowiem oblegała Restauration w centrum..z plebsem się nie bratają snoby. No i wróciłem na biwakowisko... koło 22.00 już grzecznie spałem,a właściwie starałem się zasnąć...bo obozująca obok grupa gwarnie to utrudniała. Skończyli około 2.00......a o 3.45 pewna para postanowiła zwalić kajak na wodę i popłynąć na Witoczno podziwiać łabędzie. "ZWALIĆ" znaczy zwalić w pełnym tego słowa znaczeniu ..mnie w każdym razie też skutecznie zwalili z samopompy :evil:
Po chwili leżenia z perspektywą mocnego deszczu za dnia ,postanawiam opuścić to jakże niegościnne dziś miejsce. Szybko zwijam bambetle i o 4.50 jestem na wodzie
Obrazek
za chwilę mam już Witoczno (w drodze powrotnej )
Obrazek

słoneczko wschodzi ,ale nie zapowiada się to zbyt dobrze..
faktycznie, po 1 km, przy wyjściu z Witoczna widzę słonko po raz ostatni w czasie tego rejsu
Obrazek
mam przed sobą kawałek niosącej rzeki, wpływam na Małołąckie , Łąckie
Obrazek
mostek przed Jeziorem Dybrzyk
Obrazek

i samo jezioro w pełnej krasie ,czyli 4 km do pokonania
Obrazek

tam na samym końcu widać przesmyk ...

W dodatku w połowie tego odcinka zaczyna padać deszcz ,z początku nieśmiale...ubieram deszczak,zakładam fartuch na kajak.. i płynę dalej ..zatrzymuję się na śniadanie na przesmyku miedzy Dybrzykiem,a Kosobudnem. To połowa mojej trasy powrotnej ..
tu..przepłynięty Dybrzyk
Obrazek
a przede mną Kosobudno
Obrazek

Co raz bardziej pada ... dopływam do Męcikału i widzę wieżę kościoła z tej górnej strony
Obrazek
Ostatnie kilometry to już spora ulewa
Obrazek

Po 4-ech godzinach udaje sie jednak dopłynąć do Mylofu
Obrazek



Po obowiązkowej pogawędce z Panem leśniczym z Mylofu... po zakupie rybek z miejscowej hodowli ...po przebraniu się w suche ciuchy ,,wróciłem do domu.

Udało mi się przepłynąć 22 km w górę rzeki (właściwie jezior) i wrócić z powrotem następnego dnia.
Wnioski z wyprawy...

Raz na jakiś czas można coś takiego zrobić...
Nigdy więcej nie nocuję na komercyjnym polu biwakowym.

Prócz tego jak najbardziej O.K. :oki:

_________________
idę do Edo .... na pieszo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2017, o 21:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2015, o 20:27
Posty: 908
Super wypadzik :oki: :brawo: :brawo: :brawo:
Sylwku jak się zbierałeś było robić to bardzo po CICHU ;) :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2017, o 22:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:56
Posty: 570
sharan napisał(a):
........
Sylwku jak się zbierałeś było robić to bardzo po CICHU ;) :lol:



do tego "CICHU" zabrakło mi asertywności ...z powodu zmęczenia całą nocą ...no i co winni Ci,co normalnie spali?

_________________
idę do Edo .... na pieszo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2017, o 23:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2015, o 20:27
Posty: 908
Co Ci zabrakło :lol: :lol: :lol:
a jakiego koloru podniebienie :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2017, o 23:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:56
Posty: 570
zabrakło mi braku krzyżackiej litości dla niewinnych ...


Jednego razu w Woziwodzie , wraz z Kubą ,urządziliśmy koncert menażkowy o 5 -ej rano ..w podzięce za imprezę do 3-ej...


kilka "kurew" poleciało...


ale w Sworach byłem zbyt zmęczony ,by karać niewinnych ..

_________________
idę do Edo .... na pieszo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 cze 2017, o 11:48 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Piękne miejsca! Cudowne zdjęcia! Szkoda, że Cię ulewy dopadły.
Dzięki Sylwuś za przypomnienie tej cudownej krainy :D :D

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 cze 2017, o 19:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 16:23
Posty: 1035
Gratuluję wycieczki 8-)

_________________
Krótko i na temat
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 cze 2017, o 00:11 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Piękne zdjęcia, piękna rzeka, piękna łódka, piękna wyprawa tylko sternik paskudny :mrgreen:
Fajny rejs, godny pozazdroszczenia ;)

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 cze 2017, o 22:24 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Sylwek :brawo: :brawo: :brawo:
super wypadzik sobie zafundowałeś .
Ale że Ci " lokomocja" nie pykła to aż dziw - zawsze wszystko dopracowane i dopięte na ostatni guzik
A gdzie Ksysiu - nie zabrałeś go - zarobiony pewnie po uszy
Fajnie miałeś z wyjątkiem tego obozowiska - jednak na dziko to na dziko- cisza i spokój

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL