wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 29 mar 2024, o 17:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lip 2021, o 22:54 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Temat był zarzucony i w zasadzie sporo informacji tam jest zawarte więc chyba nie warto powtarzać
W razie czego tu jest link http://wodniacy.net/viewtopic.php?f=9&t=1448&p=24519#p24519
Ja wyrwałem się już w piątek późnym wieczorem po robocie i w Zegrzu nad samym brzegiem spędziłem sobie bardzo przyjemnie nockę .
Piwko jakaś kolacyjka i spać.
Z samego rańca przyjechał po mnie Janusz. Przepakowaliśmy do Niego kajaki oraz cały szpej i walimy do Makowa Mazowieckiego .
Tam jesteśmy około 9 z rana umówieni z Włodkiem i Sharanami.
Dopiero co ich wywoziłem do Piszu na spływ Pisą a tu proszę już stoją obozowiskiem tuż przed Różanem. Z samego rana Włodek zajeżdża po nich i przywozi na start do Makowa.
Fajnie jest - Sharany płyną z nami - ekipa się powiększa. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Startujemy jak zawsze na ostatni odcinek Orzyca czyli spod jazu w Makowie.
Płyniemy sobie dość spokojnie robiąc dość często przerwy na kąpiele bo jest gorąco. niby na dziś zapowiadali dla tego rejonu ciągłe opady i burze a tu prawie ani jednej chmurki i słoneczko świeci pięknie.
Powoli rzeka wytraca nurt, to znak że niedługo będzie zapora.
Na 11 kilometrze mamy przenioskę bo jest tam kolejny jaz ale przenioska krótka i niezbyt upierdliwa. Jaz już jest po remoncie ale wcześniej przenioska była dużo gorsza. Na Orzycu mamy dość wysoką wodę, bo około 1 - 1,5 metra wyżej niż zawsze, a miejscowy wędkarz to potwierdził.
I tak z przerwami płyniemy sobie aż do mojego ulubionego miejsca gdzie zawsze sobie robimy dłuższy postój.
Jest to mały kawałek piaszczystej plaży na parę kilometrów przed końcem rzeki.
Mała przerwa na posiłek, kąpiele i śmichy chichy a potem ruszamy dalej.
Plan na dziś minąć o kilka ładnych kilometrów Gnojno.
Wypływamy na Narew. Zdążyliśmy zrobić może ze dwa - trzy kilometry i za plecami zaczyna grzmieć.
Idzie burza. A jednak coś się z tej prognozy sprawdziło :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mijamy Gnojno i szukamy miejscówki na obozowisko. Po kilku podejściach gdzie nie było zbyt dobrych warunków znajdujemy całkiem fajne miejsce i rozkładamy obozowisko.
Skoro idzie burza to nie ma co ogniska rozpalać bo na otwartym terenie jesteśmy więc każdy coś tam sobie zjada i w zasadzie po rozłożeniu obozowiska oraz zjedzeniu obiadku burza nas dogania. W oddali ładnie się błyska i grzmi ale pada dość słabo. Powiedział bym nawet ze mocniej kropi.
Burza idzie ale bokiem.
Przy tej kropiącej z nieba wodzie rozpalamy jednak małe ognisko i dobijamy się smażonymi kiełbaskami.
I spać. Ja od jakiegoś czasu łażę ciągle niewyspany więc zamykam oczy i nagle słyszę budzik. = A to już poranek i trza zbierać graty bo przed nami jeszcze troszkę kilometrów do przepłynięcia jest z czego prawie polowa po niemalże stojącej wodzie Zalewu Zegrzyńskiego
Zwijamy obozowisko i płyniemy dalej. Dziś znów piękna słoneczna pogoda i słonko od samego rana ładnie daje
Oczywiście po drodze co jakiś czas stajemy na kąpiele.
Mijamy Pułtusk a potem wioskę camperową gdzie wzdłuż brzegu poustawiane są przyczepy kempingowe jedna obok drugiej na długości tak pewnie z kilometra.
Ale o dziwo jakiś spokój i cisza panuje. Ile razy tamtędy przepływałem to zawsze był wrzask dzieciaków, nawoływania dorosłych, warkot motorówek i pontonów, smród palących się grilli i ten cały bałagan jaki ludzie ze sobą z cywilizacji przynieśli żeby być blisko natury :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Po drodze mijamy jakieś pędzące motorówki i skutery wodne ale jak wspomniałem jest tego dużo mniej niż zwykle.
Albo towarzystwo korzysta że granice są otwarte ( bo nie wiadomo kiedy znów zamkną :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: albo wszyscy siedzą nad morzem ) W Dzierżeninie dobijamy do brzegu. Jest tu piękne zejście do wody, jakaś plaża , wypożyczalnia kajaków i bar.
Idę zapytać czy możemy tu u nich odpocząć . Ależ oczywiście - zapraszamy - nawet swoje kajaki głębiej na brzeg powyciągali żebyśmy mogli spokojnie sobie dobić.
Idziemy wszyscy do baru gdzie Włodek stawia nam po zimniutkim - prosto z lodówki browarku. Szkoda że nie z nalewaka ale i tak jest super.
Sączymy sobie zimniutki browarek a potem do wody na kąpiel.
Włodek z synem - Tomkiem w zasadzie już niedaleko kończą bo tuż za Serockiem ale my mamy jeszcze spory kawałek dalej więc już na plaży żegnamy się z Włodkiem i Tomkiem i zostawiamy ich płynących canoe z tyłu.
My wyrywamy do przodu i narzucając nieco większe tempo Mijamy Serock, Jadwisin i w końcu docieramy do mety czyli portu w Zegrzu.
Młody podstawił auto Sharanów więc nasze fury już na nas grzecznie czekały.
Sharany szybko się spakowały i stwierdziły że dziś nocować będą już w Krynicy nad morzem.
Żegnamy się i machamy na do widzenia.
Zostaliśmy tylko my z Januszem.
A jako ze nam się za bardzo nie spieszyło do domów a godzina jeszcze aż tak późna nie była to na spokojnie wypakowujemy klamoty, suszymy i leżymy w leżaczkach.
Potem jeszcze jajeczniczka i dopiero jak słoneczko zelżało to zaczęliśmy zbierać klamoty.
Na koniec jeszcze szybki prysznic żeby się opłukać i wracamy do domciu.
Było jak zawsze miło i sympatycznie. Ekipa :brawo: :brawo: :brawo: i paluszki lizać. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Niech żałują Ci co nie dojechali
Wszyscy zarzekali się że im się Orzyc bardzo spodobał , a ja im wierzę bo od kilku lat sam przynajmniej raz do roku Orzycem płynę
I to w zasadzie byłoby na tyle.
Tu znajdziecie trochę zdjęć ze spływu https://photos.app.goo.gl/YHAiNJMkq4YfTEXs8
A - byłbym całkiem zapomniał.
Do tej pory Orzyc na tym odcinku był lajtowy natomiast natura zrobiła swoje i powoi zaczynają się tworzyć zatory także w przyszłym roku już może to być rzeka zwałkowa na tym odcinku

Wielkie dzięki całej ekipie za udział
Było super
No i do zobaczyska :hejka: :hejka: :hejka: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lip 2021, o 11:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 mar 2019, o 14:08
Posty: 105
Potwierdzam, Orzyc to bardzo ładna rzeka, warto było.
O ostatecznych wrażeniach decyduje towarzystwo a ono było pierwszej klasy.
Wielkie dzięki Lechu, Januszu, Basiu, Darku, Tomku.
Do kolejnego wspólnego pływania.

Mam zaledwie kilka fotek:
Załącznik:
01.JPG

Załącznik:
02.JPG

Załącznik:
03.JPG

Załącznik:
04.JPG

Załącznik:
05.JPG


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lip 2021, o 21:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 mar 2019, o 14:08
Posty: 105
link https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lip 2021, o 21:46 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Dzięki za zdjęcia.
Normalnie wyglądam jak bym pół szafy na kajak wsadził.
Muszę to jakoś zminimalizować i opanować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sie 2021, o 17:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2015, o 20:27
Posty: 908
I my wszystkim dziękujemy że mogliśmy z wami spędzić czas na wodzie
https://photos.app.goo.gl/Rg6VFBX5R7S5D7bV8


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sie 2021, o 23:50 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Czyżby Sharany z urlopu wróciły :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL