wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 23 kwi 2024, o 11:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 maja 2022, o 22:15 
Offline

Dołączył(a): 7 lis 2017, o 15:21
Posty: 53
Lokalizacja: Płocho
Pomysł na tegoroczną majówkę był taki że był. W ostatnim tygodniu kwietnia myślałem o Drwęcy, o Borach Tucholskich, o jakiejś niesprecyzowanej rzece, ostatecznie w czwartek wieczorem na dobre nie podjąłem decyzji. Koniec końców trochę z lenistwa wylądowałem na Wkrze. W logistyce pomogła znana i lubiana aplikacja taksówkowopodobna ale o tem za chwilę. Korzystając z map gugla start zaplanowałem w miejscowości Strzegowo, jednak gdy w piątkowy wieczór tam dotarłem przystań MAMUT CAMP była już zamknięta, wjazd autem na teren niekoniecznie możliwy więc ostatecznie wylądowałem na polu namiotowym AGRO KAJAKI BIEŻANY. Mogę z czystym sumieniem polecić, ładna infrastruktura, cena uczciwa (10 PLN od głowy, i tyle samo za prysznic).
Zostawiłem szpej i pojechałem odstawić auto na metę spływu do Modlina. Planowałem zostawić autko na parkingu p&r przy dworcu pkp, ale regulamin straszył karą w wysokości Jana III za każdy dzień postoju powyżej 48 H, ostatecznie wylądowałem w małej zatoczce tuż przy budynku dworcowym. O rany jaki ten dworzec uroczy!
Powrót na start z sympatycznym ubermajstrem upłynął na miłej rozmowie.
-Co?! Pociąg odjechał, haaa, co tak daleko jedziemy?
- nieee, tam nie ma pociągu. Nad wodę jedziemy, nad rzekę. Będę płynął canoe.
- teraz? [spojrzał na zegarek]
- no nie, rano. teraz ognisko i spanko.
A gdzie spanie? zapytał
W namiocie.
W namiocie?? ouuujj to zimno jeszcze. A ile to się płynie?
planuje 4 dni.
Tu nastąpiła seria dziwnych dźwięków, zakończona stwierdzeniem: "żona by mnie zabiła".
Także mając w pamięci co powtarzają mi starsi koledzy i teraz też pan ubermajster myślę że instytucja żony to jakaś straszna sprawa :roll:
Wracamy nad wodę. Na kolację burgerek z grilla, do tego dobre piwko i nawiedził mnie kojący sen po całym dniu jazdy w tę i spowrotem. To był jedyny nocleg na dedykowanym polu biwakowym, kolejne były już na łączkach.
Spływ zaplanowany na ok 100 km. Pierwsza przeszkoda w rzece czekała po kilku zakrętach - ogromna topola przewrócona w poprzek nurtu. Ani obejść, ani przepłynąć, ani przenieść. Trzeba było się troszkę cofnąć do bardziej dogodnego miejsca i przenieść szpej lądem.
Ładna ta Wkra, ale strasznie zamulona. Trzeba było delikatnie badać kaloszem piasek bo okazywał się mułem głębokim na kilkanaście-dziesiąt cm.
Ten odcinek płynęliśmy chyba jako pierwsi w tym sezonie bo podczas przepływania przez rezerwat przyrody Dziektarzewo musiałem torować sobie drogę moją czerwoną piłką do drewna.
Na progu w Glinojecku spotkaliśmy 2 sympatycznych kajakarzy, a którymi później mijaliśmy się co jakiś czas.
Wyższe progi udało się spławić na cumkach, jaz w Strzegowie musiałem obnieść. Elektrownia w Kondrajcu Szlacheckim nie stanowiła problemu i udało się przepłynąć bez utrudnień, za to dwie inne elektrownie nie były takie łaskawe. Bystrza udało się wszystkie przepłynąć, chociaż jedno zostawiło na łódce niemiłą pamiątkę i mokre stópki.
Pomogła szara taśma i mogliśmy kontynuować spływ.
Rzeka ogólnie bardzo ładna, malownicza. Gdyby nie ta obrzydliwa maź na brzegach zasysająca buty, stopy i pragnąca pochłonąć wszystko byłoby ciekawiej.
Co ciekawe odcinek z nagromadzonymi wypożyczalniami kajaków wcale nie był najładniejszy.
Meta w Modlinie przed mostem. Na skarpie parking, wiaty, plac zabaw. Tylko przy brzegu tradycyjna obrzydliwa maź.
fotosy:
https://photos.app.goo.gl/jK9ovoZsK8X9k39x7

_________________
_
glynu
instagram: czerwone_canoe


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL