wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 15 maja 2024, o 07:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 mar 2015, o 21:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 21:00
Posty: 125
Lokalizacja: Starachowice
Ahoj,
Ostatni spływ kalendarzowej zimy. Wybór pada na zupełnie nieznaną rzekę co się zowie Szabasówka. Płyniemy we trzech: Piotr zwany Prusem, Jarek zwany Sikorem i na dokładkę ja. O rzece niewiele wiedzieliśmy. Prawdę mówiąc jasne było tylko to że istnieje, płynie na Mazowszu w okolicach Radomia i wpada do Radomki zaraz przed zalewem Domaniowskim. Jadę z Prusem, tuż przed mostem na trasie E7 w miejscowości Wałsnów łączymy siły z Sikorem. Szybki wypakunek kajaków i chłopaki jadą na metę zostawić jedno z aut. Ja w tym czasie targam kajaki rowami itp. do rzeki.

Obrazek

Po chwili dołaczają Prus z Sikorem i startujemy. Pierwszy kilometr maże ciut więcej sprawia wrażenie raczej mało ciekawe. Wodę czuć mułem, zresztą za wiele też jej nie ma. Po jakichś 800 m. obnosimy jakąś zastawkę za którą nie wiadomo czy to płynie nadal rzeka czy jakaś bliżej nieznana ciecz mlecznego koloru?

Obrazek

Obrazek

Wodujemy się w tej pianie i płyniemy kanalikiem o szerokości 2 – 2,5m. Popatrzeliśmy z Prusem na siebie i bez słów zawisło w powietrzu „Jak tak będzie dalej to nieźle”. Obnoszę jakąś kładkę, Katana okazała się dla niej za wysokim kajakiem, chłopcy jakoś mieszczą się pod nią.

Obrazek

[img]https://lh4.googleusercontent.com/-piRVjH0npDQ/VQsPBNDyGUI/AAAAAAAAFg8/zdm41eUFkYI/w958-h719-no/DSCN0013.JPG][/img]

Po jakimś 500 m. w miejscowości Bąków, spływamy małe bystrze pod mostem przy jakimś starym młynie.

Obrazek

Nagle naszym oczom ukazuje się zupełnie inny krajobraz. Rzeka się poszerza, zaczynają się meandry i pojawiają się pojedyncze zwałki. Robi się całkiem przyjemnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest dosyć malowniczo i ciekawie. I tak spokojnie płynąc przed siebie mijamy ujście rzeki Korzeniówki i dopływamy do mostu na drodze do miejscowości Zaborowie. Jest on jakby granicą za którą od razu zaczyna się bardzo ładny las.

Obrazek

Obrazek

Robimy krótką przerwę, posilamy się, pozbywamy nadmiaru płynów i spadamy na rzekę. Po prawym brzegu las liściasty po lewym iglasty. Jest bajecznie. Ni stąd ni z owąd w rzece zaczynają pojawiać się obalone drzewa. Jedno, drugie, trzecie… kolejne. Robi się naprawdę ciężko. Niektóre przeszkody są naprawdę trudne, zaczynam się „lekko” denerwować bo mam coraz większe kłopoty w pokonaniu tej plątaniny gałęzi i obalonych drzew. Jakoś idzie, a zabawa z tymi zwałkami jest przednia. Czas ucieka a my jesteśmy w przysłowiowych czterech literach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po ciężkiej walce wypływamy z tego dosyć uciążliwego ale bardzo przyjemnego odcinka Szabasówki. Robi się trochę spokojniej. Mijamy jakiś staw i obnosimy kolejną zastawkę.

Obrazek

Dalej rzeka nie jest już tak uciążliwa. Jakieś pojedyncze zwałki, małe bystrza, ale nadal jest bardzo ładnie. Obnosimy jeszcze jedną „tamę”, Szabasówka zaczyna dosyć mocno meandrować. Nadal w korycie pojawiają się pojedyncze zwałki. Wszystkim dajemy radę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przepływamy pod mostem kolejowym i przepływamy przez miejscowość Mniszek. Kolejny most i powoli zaczynamy wypatrywać końca naszego dzisiejszego pływania. Na mecie palimy ogień. Zjadamy kiełbaski.

Obrazek

Obrazek

Powrót do domów bez większych kłopotów. Rzeka poza pierwszym kilometrem zaskoczyła nas na plus niesamowicie. Piękna okolica, na wodzie też nudzić się nie można. Jeszcze pewnie tam zajrzymy. Ja już widzę ją w wyobraźni jesienną porą, jak przyroda będzie mienić się różnymi kolorami. Z czystym sumieniem można powiedzieć że Szabasówka jest godna tego aby ją spłynąć.

_________________
-navigare necesse est, vivere non est necesse-


Ostatnio edytowano 20 mar 2015, o 09:10 przez ManaT, łącznie edytowano 1 raz
Poprawiony BBcode


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 mar 2015, o 22:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 12:42
Posty: 455
Pointerze brakuje mi tylko abyś wziął się za filmowanie , chętnie wszystkie rzeczki które tu zapodajesz , zobaczył bym
również na szklanym ekranie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 mar 2015, o 07:50 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Latem musi być super :)
Ta "mleczna" woda mnie zastanawia. Co to mogło być?

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 mar 2015, o 09:24 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
zapewne piana która wytworzyła się na wskutek zawartych w wodzie minerałów.

No - też jak Tedzio bym chętnie film jakiś obejrzał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ale o ile początek rzeczki nie był zbyt zachęcający o tyle dalszy odcinek wygląda na bardzo ciekawy.
Coraz bardziej rozważam zakup takiego polietylena jakim Wy dysponujecie bo tyle fajnych miejsc jak zwykle do obejrzenia umyka.
Pointeru - super zdjęcia i bardzo fajna relacja - zazdraszczam Wam tego pływania

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 mar 2015, o 10:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2015, o 17:13
Posty: 37
Białe to piana. Tworzyła się za zastawką, ale istotnie wyglądało to dość niecodziennie. Latem raczej nie ma tam czego szukać. Może być płytko, a najładniejszy odcinek - las i mokradła będzie obfitował w owady. Jeżeli jeszcze te wszystkie zwałki się zazielenią i zagęszczą, a trzciny rozrosną, to może być kłopot.
Moje zdjęcia:
https://picasaweb.google.com/1180133638 ... redirect=1

_________________
http://pruswkajaku.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 mar 2015, o 20:35 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
No - najbardziej robi wrażenie zdjęcie nr 6 czyli jak płyniesz w rzece piany
zupełnie jakbyście wcześniej beczkę szamponu do wody wlali :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2015, o 11:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 16:23
Posty: 1035
Pointer z Prusem już wszystko powiedzieli, ja tylko powtórzę - Fajnie Było :lol:
Moje zdjęcia:
https://plus.google.com/u/0/photos/1031 ... 8338470747

_________________
Krótko i na temat
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL