wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 27 kwi 2024, o 13:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 kwi 2016, o 20:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 18:43
Posty: 121
Sorry że tak późno zakładam wątek ale niestety brak czasu , a do tego zmogła mnie choroba , ale co tam dla takiego towarzystwa warto było :brawo: :brawo: :brawo:
Co tu dużo pisać , kto nie był ma naprawdę czego żałować :lup: :lup: :lup: , poznałem w realu część grupy Menaża 07 w osobach CZOŁGA I SIKORA , tych ludzi naprawdę nie da się nie lubić :brawo: :brawo: :brawo:
W sobotę podłączyła się ekipa z mojego podwórka (Sławek... , Bogdan i Tomek), której jakimś dziwnym trafem :oops: nie miałem okazji poznać osobiście ale w końcu się udało :oki:
Jeśli ciut się wykuruję to jak najszybciej postaram się zgrać fotki ale one i tak w żaden sposób nie oddają uroku Bzury , latem postaram się jeszcze raz powtórzyć spływ tylko w większej ekipie :tupu: :tupu: :tupu:
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wspólny spływ , było zaj....cie :brawo: i zapraszam do wrzucania fotek w tym wątku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2016, o 21:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2015, o 20:27
Posty: 908
kto nie był ma naprawdę czego żałować :lup: :lup: :lup:

A wy myślicie że co ja sobie myślałem jak płynąłem maraton i na dodatek w guza sobie nabiłem
gratuluję spływu i jak mówią góra z górą kto wie :oki:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2016, o 22:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 16:23
Posty: 1035
To ja zacznę tak:

1. Dobre słowo dla Czołga.
2. Dziękuje za towarzystwo i dobrą zabawę. Orzechowi, CzołgU, Sławkowi, Bogdanowi i Tomkowi
3. Może już dosyć tego dobrego, przejdę do konkretów:

Na zaproszenie Orzecha, Czołg i ja przyjechaliśmy nad Bzurę na trzydniowy spływ. Ruszyliśmy w piątek na trasę o długości ok. 85,6 km od Soboty do Kamionu.

Obrazek

Bzura w kwietniu jest jeszcze pełna wody, ale zaraz za Sobotą rzeka znikła pod zielonym kożuchem. Utworzyły go zbutwiałe pnie drzew oraz naniesione przez nurt patyki, muł i śmieci. Wszystko to pokrywa dywan z trawy i roślinności wodnej. Jakoś się prześlizgujemy :lol:

Obrazek

Następnie napotkamy zastawkę i zwałkę, które musimy obnieść.

Obrazek

Obrazek

Inne zwałki już opływamy.

Obrazek

Nieco dalej próg, również do przenoski.

Obrazek

Mijamy Łowicz i znajdujemy miejsce na biwak i ognisko :lol:

Obrazek

W sobotę rano dołączają do nas koledzy ze Skierniewic. Sławek..., Bogdan i Tomek.

Obrazek

A co ja będę pisał, popatrzcie.

Obrazek

Za Rawką jest bystrze, przy tym stanie wody do przepłynięcia, ale kajakami górskimi. Zbyt wiele ostrych kamburów. Czołg to młody i odważny człowiek, chciał to spłynąć. Nadal jest młody :mrgreen:

Obrazek

W Sochaczewie trzeba uważać na bystrza z dużymi głazami ukrytymi w nurcie. Było kilka niegroźnych trafień :lol:
W nagrodę znajdujemy wygodną miejscówkę na nocleg. Musicie wiedzieć, że Bogdan to dobry kucharz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czego nie wypłoszyliśmy to sfotografowaliśmy.

Obrazek

Obrazek

Most w Kamionie. Koniec spływu.

Obrazek

Zachęcam do spłynięcia Bzury. A ja tu jeszcze kiedyś wrócę.

A tu reszta zdjęć

P.S.
Należą się podziękowania dla brata Orzecha za podwózkę do Wyszogrodu. Dziękuję :lol:

A będzie jeszcze filmik, ale za jakiś czas.

_________________
Krótko i na temat
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 kwi 2016, o 00:16 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 19:41
Posty: 283
Lokalizacja: 246 km Warty LB
Zupełnie inne miałem wyobrażenie tej rzeki!
Nie dało rady z Wami teraz, to może zrobimy powtórkę?
Już widać chętnych.
I nęci kontynuacja - można i do stolycy, i w dół - z prądem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 kwi 2016, o 06:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 20:38
Posty: 1359
Lokalizacja: Warka, Warszawa
Dzięki za podziękowania i ja również Wszystkim bez wyjątku dziękuję. Atmosfera była tak fajna, że aż brzuchy bolały ze śmiechu :oki: Bzura to bardzo ładna rzeka. Szczególnie dzikie odcinki. Do pewnego momentu bardzo dobrze oznakowana, co będzie widać na moich zdjęciach. Sporo mostów. Na początku, jak wspominał Sikor mieliśmy dość długą przenoskę. Był to nasz pierwszy spływ w tym roku z noclegami i chyba za dużo gratów wziąłem, bo Carola była ciężka jak cholera...a może przytyła po zimie? :)
Nad wodą sporo wędkarzy. Była przewaga przychylnych kajakarzom jednak i kilku maruderów również było co to "ryby nie bierom bo pływata". Pozdrowię w tym miejscu dwóch Panów z wędkami, którzy chwilkę miło z nami pogadali, spytali czy mogą nam zrobić zdjęcia i stwierdzili, że nam zazdroszczą spływu. :oki:
Dobrze, że Orzech z rozmysłem zaplanował spływ przed otwarciem sezonu na szczupaki bo było by ciasno. To jeden feler tej rzeki.
Miejsca na nocleg do znalezienia właściwie bez problemowo. Dużo opału.
Powiem Wam niezłą historyjkę. Tomkowi ze Skierniewickiego oddziału uszkodziło się wiosło. Łycha. Miał "czynną" jedną stronę i płynął Raiderem równo z nami :mrgreen: Jako, że tytuł "pół kajakarz" jest zajęty, otrzymał tytuł "pół kanadyjkarz" :lol:
Bzurę polecam.
Moje zdjęcia: https://plus.google.com/u/0/photos/102060327148015288306/albums/6277379933122775297

_________________
http://kajakczolgowy.blogspot.com

Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 kwi 2016, o 11:47 
Bzura, Bzura i po Bzurze...
Muszę stwierdzić, że spływ minął zdecydowanie za szybko. Bzurą płynąłem drugi i na pewno nie ostatni raz. Chętnie obejrzę ją w bardziej letniej oraz typowo jesiennej odsłonie.
Podobało mi się turystyczne tempo dzięki któremu miałem czas porozglądać się na boki ;) To nowe doświadczenie i warte powtórzenia, bo nie ma sensu zawsze gnać i gnać do przodu ;)
Przede wszystkim fajnie było znowu zobaczyć dawno nie widzianych kolegów z Menaży oraz poznać osobiście ziomka Orzecha, który był inicjatorem tego spływu.
Spływ bardzo udany, rzeka fajna, towarzystwo przednie.
Bzurę polecam każdemu kto jeszcze nie widział...
Do następnego... ;)


Góra
  
 
PostNapisane: 27 kwi 2016, o 12:07 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Piękna rzeka! Ludki uśmiechnięte :) Może kiedyś będzie okazja razem popływać :)

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 kwi 2016, o 18:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 18:43
Posty: 121
Kila moich fotek :oops:
https://plus.google.com/u/0/photos/100453759377655407914/albums/6278265144678084833


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2016, o 17:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 16:23
Posty: 1035
No jakiś czas minął :lol:
Zaległy :mrgreen: filmik:


_________________
Krótko i na temat
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2016, o 19:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2015, o 20:27
Posty: 908
Pięknie :brawo: :brawo: :brawo:
a tu jeśli byłby ktoś zainteresowany https://www.facebook.com/nadbzura/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2016, o 09:33 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
:D :D

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2016, o 19:38 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
fajnie tam
Szkoda że Człowiek nie może być w kilku miejscach jednocześnie :lup: :lup: :lup:
Gratulacje z super zabawy i przygody

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL