wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 28 kwi 2024, o 15:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 lut 2015, o 18:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:17
Posty: 238
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki
No i niedawno nasz spływ sie zakończył. Pięknie było, słoneczko nam świeciło (cały dzień :D) Właśnie z bratem czekam na powrót ojca z samochodem by sie zapakować i zawinąć do domciu :) Niech żałują Ci co siedzieli w betonach! Jak wrócimy to coś więcej skrobniemy ;)

_________________
eltechowe.blog.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lut 2015, o 20:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 11:54
Posty: 189
Lokalizacja: Góra Kalwaria / Ulaski Stamirowskie
Jechałem dziś przez most w Górze i zazdrościłem Wam z całego serca, pogodą była niesamowita, potem jechałem nad Wisłą w okolicy Tarnowa tuż przed Wilgą i te wysepki skąpane słońcem :oki: miód dla oka ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2015, o 10:13 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
No co prawda już Ropuch w Qm Qm napisał parę słów ale ja tu poprę zdjęciami moją wypowiedź :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Start odbył się z miejscowości Gusin o tu https://maps.google.pl/maps?q=51.892888,21.254933&ll=51.894662,21.26039&spn=0.018989,0.045447&num=1&t=m&z=15
Ale zanim napiszę parę słów o samym Gusinie to muszę nadmienić że z Tedziem dogadaliśmy się że my kajaki pakujemy na dach a Tedzio podjeżdża do nas o 7.00
Obrazek

Razem startujemy i jedziemy do WKW gdzie Ted zostawia swoje auto i już razem w 4 czyli Ted oraz 3 techy jedziemy na miejsce startu.
Obrazek

już widać że pogoda będzie bardzo dobra bo pięknie się rozświetla niebo i powoli zaczyna wychodzić słońce
Obrazek
Obrazek

Po drodze przy stacji Orlenu w Otwocku mamy spotkać się się ze Słoneczkiem która to dobra istota nakarmiła nas wspaniałymi kanapkami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Słoneczko - kanapki były rewelacyjne i bardzo za nie jeszcze raz dziękujemy. :brawo: :brawo: :brawo:
A dodatkowo Słoneczko wiozła jeszcze dla mnie kajak na dachu - za to też dzięki :brawo: :brawo: :brawo:
Tak to razem wspólnie dojechaliśmy do miejsca startu.
Niestety jest to miejscówka bez możliwości wjazdu na wał i przejechania pod samą Wisłę choć nie można powiedzieć że było to miejsce złe.
Wypakowaliśmy kajaki i sprzęt i po schodkach przenieśliśmy je na drugą stronę Wału.
Obrazek
Obrazek

A tak wygląda nasze miejsce wodowania.
Obrazek

No i w końcu odpływamy. W sumie na zegarek nie spojrzałem ale wydaje mi się że było to około godz. 9
My z Tedziem schodzimy na samym końcu do wody
Ponieważ ja schodzę przed Tedziem to chwilkę pstrąguję czekając zanim Tedzio nie zejdzie i nie odbije
Reszta ekipy już dość daleko zapłynęła.
Jednak Wisła pomimo że ma stan wody niższy niż ostatnio pływałem to dalej pięknie niesie
Obrazek

Jak widać tuż zaraz za miejscem startu mijamy tabliczkę kilometrażową Wisły
Obrazek

Ja na początku płynę w kajaku pożyczonym od Maćka który to razem z Agusią i Ropuchem będzie pstrągował i mamy się spotkać w okolicach przeprawy w Gassach. Przy okazji - Maciuś - wielkie dzięki za udostępnienie sprzętu do pływania. :brawo: :brawo: :brawo:

Płyniemy sobie niespiesznie podziwiając widoki a pogoda - rewelacja - słoneczko grzeje temperatura w okolicach +2, zero wiatru.
No po prostu bajka. Jak to mówi te nasze Brzydkie Zielone - niech żałują CI co siedzą w betonach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ponieważ mój średni nie bardzo daje sobie radę z opanowaniem Skrytożercy to po kilku kilometrach stajemy przy jakiejś plaży i zamieniamy się kajakami. Teraz w Skrytożercy płynę ja a Paweł w kajaku Maciusia.
Obrazek

w końcu dopływamy do Gassów gdzie Wojtek dzwoni do Ropucha i okazuje się że Ropuch już też właśnie dopłynął, faktycznie z daleka widać już kajak Ropucha. Spotykamy się przy przeprawie promowej i już wspólnie spływamy w dół Wisłą do maleńkiej wysepki przy lewym brzegu
Wyspa Lucy ma nadaną nazwę od naszej koleżanki Lucy z WKW która to często samotnie pływa sobie właśnie do tej wyspy i z powrotem.
tutaj dopływa do nas reszta zespołu czyli Agusia i Maciek
I własnie na tej wysepce planujemy postój. Oczywiście bez ogniska się odbyć nie mogło tak więc rozpalamy ognisko i bierzemy się za pieczenie kiełbasek.
Razem wspólnie w składzie Słoneczko, Agusia, Ropuch, Maciek, Tedzio oraz nas 3 techów sobie biesiadujemy
My mamy dziś szaszłyki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

po wspólnym ognisku i posiłku powoli zwijamy graty i spuszczamy nasze sprzęty na wodę
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

płyniemy dalej podziwiając widoki i ciesząc się ze wspaniałej pogody oraz doborowego towarzystwa
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

w końcu niestety nasz czas tak przyjemnie spędzony na wodzie dobiega końca bo już zbliżamy się do WKW gdzie to mamy ustaloną metę.
Paweł - średni tech ponieważ płynie dopiero po raz 3 czy 4 i zawsze były to krótkie dystanse po 15 -20 km teraz po przepłynięciu 45 jest już mocno zmęczony.
Obrazek

Ale pomimo zmęczenia chce mieć zdjęcie na tle mostu Siekierkowskiego. Wojtek oczywiście też więc razem we trzech spływamy nieco poniżej wejścia do portu WKW żeby porobić jeszcze kilka zdjęć
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i przez te zdjęcia musimy popstrągować kilkaset metrów żeby wejść do portu,
Mieliśmy sporą zabawę śmiejąc się z Pawła który to pierwszy raz w życiu pstrągował i to jeszcze zmęczony po tych 45 km - no ale dał radę :brawo: :brawo: :brawo: Jestem z niego dumny.
kto wie - może nawet wystartuje w maratonie na Pilicy w marcu tylko na krótszym dystansie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek


Wszystkim uczestnikom spływu serdecznie dziękuję za wspólnie spędzony czas i towarzystwo.
Słoneczko - kanapki robisz miodzio :brawo: :brawo: :brawo:
Maciek - jeszcze raz dzięki za kajak - gdyby nie Ty.......
Zdjęcia oczywiście do oglądania o tu https://plus.google.com/photos/111922860703706741731/albums/6110942428991925857
:hejka: :hejka: :hejka:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2015, o 10:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 21:19
Posty: 164
Super wypad i niesamowite zdjęcia. :brawo: Wisła piękna jest o każdej porze roku.
Lechu, normalnie wzorowy tato! Myślę, że w tych czasach sztuką jest zachęcić własne dzieci i zaszczepić w nich wspólną pasję i do tego jeszcze razem spędzać czas. Niejeden rodzić Ci na pewno zazdrości :oki:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2015, o 10:57 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Artur - dzięki za dobre słowo - lejesz miód na moje serce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jednak myślę że tu chodzi bardziej o samo towarzystwo z jakim się pływa.
o tą atmosferę jaka jest wytworzona przez ludzi

No generalnie gdyby nie wspaniali ludzie to pewnie nikt by się tak do samotnego pływania nie rwał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2015, o 15:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 12:23
Posty: 373
Lokalizacja: Piastanów
No prawie jak bym tam był. W każym razie moja wodna połowa tam była (zdradzała mnie z Młodym :lol: :lol: ). Jak do zdrowia wrócę, to se porozmawiamy :lol: :lol:
ZAZDRASZCZAM WAM :hejka: :hejka: :hejka:

_________________
Jo sem batyak, jo sem strašny netoperek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2015, o 15:46 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
no to jeszcze te zdrady trochę potrwają :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Cieszę się że się trochę poczułeś tak jak byś z nami płynął :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2015, o 16:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
piękna wyprawa, pogodę trafiliście miodną...
dominacja Rodu Techów powalająca ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lut 2015, o 17:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 16:46
Posty: 242
Fajny wypraw pogoda wam super dopisała :brawo:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL