wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 28 mar 2024, o 10:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lut 2017, o 20:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 20:38
Posty: 1359
Lokalizacja: Warka, Warszawa
Góra:
Czapka, rękawiczki, zwykła podkoszulka z krótkim rękawem i bluza z długim(dość gruba).
Dół:
Majty :mrgreen: , kalesonki termiki z Decathlonu i polarowe porcięta od Sharana.

_________________
http://kajakczolgowy.blogspot.com

Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2017, o 21:40 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
w takim zestawie mógłbym spać w Snugpaku pewnie przy minus 20 stopniach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ja w swoim jak wspomniałem wcześniej w okolicach 6 stopni poniżej zera kimam w gaciach natomiast przy tych minus 10 lub minus 12 to już komplecik bielizny termoaktywnej plus skarpetki i jest mi cieplutko.

dobra - jeszcze parę zdjęć informacyjnych ode mnie
Tu jest ten newralgiczny punk o którym pisałem czyli około 20 cm przed końcem suwaka.
W tym miejscu mocno zagina się śpiwór - zwłaszcza nieco uformowany ( pościągane gumki w wewnętrznym kołnierzu ) W tym właśnie miejscu trzeba zwolnić i resztę dociągnąć pomału bo nie bardzo che iść dalej

Obrazek

tu widać sporą patkę na rzep zabezpieczającą zamek przed rozsuwaniem.
ten element zaliczam do plusów bo w wielu śpiworach był ledwie paseczek który nic nie trzymał a tu jest to porządnie wykonane

Obrazek

w tym miejscu według opisu śpiwór ma 80 cm ale tyle to ma nowiutki jeszcze nie ruszany.
Po kilku użyciach nie zawsze już ten wymiar jest i u mnie to już jest 75 cm

Obrazek
Obrazek

w połowie śpiwór ma około 66 cm

Obrazek
Obrazek

no a w nogach wymiar to około 40 cm
i z tego co widzę jest materiał jest grubszy.

Tu macie jeszcze fotkę spakowanego śpiwora
i jego gabarytów
Jak sami widzicie mały nie jest - kawał kloca :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Co prawda worka nie kompresowałem ale sądząc po tym ile się nawciskałem śpiwór do worka dużo skompresować się nie da.
Śpiwór w worku ma długość około 47 cm a średnica to jakieś 27 cm.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak już pisałem - kimam w nim na co dzień i póki co mam zarąbisty komfort.
Czyli do wypraw może niekoniecznie najlepszy zakup ze względu na wagę i rozmiar ale na bardziej stacjonarne spanie albo wożenie w samochodzie na imprezki jest w sam raz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No i ta świetna cena jak na tak dobrą termikę

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2017, o 00:52 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Właśnie stwierdziłem że jednak spróbuje skompresować ten śpiworek.
nawet się udało pomimo że samo opakowanie już było mocno nabite.

To od razu porównanie śpiworów na krześle

Obrazek

i wygląd po skompresowaniu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czyli po skompresowaniu wysokość zeszła z 47 cm do 33 cm
natomiast szerokość - średnica zwiększyła się z 27 cm do około 29 a nawet miejscami więcej.
Pakunek stał się nieco bardziej " kompaktowy " i nieco zaczął przypominać taką trochę kwadratową kulę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
łatwiej byłoby go przytroczyć do plecaka czy jakoś upchnąć w luku niż przed kompresją
Ale waga się niestety nie kompresuje a szkoda :lup: :lup: :lup: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak dla świętego spokoju sprawdziłem jeszcze wagę śpiwora - czy producent nie rozmija się z prawdą jak to czyni sporo firm.
O dziwo na dość dokładnej wadze kuchennej wynik wyszedł o paręnaście deko mniej niż jest podana wartość czyli waga podawana przez producenta jest jednak dokładny parametrem co pozwala mieć nadzieję na resztę danych że są zdecydowanie zgodne z parametrami

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2017, o 12:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 20:38
Posty: 1359
Lokalizacja: Warka, Warszawa
W takim razie ja nie polecam swojego :lol:
Jest lżejszy, nie rozwalił mu się suwak, nie zmarzłem, ale nie polecam :lol:
ElTech uważa go za ZUO! :lol: :lol: :lol: ;)

_________________
http://kajakczolgowy.blogspot.com

Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2017, o 21:39 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Czołg napisał(a):
W takim razie ja nie polecam swojego :lol:
Jest lżejszy, nie rozwalił mu się suwak, nie zmarzłem, ale nie polecam :lol:
ElTech uważa go za ZUO! :lol: :lol: :lol: ;)


Zdaje się że Czołg zapomniał jak go drugiej nocy ZUO wygnało na strych do Ewci gdzie w ciepełku przespał do rana :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
I tyle było z testów śpiworka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A tak na poważnie - Jacuś broń Panie Boże nie mówię że Twój jest zły.
Ja kupowałem śpiwór pod spanie stacjonarne gdzie ciężar i objętość ma dla mnie znaczenie drugorzędne.
Skupiłem się na opisaniu w miarę rzetelnym mojego nowego śpiworka.
Faktem jest że zakres temperatur komfortu powoduje to że nie zmarznę w nim jak pisałem w samej bieliźnie termoaktywnej a dla mnie śpiącego w śpiworku na co dzień jest to własnie najlepszy znacznik, a raczej odnośnik co do jakości śpiwora.
Czołg napisał(a):
W takim razie ja nie polecam swojego

A ja bym Ci właśnie zaproponował polecenie Twojego wraz z jakimś małym opisem za / przeciw
W końcu jednak masz już jakieś doświadczenie bo w nim spałeś a nie każdy ma tak sprecyzowane podejście do tematu jak mam ja
Ja generalnie będę jeszcze szukał dla siebie zimowego śpiworka ale tym razem już do łażenia z nim na grzbiecie więc chyba raczej pójdę w puchowy bo lekki

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2017, o 21:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 20:38
Posty: 1359
Lokalizacja: Warka, Warszawa
eltech napisał(a):
Zdaje się że Czołg zapomniał jak go drugiej nocy ZUO wygnało na strych do Ewci gdzie w ciepełku przespał do rana

No w żadnym wypadku nie było to z zimna 8-) Predator wydał mi się taki samotny :lol:

Na opis to trochę jedna noc za mało. Jak pisałem, absolutnie nie zmarzłem przy -12. W pomieszczeniu w którym spaliśmy z Predatorem w nocy było z +14 - +15 st.. Ległem w skarpetach, kalesonkach i koszulce z krótkim rękawem. W nocy pozbyłem się skarpet i kalesonek i rozsunąłem suwak od góry bo było mi gorąco, więc na cieplejsze dni się nie nadaje :lol:
Na moje spanie od czasu do czasu w nie ekstremalnych warunkach uważam, że pieniążków nie zmarnowałem. Wyczytałem w necie, a dziadzia Sikor potwierdził, żeby nie przechowywać śpiwora skompresowanego, więc zrobiłem żonie małą rewolucję w szafce i śpiwór zalega na luzie. (przynajmniej do czasu, kiedy żona go nie dojrzy :mrgreen: )

_________________
http://kajakczolgowy.blogspot.com

Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2017, o 22:05 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Zgadza się co przechowywania śpiworków

- nie powinno się zwijać śpiwora przy pakowaniu do worka tylko luźno go do niego upychać
Zapobiega to uszkadzaniu włókienek ociepliny w jednym konkretnym miejscu gdzie z czasem zaczną powstawać mostki termiczne
- Śpiwór powinno się przechowywać luźno rozwieszony w szafie lub rozłożony luzem na półce co z kolei zapobiega zbijaniu się ociepliny śpiwora

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 mar 2018, o 21:09 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
No i jeszcze parę słów o moim Snugpaku.
Po poprzedniej zimie pozostał niesmak w postaci rozwalającego się zamka.
Jednak co jakiś czas się rozwalał i w końcu szlag go trafił.
Wziął i się zaciął ale tak że ze śpiwora musiałem wyleźć bokiem a raczej wypełznąć poprzez rozwarstwiony zamek w dolnej części.
Miałem go oddać do wymiany zamka błyskawicznego albo chociaż do naprawy.
Ale zawziąłem się i wywaliłem śpiwór w końcu na stół.
Uszkodzony suwak wykruszyłem a potem zaczęły się kombinacje.
Jak to zrobić żeby było dobrze.
Okazało się że niestety jakoś nie potrafię wykorzystać tego drugiego suwaka do wentylowania dolnej części.
No nijak jakoś nie dało się go przełożyć - generalnie nie chciał współpracować.
W końcu skończyło sie na tym że wyprułem same maszynki - te do suwania z suwaków wszytych w mój stary rozwalony namiot.
A że tam są suwaki które można zapiąć z dwóch stron to super,
Pytanie tylko czy uda się dopasować samą maszynkę suwaka do całego zamka błyskawicznego i czy będzie ładnie działać
Okazało się że wszystko hula jak nowe a nawet lepiej niż nowe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Działa super.
Nie wiem - może dla tego że te zdemontowane ze starego namiotu suwaki były już mocno eksploatowane
Grunt że działa
Chodzi płynnie, zasuwa się i od zewnątrz i od wewnątrz.
Już troszkę po naprawie w nim nocy spędziłem i ani razu nie miałem żadnych problemów z zasuwaniem śpiwora.
Koszty - zero bo suwaki po demontażu z uszkodzonego namiotu.
Na naprawę poświęciłem z 1,5 godziny bo jeszcze w necie szukałem jakichś filmów jak to zrobić ale niestety nic nie znalazłem więc odkrywałem Amerykę
Ale teraz cieszę się że kupiłem ten śpiwór

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL