wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 29 mar 2024, o 14:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 28 lut 2015, o 00:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2015, o 11:23
Posty: 49
Cytuj:
tylko że on kosztuje jakieś 700 - 800 zł
A no faktycznie, też pamiętam że to był dla mnie duży problem. Tylko że jakby nie było alternatywy bo inne opcje naprawdę dobrego namiotu to też odpowiednio gruba kasa. W końcu po kolejnym deszczowym poranku :D powiedziałm dość i sprzedałem kolekcje noży i kupiłem.

wcześniej (z resztą nadal go mam) bardzo długo używałem absolutnie genialnej konstrukcji czyli ISLANDIA II. Genialny! 2,3 kg, 2 osoby, 2 powłoki, mnóstwo miejsca w środku i pod tropikiem, super!!! ale niestety nie ma klasycznego przedsionka i jak leje to wchodzisz do środka w mokrych ciuchach. No i do kajak gdzie w sumie mam dużo miejsca i waga też nie jest taka istotna wybrałem BASTIE


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 28 lut 2015, o 09:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:56
Posty: 570
eltech ten Twój Coleman na moje oko... średnio się nadaje na spływy , tzn :

zabierzesz go bez wątpienia czy do kajaka,czy do canoe, ale zwróć uwagę na to,że on po rozłożeniu ma blisko 4 m długości ...
nad Wisłą to problemu nie ma ze znalezieniem miejsca,ale nad mniejszymi rzekami..hm

Ja wiem,że dawniej woziło się ze sobą duże 3-4 osobowe namioty z Legionowa, ale były one przewidziane na dwie załogi ,a czasem nawet 3 :lol:
Przemyśl swój zamiar zakupu namiotu dla potrzeb spływu jeszcze kilka razy,bo jak kupisz to odwrotu nie ma .

_________________
idę do Edo .... na pieszo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 28 lut 2015, o 10:02 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Wiem Sylwuś
Zamierzam dywersyfikować potrzeby :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kiedyś na FW wypisałem kilka rzeczy które powinien mieć namiot idealny ale takich nie ma :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pół biedy jak jest pogoda - wtedy prześpisz się byle gdzie i pod byle czym ale jak nam pogoda dała na Wiśle popalić to dojrzałem do zakupu namiotu - 2 osobowego ale właśnie z dużym przedsionkiem żebym nie musiał walczyć z dodatkowymi tarpami.
W końcu było już tak kilka razy że w deszczu wycinałem i strugałem kije do montażu tarpa a potem pod tarpem rozstawiało się namiot żeby sypialnia nie zmokła i potem już rozstawiony przenosiło się w inne miejsce.
Ani to wygodne ani przyjemne.
Tarp i hamak wożę ze sobą zawsze bo ani to miejsca nie zajmuje ani wagi nie robi a można się fajnie wyspać.
w większości wypadków nad rzeką ciężko jest znaleźć drzewa na których można to powiesić a budować konstrukcji mi się nie chce.
Ideałem byłoby mieć namiot o w miarę przestronnej sypialni i do niego dwa tropiki - normalny bez przedsionka i duży z przedsionkiem.
Na zasadzie wymienności. Jak mi pasuje zakładam jeden a jak nie pasuje to zakładam drugi tropik.

Tu pozostaje jeszcze wożenie ze sobą dwóch namiotów - :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Albo pałatek jak Ty lubisz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Generalnie po Wiśle czuję potrzebę zakupu konkretnego namiotu z konkretnym przedsionkiem.
Wcale się nie upieram na ten ale swego czasu drążąc temat długo szukałem i niestety za w miarę rozsądne pieniądze czyli do 500 zł nie uświadczysz nic innego.
Obecna moda dizajnerów namiotowych jakoś nie do końca pokrywa się z rzeczywistością gdzie w lecie są opady i mogą potrwać nawet dość długo. Jak robią namiot z małym przedsionkiem to go tak zrobią że podczas deszczu jak zamkniesz przedsionek to troszkę miejsca masz tylko nad ziemią a jak rozepniesz to deszcz wali Ci prosto na sypialnię.
Jakoś nie rzucił mi się w oczy w miarę przyzwoity namiot o nieco innej konstrukcji.
Jak bym miał do dyspozycji powyżej 1000 pln to już można byłoby coś znaleźć
Wiesz - biednemu zawsze wiatr w oczy ..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 28 lut 2015, o 13:11 
eltech napisał(a):
Jak bym miał do dyspozycji powyżej 1000 pln to już można byłoby coś znaleźć
Wiesz - biednemu zawsze wiatr w oczy ..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wrzuć jakiś powyżej 1000 który Twoim zdaniem spełnia wszystkie oczekiwania...

Ja długo szukałem namiotu i w końcu kupiłem iglo z zewnętrznym stelażem (czeski producent Husky).
Uważam, że jest w porządku, dobre materiały i wykonanie, duża sypialnia, szybko można go rozłożyć i złożyć, ma dwa przedsionki chociaż nie na tyle duże żeby można było w nich siedzieć w kilka osób. Jakby jeszcze był o 1 kg lżejszy to byłbym szczęśliwszy, ale i tak szacuję wagę swojego szpeju na ponad 30 kg więc ten 1 kg już wielkiej różnicy nie robi.
Planuję własnie tarp jako dodatkowe zadaszenie (jakiego tarpu używacie? chodzi mi o wymiar?)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 28 lut 2015, o 14:18 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Tarp to mocno powiedziane :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Używam generalnie plandeki budowlanej - lekka i tania :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tu na zdjęciu była plandeka 2 x 3 m i taką zawsze ze sobą zabieram jako " na wszelki wypadek " i często się przydawała żeby zejść na chwilę z wody i pod plandeką przeczekać burzę a potem z powrotem do łódki i w dalszą drogę.
Używam jeszcze plandeki 3 x 4 m ale rzadziej i wtedy głównie z przeznaczeniem na duże zadaszenie albo wiatrochron albo budowę zamykanego namiotu.

co do tych namiotów powyżej 1000 to jak szukałem - było kilka ciekawych.
Oczywiście żaden moich wszystkich norm nie spełnił ale już było w czym wybrać

Sławek podrzuć jakiś link albo opis i zdjęcie Twojego namiotu bo ciekaw jestem co to jest.
Firma jest dość znana.
Zerknij sobie np na nasze Marabuty
http://www.namioty.marabut.com/namioty,namiot-biwakowy-atacama-alu,14.html
praktycznie ceny od 1000 zł ale namioty mają porządne.

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 28 lut 2015, o 14:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2015, o 11:23
Posty: 49
Cytuj:
Planuję własnie tarp jako dodatkowe zadaszenie (jakiego tarpu używacie? chodzi mi o wymiar?)

Ja bez tarpa nigdzie się ruszam, nie biorę namiotu ale tarp ZAWSZE , no mam kilka

1. zamówieniem sobie od krawca 4x3 bo mi idealnie pasował do kajaka (dwa końca jako kotwice). Gumowany nylon, nie co ciężki ale do kajak nie ma to znaczenia
2. ogromny demobilowy 5x6 spadochron z UK - paradoksalnie najlżejszy :) (w tym roku zrobię z niego dwa)
3. mały tarp z deca 3x3 (do pieszych wycieczek)


Ostatnio edytowano 28 lut 2015, o 15:01 przez CATFISH, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 28 lut 2015, o 14:47 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Tarp jest dobry jako dodatkowe zadaszenie albo zadaszenie nad hamakiem ale na dłuższy czas warto jednak mieć namiot żeby Cię komary nie zeżarły w nocy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 28 lut 2015, o 15:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2015, o 11:23
Posty: 49
Cytuj:
ale na dłuższy czas warto jednak mieć namiot żeby Cię komary nie zeżarły w nocy
100% racji. Ja mam taki z moskitierą i mam problem z głowy :D

ale dla mnie hamak to podstawa, sami znacie tą sytuację - płyniesz, płyniesz, już 18.00, wypadało by gdzieś zaparkować a tu PADAKA brzeg stromy tak, że naprawdę nie da rady, płyniesz dalej a dalej tak samo i tak do 22.00 :D
no to ja po kolejnym takim numerze uszyłem sobie (u krawca bo sam nie umiem) takiego bydlaka 2x4 metraz z moskitierą. Skubany jest tak wielki, że czasem śpię w nim w poprzek :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 28 lut 2015, o 15:11 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Tarp to dobry temat na oddzielny wątek.
Jak mam taki: viewtopic.php?f=16&t=185

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 28 lut 2015, o 16:01 
Offline

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 22:50
Posty: 96
Taki samo-rozkładający się namiot ma jedną dużą wadę - nie mieści się niestety w kajaku. Ja mocowałem go na wierzchu kajaka, ale na małej rzecze to sie średnio sprawdzało - non stop się o coś zaczepiał, przechylał i w efekcie wieczorem miałem mokry namiot.
Obrazek


Jak już Lechu wcześniej napisał, fajnym rozwiązaniem jest Marabut - od kilku lat mam jedynkę "Mayo" (kupowałem po sezonie w listopadzie za ok. 700 zł) - w środku jest wystarczająco dużo miejsca na karimatę oraz na graty. Namiot ma mały przedsionek, w którym na upartego da się trochę pogotować podczas deszczu. Po czterech latach użytkowania zepsuł mi się zewnętrzny suwak.
Namiot zajmuje mało miejsca i jest stosunkowo lekki - rozbija się w 3 minuty i nawet rozbijając go w deszczu mam suchą sypialnie (jest połączona z tropikiem).
Sprawdził się zarówno podczas noclegu przy -25C (choć wtedy dość mocno skraplała się w nim woda), jak i w temperaturze o 50 stopni wyższej :D.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W zasadzie mogę go spokojnie polecić.

_________________
https://www.facebook.com/kajakiembezgranic/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 1 mar 2015, o 12:45 
eltech napisał(a):
Sławek podrzuć jakiś link albo opis i zdjęcie Twojego namiotu bo ciekaw jestem co to jest.
.


http://www.huskypl.pl/namiot-extreme-fa ... -d121.html


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 1 mar 2015, o 12:56 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
O dzięki za link.

Patrząc na parametry - to na prawdę fajny namiocik ale jednak cena jest niezła :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 1 mar 2015, o 14:35 
eltech napisał(a):
O dzięki za link.

Patrząc na parametry - to na prawdę fajny namiocik ale jednak cena jest niezła :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Na temat ceny się nie wypowiadam, ja kupiłem namiot w Czechach w rewelacyjnych pieniądzach (w porównaniu do cen w naszych sklepach)

Jeżeli chodzi o walory użytkowe to jak na razie wielkich minusów nie zauważam więc namiocik polecam (poza masą całego pakunku no ale domyślam się, że zastosowanie wytrzymałych materiałów o dobrych parametrach znacząco na tą masę wpłynęło)
Jeszcze jedna uwaga co do masy:
Producent podaje masę minimalną i po zważeniu poszczególnych elementów doszedłem do wniosku, że masa minimalna to stelaż, tropik i cztery szpilki, bez sypialni. Z kolei masa maksymalna jest przekłamana bo cały zestaw fabrycznie spakowany waży ponad 4 kg więc albo mają swoją definicję masy maksymalnej, której ja nie znam, albo w Czechach jeden gram waży więcej niż nasz jeden gram ;)

Na marginesie z tą masą podawaną przez producentów jest problem nie tylko w namiotach, chyba producenci inaczej ważą swoje rzeczy niż użytkownicy i ich wyniki na papierze zwykle są korzystniejsze niż w rzeczywistości ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 1 mar 2015, o 18:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:56
Posty: 570
Ten husky ekstreme jest namiotem na wyprawy w miejsca,gdzie może mocno sypać śniegiem. Po to posiada fartuchy , w dodatku ma również wzmocniony szkielet w razie mocnych wiatrów.

Czyli : na górskie i zimowe wędrówki jak najbardziej, na wodne średnio .

_________________
idę do Edo .... na pieszo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 1 mar 2015, o 19:21 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Sylwek napisał(a):
na górskie i zimowe wędrówki jak najbardziej, na wodne średnio .

Dlaczego?
Czyżby na wodne wyprawy lepszy byłby taki bez fartuchów, z gorszych materiałów i dwa razy cięższy ?
Fartuchy przecież chronią też znakomicie od wiatru. Na wiślane, piaskowe łachy fartuch aż się prosi.

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 1 mar 2015, o 21:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:56
Posty: 570
ManaT? Moja szkoła rozbijania namiotu mówi :

rozbijaj go tam,gdzie masz naturalną osłonę od wiatru .

Fartuchy zostały stworzone po to by chronić przed śniegiem, ewentualnie by łatwiej okopać namiot na dłuższym niż dzień postoju.

Nie twierdzę,że namioty bez fartuchów są gorsze itd .. sam mam Hysky-ego i jest to mój najlepszy namiot .

_________________
idę do Edo .... na pieszo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 1 mar 2015, o 21:25 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Moja szkoła zaś powiada: "rozbijaj namiot tam gdzie masz na to największą ochotę nawet jeśli jest to wiślana łacha piacha" tu fartuch staje się przydatny :D
Co do okopywania namiotu to moja szkoła powiada: "jak widzisz ogromną, czarną chmurę coraz bliżej swego miejsca postoju, to okopuj namiot bez wzgledu na to na ile dni się rozbijasz." i tu fartuch nie przeszkadza, bynajmniej. ;)
No ale szkoły różne są i dla tego na świecie jest różnorodnie i wesoło. Ja nawet na morskiej plaży, jak tylko mogę to stawiam namiot wejściem na wodę, ze względu na widoki i mimo, że to wbrew rozsądnym szkołom, bo od wody lubi dmuchnąć. Nigdy tego nie żałowałem, a wręcz przeciwnie :D


Sylwek napisał(a):
Nie twierdzę,że namioty bez fartuchów są gorsze itd .. sam mam Hysky-ego i jest to mój najlepszy namiot .

Husky ma sporo typów namiotów.
No to czym namiot Sławka... wyróżnia się skoro twierdzisz, że na wodne wyprawy nadaje się średnio?
Jaka konstrukcja namiotu nadaje się na takie wyprawy znakomicie i dlaczego?

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 1 mar 2015, o 21:31 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
no to mamy jakoś tak samo z tym rozbijaniem namiotu frontem do wody :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 1 mar 2015, o 21:35 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Czyli też nie uważałeś na lekcji rozbijania namiotów :mrgreen: :mrgreen:

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 1 mar 2015, o 21:38 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
jakoś preferuję ładny widok
A jak zacznie dymać wiaterek to zasuwam namiot i koniec widoków a ze namiot się trzęsie to już pikuś - mi to w spaniu nie przeszkadza.
Jestem na tyle ciężki że wiatr mnie raczej nie porwie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL