wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 29 mar 2024, o 09:00

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 1 mar 2015, o 22:02 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
My też frontem do wody :mrgreen:

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 1 mar 2015, o 22:07 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
To jakoś tako samo po prostu wychodzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jak jestem na jakimś wysokim brzegu albo zalesionym to już nie zawsze idzie frontem do wody ale na plażach - przeważnie frontem - no chyba że plaża mała :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 25 maja 2015, o 11:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
dziś w sklepie oglądałem taki namiot firmy Wanabee -2osobowy
Obrazek
jest lekki -2,4kg i tani 129.99zł - wyglada dośc delikatnie i jest jednopowłokowy.
Miałem kupic Arpenaza XL 2, cena 160zł trochę cięższy 3.5kg ale sprawdzony.
Miał ktoś do czynienia z Wanabee?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 25 maja 2015, o 13:16 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
ja nie ale zależy co od niego oczekujesz. Generalnie jednopowłokowce nie są najmocniejsze i często w środku jest mokro albo od przeciekającej powłoki albo od kondensacji pary wodnej.
Mam - używałem przez ładnych kilka lat więc wiem co mówię :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jeśli cena a raczej różnica w cenach nie jest duża to lepiej jakieś sprawdzone i dwupowłokowe konstrukcje warto nabyć a najlepiej jeśli jest możliwość rozbicia najpierw tropiku i dopiero podwieszenia sypialni.

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 25 maja 2015, o 13:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
Utwierdzam się tylko bo arpenaza xl 2 chwalą wszyscy. Różnica w cenie żadna, chodziło mi raczej o wagę ale generalnie to ja go na plecach nosić nie będę tylko będzie płynął. A nawet jakby to 1,5 kg więcej uniosę ;)
co do kolejności rozstawiania tropik -sypialnia to nie wiem jak jest w arpenazie i nie wiem co to za różnica (w sensie gdy pada??)

http://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz- ... 93540.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 25 maja 2015, o 15:18 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Obejrzę sobie na spokojnie wieczorkiem w domu bo teraz z telefonu jakoś nie bardzo widzę.

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 25 maja 2015, o 16:13 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Jednopowłokowy nie. Podczas dłuższego deszczu nie ustrzeżesz się przecieków i będziesz pływał całą dobę, trochę łódką, trochę na karimacie.

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 25 maja 2015, o 16:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 16:23
Posty: 1035
Wyprawa na San zmieniła moje podejście do nocowania nad wodą, zwłaszcza gdy pada deszcz. Moim zdaniem w namiocie duży przedsionek jest jak najbardziej wskazany. Oczywiście dwupowłokowy. Dzisiaj w Decathlonie oglądałem dokładnie Arpenaz XL 2. Jak dla mnie ma za dużą sypialnię, za to przedsionek za mały. Choć cena w sam raz :lol: Jeżeli nie znajdę niczego innego to Arpenaz XL 2 będzie mój :lol:

_________________
Krótko i na temat
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 25 maja 2015, o 17:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2015, o 20:27
Posty: 908
O tym namiocie było pisane na FW kupił go skored


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 25 maja 2015, o 17:24 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Widzę Sikor, że dokładnie do tego samego wniosku doszedłeś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jeśli jedziesz na dwa dni to pal licho ale jak na dwa tygodnie to jednak prędzej czy później deszcz dopadnie i właśnie na tę okoliczność musi być namiot dwupowłokowy najlepiej taki żeby sypialnię podpiąć po rozstawieniu namiotu i żeby był spory przedsionek na możliwość gotowania potraw podczas długotrwałego deszczu
Jak na samym początku pokazałem - to jest mój typ tylko oczywiście dwuosobowy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ma niestety wadę jest dość drogi w porównaniu do tych co Maciek prezentuje

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 25 maja 2015, o 22:00 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
A tak mi spokoju nie dawało :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Myślę że sporo luda pamięta ze zdjęć mój jednopowłokowy namiot w maskowaniu który wiecznie miałem mokry w środku - nawet jak nie padało :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to od kondensatu :lup: :lup: :lup:
Teraz w końcu złożyłem do kupy namiot który w zasadzie kupiłem za jakieś śmieszne 50 zł ale niekompletny
Ale w końcu już mam i poskładałem do kupy a nawet powiem więcej - przetestowałem ten namiot.
obecnie kimam sobie w namiociku bo jest dużo przyjemniej niż w domku
namiot ma zalety i wady choć konstrukcja jest dość stara i wiekowa
namiot wygląda tak
Obrazek

jak widać obecnie u mnie pada deszcz i w daszku nazbierało się wody
Obrazek
Obrazek

Ale tropik nie przesiąka nawet po dotknięciu od spodu czyli zaletą namiotu jest szczelny tropik.
Zaletą dla jednych a wadą dla innych jest sam kolor tropiku czyli srebrny. Dla mnie to akurat wada bo wolę w kamuflażu żeby się od roślinności za bardzo nie odróżniać natomiast w słoneczne dni z pewnością będzie się sprawdzał odbijając promienie słoneczne i nie nagrzewając zbytnio namiotu.
Pozostając przy tropiku to jeszcze parę słów o tym zamykanym daszku. Dla mnie to zaleta bo podczas deszczu można choć rozpiąć namiot i wystawić np kuchenkę i zagotować wodę. oczywiście daszek jest mały i jak będzie zacinało po skosie to raczej nici z gotowania.
Na czubku namiotu od strony frontu nad daszkiem widać mały wywietrznik
Zaletą tego wywietrznika jest to że w żaden sposób nie trzeba go podpierać jak w nowych namiotach - ten sam się sztywno trzyma otwarty
Obrazek
Obrazek

Natomiast można dodatkowo zasunąć ten daszek zamykając wszelakiej wodzie dostęp do sypialni choć nie do końca jest to potrzebne.
A dlaczego ? o tym za chwilkę
Teraz parę słów o samej sypialni.
Obrazek

jak się dobrze przyjrzeć to w górnej części frontu sypialni widać dość duży wywietrznik.
wadą jest to że nie można tego zasłonić. Producent tego nie przewidział ale można by sobie coś takiego doszyć we własnym zakresie

W części frontowej cały przód wykonany jest z nieprzemakalnego materiału.
Dzięki temu nawet podczas deszczu nie trzeba opuszczać tego daszku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek

Tu na zdjęciu sypialnia - chyba podobna jak w większości namiotów = nic specjalnego
Robale nie wejdą natomiast wydaje się dość przewiewna.
Jako rzecz ciekawą to pod tym otwieranym nieprzemakalnym frontem sypialni jest jeszcze oczywiście zamykana suwakiem klapka z moskitierą więc można przy dobrej pogodzie zamknąć np samą moskitierę i cieszyć się widokiem z namiotu nie obawiając się przy tym jakiegoś niedużego deszczu właśnie dzięki temu odpinanemu i unoszonemu daszkowi
wewnątrz jak chyba w każdym namiocie wszyta jest kieszonka na drobiazgi a pod sufitem zostawione troczkiżeby coś podwiązać np wiszącą lampkę.
Obrazek

Jutro jeszcze zerkną na opakowanie czy jest podana jakaś waga może i jeśli tak co cyknę fotę.

Podsumujmy.
Namiot spory - ja kupowałem jako 2 ale sądzę że to jest raczej 3
Jednak po przekimaniu w nim na wyjeździe i kilkunastu nocy w domowym ogródku dochodzę do wniosku że nawet mi to pasuje że jest większy :mrgreen: Mam do dyspozycji większą przestrzeń i dzięki temu mam luźniej w namiocie pomimo że nawalone jest szpeju ze spływu.
W sumie namiot kosztował mnie jakieś 150 zł bo jak wspomniałem zapłaciłem za niego o ile dobrze pamiętam te 50 zł ( kupiłem go ponad rok temu i jako niesprawny przeleżał sporo na strychu ) natomiast pozostałą stówkę zostawiłem w Decathlonie żeby dokupić brakujące maszty i złożyć je na odpowiedni rozmiar.
Namiot jest dość wysoki więc swobodnie można w nim sobie siedzieć
Generalnie uważam że zakup był udany bo za podobne pieniądze co te nowe namioty w Decathlonie a właśnie tym namiotom
( za taką kasę ) brakuje takiego daszku od deszczu a poza tym zdaje się że żeby sypialnia była nieprzemakalna to trzeba zasunąć tropik

do wad namiotu i to sporych zaliczyłbym standardowy tryb rozbijania namiotu czyli najpierw sypialnia a dopiero potem tropik.
W namiotach nowej generacji najpierw rozstawia się tropik a potem spokojnie bez moknięcia na deszczu podwiesza się suchą sypialnię
I to jest właśnie zasadnicza różnica pomiędzy namiotami starej i nowej generacji

Wydaje mi się że ta moja mała recka coś komuś pomoże w wyborze namiotu dla siebie.

Ja następny namiot jaki będę kupował to właśnie ten z postu powyżej bo mi się spodobał i ma dużo zalet ale to dopiero jak się troszkę odkuję z finansami bo teraz nie stać mnie nawet na te głupie 500 zł :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 26 maja 2015, o 07:59 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Miałem taki namiocik, mieściliśmy się w nim spokojnie z dwójką dzieci i faktycznie w słońcu nie nagrzewał się za bardzo.
eltech napisał(a):
do wad namiotu i to sporych zaliczyłbym standardowy tryb rozbijania namiotu czyli najpierw sypialnia a dopiero potem tropik.
W namiotach nowej generacji najpierw rozstawia się tropik a potem spokojnie bez moknięcia na deszczu podwiesza się suchą sypialnię

To są różnice w mocowaniu tropiku do pałąków. Ja preferuję pałąki wsuwane w tunele w tropiku. Trochę trudniej namiot złożyć bo trzeba pomęczyć się z wyciąganiem pałąków ale za to taki namiot rozkłada się błyskawicznie, pięknie trzyma kształt i co dla mnie najważniejsze, nie trzeba rozdzielać sypialni od tropiku co znacznie przyspiesza stawianie namiotu oraz umożliwia postawienie go w deszczu nie mocząc sypialni.

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 26 maja 2015, o 11:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
eltech napisał(a):
obecnie kimam sobie w namiociku bo jest dużo przyjemniej niż w domku


:lol: :brawo:
a ten tasman colemana to mistrz 1liga ;)

ale w końcu się nie dowiedziałem jak z tym arpenazem i kolejnością tropik -sypialnia natomiast jak patrzę na filmik instruktażowy to wydaje się, że można w dowolnej kolejności...

Sikor -Dzisiaj w Decathlonie oglądałem dokładnie Arpenaz XL 2. Jak dla mnie ma za dużą sypialnię, za to przedsionek za mały. Choć cena w sam raz :lol: Jeżeli nie znajdę niczego innego to Arpenaz XL 2 będzie mój :lol"

Fakt - przedsionek mógłby być większy- gotować się w nim nie da ale graty się pomieszczą spokojnie. Brakuje moskitiery o której pisał Lechu, fajna opcja odgrodzić się od komarów ale móc patrzeć na świat ale pewnie da się doszyć.
Natomiast duża sypialnia ma same zalety - wygodnie, luksusowo samemu a i niewiastę można przenocować ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 26 maja 2015, o 14:17 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
maciekt1000 napisał(a):
Natomiast duża sypialnia ma same zalety - wygodnie, luksusowo samemu a i niewiastę można przenocować


A co na to żona :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dziś patrzyłem na opakowanie od namiotu ale żadnego rysunku ani nadruku tam nie ma więc wagi niestety nie znam :roll:

Co do apenanzy - trzeba by podjechać do Decathlonu bo mają już porozstawiane namioty na zewnątrz i dokładnie się przyjrzeć jak toto zrobione i jak się składa

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 26 maja 2015, o 14:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
eltech napisał(a):
A co na to żona :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Twoja? musisz zapytać :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 26 maja 2015, o 15:38 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Moja nie chce pod namiotem więc ja swojej pod uwagę nie biorę ale w sumie to Ty o tych niewiastach zaczołeś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 26 maja 2015, o 16:00 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Jeżeli chodzi o ten namiot > http://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz- ... 93540.html to wygląda na to, że tropik jest nakładany na stelaże a to wymusza rozłożenie sypialki najpierw, później ustawienie stelaży i dopiero narzucenie tropiku. Czyli nie ma możliwości spięcia sypialki z tropikiem, czy rozstawienia tropiku a później podpięcia sypialki.

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 26 maja 2015, o 16:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 12:42
Posty: 455
To jest fajny namiot pod względem wagi i wielkości opakowania tylko cena zbyt mocna :
http://www.decathlon.pl/namiot-turystyc ... 45651.html

Gdyby ktoś z was chciał to mogę sprzedać dwa namioty w dobrym stanie :

100pln
http://www.decathlon.pl/namiot-2-second ... 00684.html

40pln
http://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz- ... 93539.html

W przypadku zainteresowania , info na PW.

Lechu fajna recka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 26 maja 2015, o 19:48 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Tedziu dzięki wielkie za pochwałę

Ten pierwszy namiot co pokazałeś fajny jest ale drogi i zbyt duży i wagowo i objętościowo bo poza tym jest ok

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Namiot
PostNapisane: 26 maja 2015, o 20:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 12:42
Posty: 455
Drogi to się zgodzę w pełnej rozwiązłości , ale żeby wymiary nie pasowały ?
2,6kg , pokrowiec 40x15x15cm


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL