wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 28 mar 2024, o 19:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 gru 2015, o 13:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:00
Posty: 103
maciekt1000 napisał(a):
:lol: :lol: :lol:
Lechu czyli najpierw dymaj po solidne ale cienkie majtki potem po deske do prasowania a na koniec kupujesz prześcieradło i cement i masz takie tipi, że mucha nie siada oollleeeeee!!!! ;)


:D :D :D No majtki kierowców formuły 1 byłyby ok:) i od razu wyloty dla 2 rur od piecyka :mrgreen:
Tak po prawdzie to jest z tym problem , są odpowiednie materiały , ale do specjalnych celów , wiec albo trudne do dostania , albo drogie.

tkaniny szklane sa ok i są do dostania, ale zazwyczaj do laminatów , co oznacza luźny splot ,dobre przesączanie żywicy. Nawet jak bedzie cienka to przeciekajaca, trudna do szycia , rozłazaca się.

El-tesio na raze robi tipi z plandeki , testowe ; wiec coś taniego i łatwego by sie zdalo ....

Przyznam ze i mnie odrobine natchnoł tym tipi :) jako alteratywą namiotu . . To chyba moze być dużo wygodniejsze i wcale nie musi być ciężkie .
eltech napisał(a):
Kombinuję czy nie zrobić pieca i rury ....


A gdzie ty sie z tym 'utulasz' daleko od wa-wy???
Moze bysmy gdzie rozstawili i wyprobowali z moim piecykiem , jest gotowy do odpalenia , paliwo jest :) najlepiej spraktykowac, co i jak sie nagrzewa.
Na moje oko doszywanie czegoś do tipi to przesada , samo owiniecie rury szklem powinno wystarczyć , a to jest tanie i dostepne jakies kawałki maty szklanej mam na przystani nawet.

???


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 gru 2015, o 19:51 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Jak dasz radę zabrać piec to i cienką blachę 50x50cm, z luźnym otworem na rurę kominową, i nic nie trzeba owijać. Tak przecież we wojskowych namiotach spaliny z kóz się odprowadza. W plandece wytnij otwór 47x47, w blasze na krawędziach dziurki, i zszyj to zipami (inaczej trytki). Enjoy.

Edi:
tu to o czym pisałem tylko okrągłe, w kwadracie nie mogę znaleźć ale co za różnica?
Obrazek
link do foto http://www.koszary.pl/namiot8/n7.jpg

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 gru 2015, o 22:41 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
blachy wolałbym nie wstawiać tylko jakiś niepalny materiał.
Generalnie - już w sumie kilka nocy spędziłem pod tym tipi z plandeki i jedno co mogę powiedzieć to że para siępięknie kondensuje od wewnątrz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 gru 2015, o 23:57 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Zrób ozon.

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 gru 2015, o 00:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:56
Posty: 570
eltech napisał(a):
blachy wolałbym nie wstawiać tylko jakiś niepalny materiał.
Generalnie - już w sumie kilka nocy spędziłem pod tym tipi z plandeki i jedno co mogę powiedzieć to że para siępięknie kondensuje od wewnątrz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


bo indiańskie tipi nie jest z plandeki, a wszystko inne niż indiańskie tipi nie jest tipi ,, i dlatego Ci się kondensuje i każdemu będzie się kondensowało,,,

hough !

rzekłem :lol:

_________________
idę do Edo .... na pieszo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 gru 2015, o 11:22 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Dobra, to zamiast blachy wstaw eternit :mrgreen: Albo zrób wszywkę z koca gaśniczego.

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 gru 2015, o 12:48 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Koc gaśniczy jest chyba dobrym rozwiązaniem

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 gru 2015, o 20:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:00
Posty: 103
Pewnie , byle nie stary azbestowy. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 gru 2015, o 11:22 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
No - teraz to juz tych azbestowych nie produkuja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 gru 2015, o 17:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:00
Posty: 103
No wiem :) ,ale czasem sie wala jakiś stary i kogoś może skorcic...

Do prób z plandeką pasuje uzycie czegos co sie ma pod reką za free , dla tego, podałem kilka przyklaów zeczy niepalnych ,albo mniej palnych, a potencjanie łatwo dostepnych....

--Ale chyba przesadzasz z ta troska o P-poż.. :mrgreen: Wczoraj w ramach rekraacji poleźlim z Kasią w interior :mrgreen: .

Podwiesiłem pod gaęzią cos ala 1/3 tipi z nylonu
Obrazek
i rozpalilim ogienek . :D 1,5 --1,8 m do ściany .
Obrazek
W ramch testów upieklim kiełbaskę :)
To nie calkiem to samo co w zamkniętym '' tipi '' 'ale znów' w zamknietym ogienek moze palic sie spokojniej bo nie wieje...
Po zakończeniu Ekszperymenta :mrgreen:
Nijakich szkód ogniowych 'komisja nie stwierdziła ' :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 gru 2015, o 20:54 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
czyzbys zaczal sie przekonywac do tipi

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lut 2016, o 14:49 
:cry: Powiem krótko :brawo: Tipi jako namiot stacjonarny - super informacja. Przydatna bardzo :lup: \






POZDRAWIAM.


Góra
  
 
PostNapisane: 7 lut 2016, o 14:52 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Namiot stacjonarny jak najbardziej
Ale u nas jednak preferowana jest mobilność
Ale na zloty czy imprezy 2 - 3 dniowe zimą już wydaje mi się że warto

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2017, o 23:51 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
no i jak to rok prawie temu napisałem że na stacjonarne wypady by się przydało tak i postanowiłem na obecną Odsapkę takie coś imitującego TiPi przygotować.
Sporo pooglądałem filmów na YT
Popatrzyłem na konstrukcję - niby prościzna
No i kupiłem w końcu plandeki ale to było dość dawno i nie pamiętam wymiaru.
Generalnie plandeki zostały przeze mnie sklejone szarą taśmą Powertape w jedną dużą i tak na prawdę nie miałem jak nawet zmierzyć bo nie miałem tak dużego kawałka podłogi żeby to rozłożyć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dopiero tuż przed Odsapką jak pojechałem do Ewci i Tomka po tyki na maszty do TiPi to z Tomkiem rozłożyliśmy plandekę na trawniku, przypalikowaliśmy i z grubsza wycięliśmy.
Plandeka przed wycięciem miała wymiary 5 X 9 metrów
Obrazek
Potem wycięliśmy z Tomkiem z grubsza kształt półokręgu
Oczywiście odmierzyliśmy środek i nożem przywiązanym do linki wycięliśmy kształt.
To była ta łatwiejsza część :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Potem zaczęły się schody bo nie do końca było wiadomo jak wycinać klapy dymne. Tzn jakie wymiary mają mieć i jakie proporcje w stosunku do reszty
Ale po kilku kombinacjach i przymiarkach w końcu wycięliśmy.
wyszło to mniej więcej tak
Obrazek
Dalej zrobiliśmy rozcięcie do wiązania tyczki
No i do lasu po tyczki
Z daleka super idealne - prościutkie
A z bliska cholera pokręcone albo wygięte.
Nie było łatwo wybrać tych kilkanaście tyczek potrzebnych na budowę TiPi
No ale w końcu mieliśmy wszystkie potrzebne drzewa i z grubsza zestawiliśmy kształt
Obrazek
Jeszcze po ciemaku szybkie zarzucenie plandeki żeby zobaczyć czy to mniej więcej ze sobą będzie współpracować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Okazało się po zarzuceniu plandeki ze TiPi wyszło jednak mniejsze niż przypuszczałem ale stwierdziłem że jesdnak powinno się zmieścić tam te 10 osób
Obrazek
No - jakoś się udało. Co prawda to dopiero połowa roboty ale już efekt jest widoczny
Teraz wszystko spakować do samochodu
Troszkę zabawy było z tyczkami bo miały około 6-7 metrów więc na bagażniku dachowym ciężko to było ładnie poukładać
Ja poukładałem tyczki naprzemiennie odziomkami żeby zrównoważyć ciężar na dachu.
Ale i tak jak Słoneczko ( byliśmy wtedy razem u Ewci i Tomka ) wyszła z chałupy to stwierdziła że się z kimś tam na łby pozamieniałem jeśli mam zamiar z tym wracać do Wawki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No i nie powiem - troszkę samochodem bujało a bagażnik trzeszczał
Obrazek
Przed samą Odsapką zostawałem nieco dłużej w pracy bo akurat salon u klienta był pusty a moja plandeka na Tipi akurat się tam mieściła.
No więc po robocie zostawałem i dokańczałem to co rozpoczęliśmy z Tomkiem.
Najpierw podocinałem resztę elementów a potem zacząłem wszystko wzmacniać - tzn. wszystkie cięte krawędzie plandeki
Czyli najpierw poprzylepiałem sznurek miejscowo a potem kleiłem całą powierzchnię z dwóch stron tak żeby wzmocnić krawędzie plandeki
Obrazek
Obrazek
Potem była obróbka klap dymnych i elementu do mocowania tyczki
Tu poszło nieco więcej taśmy bo trzeba było to bardziej wzmocnić
Obrazek
A tu widać miejsce na tyczkę do regulacji klap dymnych
Obrazek
w końcu powstało coś takiego
Obrazek
Pozostało tylko powycinać otwór wejściowy i zrobić mocowania do kołków
Czyli coś takiego
Obrazek
No i w końcu w całej okazałości na płaszczyźnie podłogi ale gotowe do założenia poszycie TiPi
Obrazek

No i w końcu nadeszła długo oczekiwana Odsapka
Zapakowałem tyczki na bagażnik a plandekę do bagażnika i w drogę
Na miejscu wraz z Czołgiem i Sikorem zajęliśmy się rozstawianiem TiPi
Nie powiem jak na pierwszy raz to łatwo nie było bo musi być zachowana odpowiednia kolejność ustawiania tyczek,
Odpowiednio muszą być pierwsze tyczki ze sobą powiązane a w zależności od szczepu wiążą ze sobą albo 3 albo 4 tyczki.
Ja wybrałem wersję 3 tyczkową
No i tu w końcu zaczynamy stawiać TiPi.
Obrazek
A tu już praktycznie w całości rozłożone TiPi
Jeszcze tylko włożyć w klapy dymne tyczki i można ogarniać w środku
Obrazek
No i w końcu zostały założone drzwi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: oraz wewnątrz TiPi został zainstalowany Ozan.
Ten ostatni mi nie do końca wyszedł bo zabrakło mi plandeki i z braku materiałów zrobiliśmy Ozan wysokości 50 cm anie 1,5 metra
Spowodowało to że nam nieco po pleckach wiało :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
W końcu rozgościliśmy się w środki u czyli umeblowaliśmy nasze TiPi i rozpaliliśmy ognisko w wiaderku
Pora była ku temu idealna bo na rozłożenie Tip załapaliśmy się na okienko pogodowe i akurat nie padało a tuż po rozłożeniu znów zaczęło padać ale to nas już nie ruszało bo mieliśmy dach nad głowa.
W środku było dość ciepło a płonące ognisko jeszcze podbudowywało psychicznie.
W sumie wyszło całkiem fajnie
Obrazek
No i rzut oka do góry czyli na sufit
Obrazek

Teraz coś niecoś o tym eksperymencie.
Plandeki kosztowały coś koło 100 zł
Taśma Powertape kosztowała nieco więcej niż 100 zł no i doliczyć trzeba do tego jeszcze zakup bodajże 30 metrów linki czyli jakieś 30 zł.
Wychodzi że łączny koszt materiałów to jakieś 250 zł tyle że wydawane na raty więc tego nie poczułem jako ciężar dla kieszeni.
Towar najtrudniej dostępny czyli drewno na tyczki zawdzięczam uprzejmości Ewci i Tomka za co im wielkie serdeczne dzięki :brawo: :brawo: :brawo:
Koszty mamy za sobą więc teraz pokrótce o plusach i minusach.
Plusy
- prosta konstrukcja
- łatwy w montażu czy demontażu
- dość łatwy w ewentualnej naprawie
- klimatyczny
- spokojnie można palić nawet nie takie małe ognisko
- budowa nie wymaga jakichś specjalistycznych narzędzi
- jeśli pokrycie jest z plandeki to jest bardzo lekki
- jest wyraźnie odczuwalna różnica pomiędzy wnętrzem namiotu a temperaturą zewnętrzną pod warunkiem że pali się ognisko
u nas było to około 10 stopni różnicy natomiast śmiało można by jeszcze tę różnicę powiększyć gdyby zastosować kilka innych
metod
Zalety można by jeszcze jakiś czas wyliczać ale teraz skupmy się na wadach
Wady
- tyczki - niezbyt łatwo dostepny towar
- tyczki - spory ciężar jak na bagażnik dachowy do osobówki
- tyczki - ich niesamowita długość ( choć jeśli ktoś się zacznie bawić w TiPi na poważnie można zrobić tyczki składane i będą wtedy
miały 3 - 4 metry co w spokoju pozwoli transportować na dachu samochodu
- koszt całości jeśli chciało by się mieć prawidłowe TiPi

W zasadzie największą wadą TiPi są jego tyczki boim większe TiPi tym wyższe tyczki muszą być i w końcu będzie trzeba wozić takie 10 metrowe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Można pokusić się i zrobić składane ale to już troszkę roboty więcej
Kolejna sprawa to prawidłowo wykonany ozan bo to dzięki niemu można utrzymać w środku komfort termiczny
Krótko mówiąc Ozan musi mieć odpowiednią wysokość tak żeby nie wiało po plerach.
Ozan powoduje wymuszenie ciągu w kominie bo tworzy podwójną ściankę w namiocie dzięki czemu powietrze swobodnie do wnętrza się dostaje natomiast nie przeszkadza.
Kolejna sprawa to palenie ogniska.
My paliliśmy we wiaderku. chodziło o bezpieczeństwo bo nasze Tipi nie było zbyt wielkie
Można przesunąć, czy nawet wynieść z namiotu takie ognisko
Jednak wadą takiego rozwiązania jest to że ziemia się od żaru ogniska nie nagrzewa i nie oddaje później w nocy ciepła.
Kolejna wada to ta ze nie brakuje promieniowania ciepła z ogniska na boki lecz bardzie do góry w kierunku komina
Choć gdyby w naszym rozjarać takie ognisko to upieklibyśmy sobie nogi od żaru :mrgreen:
No i po kilku dniach używania w górnej części tyczek oraz pokrycia TiPi zaczyna znajdować się to wszystko co ma w sobie komin czyli sadze i smołę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Także przy rozbieraniu TiPi warto zakładać rękawiczki żeby się nie upierdzielić po łokcie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Co prawda doświadczenie jest małe bo raptem 3 dni spędziliśmy ale na prawdę było fajnie
Polecam nawet na stacjonarne koło domu jeśli ktoś ma ogródek

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2017, o 00:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:56
Posty: 570
W końcu wszystko jasne. Brawo Lechu za eksperyment i obszerny opis. Teraz kilka słów wynikających z moich przemyśleń.

Nie odważyłbym się wewnątrz plasticzanej plandeki palić ogniska. No nie i wuj. I w tym momencie lekkość poszycia już mnie nie wzbudza, bo ewentualnie zastąpiłbym to jakąś tkaniną namiotową rodem z namiotów wojskowych.
Co do ciężaru i rozmiarów do przewiezienia,hm ... na stacjonarny wyjazd znaczenia nie ma,jeśli posiada się odpowiednie auto .. nośność dachu kombiaka to 100 kg, do tego przepisy o długości ładunku na dachu. Nie należy jednak zapominać,że Indianie jakoś to transportowali,z reguły dzieląc jedno tipi na kilka koni. Kupować jednak ciężarówki do transportu tipi bym nie chciał.

No..to tyle. Jeszcze raz za pomysł i realizację :brawo:

_________________
idę do Edo .... na pieszo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2017, o 01:28 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Jestem pod wrażeniem :brawo:
Tyczek nie pal. Wzmocnij bagażnik albo zmień samochód i bez tipi się u mnie nie pokazuj :mrgreen: Muszę to na własne oczy zobaczyć.
p.s
patrz co znalazłem! 8m. Wywalisz dwa metry, te najcieńsze, i reszta powinna dać radę
http://allegro.pl/bat-wedzisko-bez-przelotek-8-m-club-wyprzedaz-i6938383677.html

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2017, o 01:47 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
ewa napisał(a):
Zrób ozon.


Łatwo się robi ozon, wystarczy posklejać atomy tlenu, po dwa.

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 gru 2017, o 01:51 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Ciekawa koncepcja powiem Ci
Ale i koszty spore bo trza by 14 szt czyli prawie 700 zł a to dopiero same tyczki.
No i nie wiadomo jak takie składane wędzisko zachowa się pod ciężarem powłoki i naporem wiatru.
Cholera wie czy się przypadkiem samo nie złoży.

Moje TiPi to taki eksperyment który z pewnością kilka razy będę w stanie wykorzystać
Póki co permanentny brak czasu u mnie.
Te tyczki które mam powinienem obciosać, powyrównywać oraz wysuszyć
Z pewnością będą kilka kilogramów lżejsze.
Do tego na poprawinach u Ewci pogadam jeszcze z Tomkiem o sposobie składania tyczek i chyba trzeba będzie je podzielić i zainstalować jakiś zawias.
Wtedy nie będzie kłopotu z transportem na dachu.
Ale dalej będzie to zbyt małe TiPi jak na moje potrzeby.
W końcu średnica TiPi na samym dole to niby 4 metry ale tak na prawdę dstępna będzie jakieś 3 metry a to już nie tak bogato jak bym sobie życzył
Jednak kształt stożka robi swoje
Super dla 3 - 4 osób do spania i balowania
Ja potrzebuję na nasze imprezy coś większego.
Już myślę i kombinuję nad Jurtą Mongolską
Ma sporo zalet w porównaniu do TiPi choć jest o wiele bardziej skomplikowana w budowie i składaniu ale za to ma o wiele większe możliwości pakowności
No nic - temat do wielu przemyśleń i kalkulacji jeśli chodzi o ceny i materiały.
Jest szansa że coś w tym kierunku może pójdę.
Zdecydowanie dużo łatwiej się przewozi bo ma o wiele mniejsze elementy
A jeśli by zrobić już taką " lepsiejszą" konstrukcję i lepsze materiały na powłokę to mógłby to być zestaw do wielokrotnego imprezowania i to nie tylko na Odsapki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 gru 2017, o 16:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:56
Posty: 570
Lechu? tipi nie kupisz, jurty też nie, ale zamiast tego możesz pomyśleć o jakimś pawilonie ogrodowym lub handlowym, są takie 3x4,5 m.

Koszt około 400 pln już. O ile koniecznie w tym kierunku chcesz pójść. Co do składania tyczek tipi to zawias od wewnętrznej strony tyczki załatwia sprawę.

_________________
idę do Edo .... na pieszo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 gru 2017, o 17:10 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Sylwek napisał(a):
Lechu? tipi nie kupisz, jurty też nie

Ściemniasz. Może w Twojej pipidówie nie ma sklepu z tipi :) ale w mojej pipidówie jest net i widzę, że "tuż za płotem" kupisz bez problemu. Oto efekt 20sek pytania wujka:

https://www.hatatoma.com/pl/produkty/tipi.
http://tipi.com.pl/cennik

A co do jurty... hmmm... http://jurty.com.pl/cennik :mrgreen: :mrgreen:

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL