wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 18 sty 2018, o 04:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lut 2017, o 20:40 

Góra:
Czapka, rękawiczki, zwykła podkoszulka z krótkim rękawem i bluza z długim(dość gruba).
Dół:
Majty :mrgreen: , kalesonki termiki z Decathlonu i polarowe porcięta od Sharana.

Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"

PostNapisane: 15 lut 2017, o 21:40 
moderator

w takim zestawie mógłbym spać w Snugpaku pewnie przy minus 20 stopniach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ja w swoim jak wspomniałem wcześniej w okolicach 6 stopni poniżej zera kimam w gaciach natomiast przy tych minus 10 lub minus 12 to już komplecik bielizny termoaktywnej plus skarpetki i jest mi cieplutko.

dobra - jeszcze parę zdjęć informacyjnych ode mnie
Tu jest ten newralgiczny punk o którym pisałem czyli około 20 cm przed końcem suwaka.
W tym miejscu mocno zagina się śpiwór - zwłaszcza nieco uformowany ( pościągane gumki w wewnętrznym kołnierzu ) W tym właśnie miejscu trzeba zwolnić i resztę dociągnąć pomału bo nie bardzo che iść dalej

Obrazek

tu widać sporą patkę na rzep zabezpieczającą zamek przed rozsuwaniem.
ten element zaliczam do plusów bo w wielu śpiworach był ledwie paseczek który nic nie trzymał a tu jest to porządnie wykonane

Obrazek

w tym miejscu według opisu śpiwór ma 80 cm ale tyle to ma nowiutki jeszcze nie ruszany.
Po kilku użyciach nie zawsze już ten wymiar jest i u mnie to już jest 75 cm

Obrazek
Obrazek

w połowie śpiwór ma około 66 cm

Obrazek
Obrazek

no a w nogach wymiar to około 40 cm
i z tego co widzę jest materiał jest grubszy.

Tu macie jeszcze fotkę spakowanego śpiwora
i jego gabarytów
Jak sami widzicie mały nie jest - kawał kloca :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Co prawda worka nie kompresowałem ale sądząc po tym ile się nawciskałem śpiwór do worka dużo skompresować się nie da.
Śpiwór w worku ma długość około 47 cm a średnica to jakieś 27 cm.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak już pisałem - kimam w nim na co dzień i póki co mam zarąbisty komfort.
Czyli do wypraw może niekoniecznie najlepszy zakup ze względu na wagę i rozmiar ale na bardziej stacjonarne spanie albo wożenie w samochodzie na imprezki jest w sam raz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No i ta świetna cena jak na tak dobrą termikę

PostNapisane: 16 lut 2017, o 00:52 
moderator

Właśnie stwierdziłem że jednak spróbuje skompresować ten śpiworek.
nawet się udało pomimo że samo opakowanie już było mocno nabite.

To od razu porównanie śpiworów na krześle

Obrazek

i wygląd po skompresowaniu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czyli po skompresowaniu wysokość zeszła z 47 cm do 33 cm
natomiast szerokość - średnica zwiększyła się z 27 cm do około 29 a nawet miejscami więcej.
Pakunek stał się nieco bardziej " kompaktowy " i nieco zaczął przypominać taką trochę kwadratową kulę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
łatwiej byłoby go przytroczyć do plecaka czy jakoś upchnąć w luku niż przed kompresją
Ale waga się niestety nie kompresuje a szkoda :lup: :lup: :lup: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak dla świętego spokoju sprawdziłem jeszcze wagę śpiwora - czy producent nie rozmija się z prawdą jak to czyni sporo firm.
O dziwo na dość dokładnej wadze kuchennej wynik wyszedł o paręnaście deko mniej niż jest podana wartość czyli waga podawana przez producenta jest jednak dokładny parametrem co pozwala mieć nadzieję na resztę danych że są zdecydowanie zgodne z parametrami

PostNapisane: 16 lut 2017, o 12:50 

W takim razie ja nie polecam swojego :lol:
Jest lżejszy, nie rozwalił mu się suwak, nie zmarzłem, ale nie polecam :lol:
ElTech uważa go za ZUO! :lol: :lol: :lol: ;)

PostNapisane: 16 lut 2017, o 21:39 
moderator

Czołg napisał(a):
W takim razie ja nie polecam swojego :lol:
Jest lżejszy, nie rozwalił mu się suwak, nie zmarzłem, ale nie polecam :lol:
ElTech uważa go za ZUO! :lol: :lol: :lol: ;)

Zdaje się że Czołg zapomniał jak go drugiej nocy ZUO wygnało na strych do Ewci gdzie w ciepełku przespał do rana :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
I tyle było z testów śpiworka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A tak na poważnie - Jacuś broń Panie Boże nie mówię że Twój jest zły.
Ja kupowałem śpiwór pod spanie stacjonarne gdzie ciężar i objętość ma dla mnie znaczenie drugorzędne.
Skupiłem się na opisaniu w miarę rzetelnym mojego nowego śpiworka.
Faktem jest że zakres temperatur komfortu powoduje to że nie zmarznę w nim jak pisałem w samej bieliźnie termoaktywnej a dla mnie śpiącego w śpiworku na co dzień jest to własnie najlepszy znacznik, a raczej odnośnik co do jakości śpiwora.
Czołg napisał(a):
W takim razie ja nie polecam swojego

A ja bym Ci właśnie zaproponował polecenie Twojego wraz z jakimś małym opisem za / przeciw
W końcu jednak masz już jakieś doświadczenie bo w nim spałeś a nie każdy ma tak sprecyzowane podejście do tematu jak mam ja
Ja generalnie będę jeszcze szukał dla siebie zimowego śpiworka ale tym razem już do łażenia z nim na grzbiecie więc chyba raczej pójdę w puchowy bo lekki

PostNapisane: 16 lut 2017, o 21:53 

eltech napisał(a):
Zdaje się że Czołg zapomniał jak go drugiej nocy ZUO wygnało na strych do Ewci gdzie w ciepełku przespał do rana

No w żadnym wypadku nie było to z zimna 8-) Predator wydał mi się taki samotny :lol:

Na opis to trochę jedna noc za mało. Jak pisałem, absolutnie nie zmarzłem przy -12. W pomieszczeniu w którym spaliśmy z Predatorem w nocy było z +14 - +15 st.. Ległem w skarpetach, kalesonkach i koszulce z krótkim rękawem. W nocy pozbyłem się skarpet i kalesonek i rozsunąłem suwak od góry bo było mi gorąco, więc na cieplejsze dni się nie nadaje :lol:
Na moje spanie od czasu do czasu w nie ekstremalnych warunkach uważam, że pieniążków nie zmarnowałem. Wyczytałem w necie, a dziadzia Sikor potwierdził, żeby nie przechowywać śpiwora skompresowanego, więc zrobiłem żonie małą rewolucję w szafce i śpiwór zalega na luzie. (przynajmniej do czasu, kiedy żona go nie dojrzy :mrgreen: )

PostNapisane: 16 lut 2017, o 22:05 
moderator

Zgadza się co przechowywania śpiworków

- nie powinno się zwijać śpiwora przy pakowaniu do worka tylko luźno go do niego upychać
Zapobiega to uszkadzaniu włókienek ociepliny w jednym konkretnym miejscu gdzie z czasem zaczną powstawać mostki termiczne
- Śpiwór powinno się przechowywać luźno rozwieszony w szafie lub rozłożony luzem na półce co z kolei zapobiega zbijaniu się ociepliny śpiwora

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]