wodniacy.net
http://wodniacy.net/

Czystek
http://wodniacy.net/viewtopic.php?f=18&t=665
Strona 1 z 1

Autor:  eltech [ 20 cze 2016, o 13:21 ]
Tytuł:  Czystek

Czystek charakteryzuje się wysoką zawartością polifenoli (podobno nawet większą niż czerwone wino) - silnych przeciwutleniaczy. Są to substancje, które mają właściwości antyoksydacyjne, tzn. neutralizują wolne rodniki, które mogą się przyczynić do powstania wielu chorób, w tym tych nowotworowych.
Ponadto polifenole hamują powstawanie i rozwój stanów zapalnych w organizmie, a także wzmacniają, dodają energii.
Ochraniają naczynia krwionośne i hamują utlenianie się "złego" cholesterolu LDL, zapobiegając tworzeniu się blaszek miażdżycowych.
Polifenole wspierają także funkcjonowanie układu odpornościowego i walczą z drobnoustrojami i grzybami.
Poza tym działają antyalergicznie, gdyż hamują uwalnianie histaminy
"czystek blokuje wzrost wszystkich rodzajów wirusów, np. wirusa ptasiej grypy", a także, że "niszczy wirusy jelitowe i opryszczki". Do tej pory nie przeprowadzono badań, które potwierdzałyby właściwości przeciwwirusowe czystka. Jednak greccy naukowcy wykazali , że olejek eteryczny z liści czystka kreteńskiego wykazuje właściwości przeciwbakteryjne,¹ zarówno na bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne.

Czystek to także sposób na boreliozę i kleszcze - przekonują zwolennicy tego zioła.
Za sprawą polifenoli czystkowi przypisuje się wiele właściwości leczniczych.
do tej pory przeprowadzono tylko jedno badanie, którego celem było sprawdzenie, czy czystek ma wpływ na bakterię Borrelia burgdorferi.² Zostało ono przeprowadzone przez niemieckich naukowców z University of Leipzig, a jego wyniki opublikowano w 2010 roku w piśnie "Pharmazie".
W badaniach in vitro (a więc w laboratorium) okazało się, że olejek eteryczny czystka kreteńskiego (Cistus creticus L.) hamował wzrost bakterii Borrelia burgdorferi, która jest odpowiedzialna za rozwój boreliozy.
Podczas badania największą siłę siłę przeciwbakteryjną odznaczały się następujące składniki lotnego olejku czystka kreteńskiego - manoyl oxide, 13-epi-manoyl oxide, 3-acetoxy-manoyl oxide, carvacrol, 3-hydroxy-manoyl oxide.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/czystek-ziolo-prawdziwe-wlasciwosci-zdrowotne-czystka_37926.html


W innej audycji w sieci dowiedziałem się że czystek należy stosować przeciw boreliozie ale nie na zasadzie leczenia ale na zasadzie przeciwdziałania
Polecają ludzie pić szklankę herbatki z czystka zanim pójdziemy do lasu bo pod wpływem potu wydzielają się substancje odstraszające kleszcze

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/