wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 28 mar 2024, o 20:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 cze 2018, o 13:03 
Offline

Dołączył(a): 16 kwi 2016, o 21:49
Posty: 48
Lokalizacja: Świnoujście
Jestem tuż przed budową własnej konstrukcji drążka do wiosła. Materiał w postaci rur carbonowych właśnie spływa z Chin. Potrzebuję porad w zakresie obróbki rur z carbonu. Jak i czym estetycznie ciąć po obwodzie, czym kleić wzajemnie różne średnice rur? Na co obsadzić pióra? Ponieważ wiosło ma być trójelementowe, to również szukam najlepszego rozwiązania na blokadę osadzenia. Chciałbym również spróbować uformować na gorąco owal w miejscu przymania dłoni. Deformacja średnicy nie wpływa na wytrymałość włókna, ale czy na żywicę również? Z góry dziękuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2018, o 08:30 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
podejrzewam że aż tak szczegółowe pytania należałoby zadać jakiemuś specjaliście
Wydaje się sporo problemów do przezwyciężenia.
Powiem Ci że sam jestem ciekaw jak Ci to wszystko pójdzie
Póki co kibicuję i czekam jak podrzucisz jakieś zdjęcia z prac.

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2018, o 11:47 
Offline

Dołączył(a): 16 kwi 2016, o 21:49
Posty: 48
Lokalizacja: Świnoujście
Ludzie robią po domach różne rzeczy, ale nie każdy chce/lubi/ma czas się dzielić. Mnie często zdarza się robić coś samemu. Nie skłamię, jeśli napiszę, że każdy spływ mnie inspiruje, po każdym mam jakieś drobne lub większe przemyślenia. Weźmy ostatnie: cienka rurka silikonowa do odpowietrzenia butów piankowych, na stałe wklejona wewnątrz. Ma przynieść ulgę podczas użytkowania (podczas pływania po zawalonych rzekach często brodzę w wodzie, co powoduje zassanie buta i takie obciskanie wokół stopy, że aż trudno wytrzymać) no i pomóc przy zdejmowaniu z nogi. Właśnie czekam na te rurki. A wracając do rur na drążek, to przedwczoraj dotarło wszystko. Pozytywnie zaskoczyła jakość wykonania rur z carbonu, naprawdę top! Od razu zabrałem się do pracy. Rurki pociąłem flizarką do glazury. Kupiłem rurę zewnętrzną gładką 30x28mm i matową 28/25 jako łącznik,bo wiosła z założenia mają być składane, cztero elementowe do dmuchańca. Materiału kupiłem tyle, żeby wystarczyło na dwa wiosła i sztucery do kombinacji w zakresie długości. Pióra zostały wykorzystane z dotychczasowo użytkowanych wioseł firmy Egalis model Swiss. Posiadam trzy pary tych wioseł, a ich aluminiowe drążki ze względu na stopień zużycia, nadają się na złom. Od wczoraj jestem posunięty z pracami na jakieś 80%. Obecnie jednostronnie wklejam łączniki, po przeciwległej - rozłącznej stronie postanowiłem zostawić ciasne pasowanie, bez elementu blokującego na pozycji, co ma w założeniu pozwolić na dowolne ustawienie wzajemnego kąta wioseł. Zobaczymy, czy to się sprawdzi. Trzy dodatkowe sztucery pozwolą na kombinację długości w zakresie: 203, 208, 210, 213, 215, 220, 225 i 230cm dla jednego wiosła i odpowiednio mniej dla drugiego. Będzie to zależało od potrzeb. Co do wagi, to będzie się ona kształtowała od 900 do 1000g, w zależności od konfiguracji. Dziś powinno udać się zakończyć prace, więc zdjęcie na pewno podrzucę. Jest trochę pracy, zwłaszcza przy dorabianiu pasowania. Ewentualnych naśladowców mogę wspomóc radą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 cze 2018, o 07:18 
Offline

Dołączył(a): 16 kwi 2016, o 21:49
Posty: 48
Lokalizacja: Świnoujście
Wczoraj późno wieczorem udało się zakończyć prace. Zdjęcie nie oddaje efektu, ale najważniejsze, że jestem zadowolony. Oczywiście o pełnym zadowoleniu będę mógł powiedzieć po kilku godzinach pływania. Grunt, że będzie lżej, a zimą nie będą marzły ręce.
Załącznik:
20180622_224040.jpg
Załącznik:
20180622_223645.jpg
Załącznik:
20180622_223630.jpg
Załącznik:
20180622_223818.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 cze 2018, o 08:41 
Offline

Dołączył(a): 16 kwi 2016, o 21:49
Posty: 48
Lokalizacja: Świnoujście
Załącznik:
20180623_080021.jpg


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 cze 2018, o 20:08 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
jak ma się waga obecnego zestawu do wagi oryginału.
Mam też wiosła nieco podobne zakupione w Decath.... tylko że pomarańczowe.
Nie mają dużej wagi choć do łyżek jeszcze im daleko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Interesuje mnie ta część ze składaniem.
Jak to rozwiązałeś - tzn jak blokujesz składane wiosła
Paczuszka wygląda obiecująco.
Małe i do bagażu się ładnie zmieści
Dobra robota :brawo: :brawo: :brawo: :oki: :oki: :oki:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 cze 2018, o 22:13 
Offline

Dołączył(a): 16 kwi 2016, o 21:49
Posty: 48
Lokalizacja: Świnoujście
Na wadze dużo nie zaoszczędziłem, od 100 do 150g, ale za to mam sztywne połączenia no i ciepło w ręce zimą. Dodatkowo przyjemnie popatrzeć. Połączenia są ciasno pasowane i nie wymagają blokad.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 cze 2018, o 07:11 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
nie obawiasz się że podczas wiosłowania po pewnym czasie się te połączenia mocno poluzują ?

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 cze 2018, o 07:29 
Offline

Dołączył(a): 16 kwi 2016, o 21:49
Posty: 48
Lokalizacja: Świnoujście
Nie ma nadmiernego luzu, to nie ma tarcia. Będę to jednak obserwował. Mam już pomysł na blokadę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 cze 2018, o 20:53 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
zdradź ten pomysł - moze się uda przeszczepić na inne wiosła :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL