wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 28 mar 2024, o 17:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 mar 2020, o 07:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2019, o 08:33
Posty: 183
Lokalizacja: Police
Jeżeli mielibyście możliwość odnaleźć plany lub producenta tych kajaków było by miło.Fajna i wydaje się ciekawa propozycja budowy własnego kajaka.Facet ma kilka filmów z budowy lecz strona www nie chodzi.Polecam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2020, o 23:45 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
poprawiłem Ci link żeby ładnie działał.
Jeśli masz chęć budować to mamy tu kolegę który już niejeden kajak sobie zbudował w technologii słomkowej czyli z wąskich listewek.
Ostatnio zakupił sobie plany budowy kajaka Panthera https://www.thomassondesign.com/en/catalog/my-kayaks/panthera
ponoć rewelacyjny
Jak coś daj znać to mogę Was skontaktować
Andrzej z pewnością zdradzi Ci jakieś informacje o budowie i techniki wykonania.
Teraz buduje jakąś własną konstrukcję

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2020, o 12:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2019, o 08:33
Posty: 183
Lokalizacja: Police
Dziękuje Lechu za odpowiedź i linka ta Pantera to prawdziwa wyścigówa .Ja chętnie dowiem się od kogoś kto budował takie kajaki wszystkiego,więc za kontakt serdecznie dziękuję.Nie ukrywam że pozostanę przy konstrukcji sklejkowej plus epoksyd.Ten Mono Stray 52 wydaje mi się uniwersalną konstrukcją na jeziora i morze.Podobny trochę do naszych Expedition 510,ale jakbyś trafił na bardziej skandynawski (morski) to wrzucaj.Znalazłem coś takiego w sieci http://www.hobbo.net/ tylko chyba nie można kupić samych planów a cały zestaw kosztuje koło 2tys no i pewnie to nie wszystko.No powiem ci że na zdjęciach wyglądają bardzo kusząco.Pozdrawiam Lechu i zapraszam wszystkich do rozmów każda uwaga bedzie bardzo cenna.A-hoj znad zalewu szczecińskiego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 mar 2020, o 23:38 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Jeśli chodzi o Hobo to miałem głosy zarówno za jak i przeciwko
i to nie chodzi mi o zakup elementów a o współpracę z firmą
Długo by opowiadać.
Jeśli chodzi o kontakt z Andrzejem to w poniedziałek do Niego zadzwonię zm zapytaniem czy mogę udostępnić ale podeślij mi na Pw namiary do Ciebie to się zdzwonimy i Ci przekażę

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2020, o 22:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2019, o 08:33
Posty: 183
Lokalizacja: Police
A ten kolega może zagląda na forum?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2020, o 22:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2019, o 08:33
Posty: 183
Lokalizacja: Police
A ten kolega może zagląda na forum? Jak tak to może oceni ten kajaczek profesjonalnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2020, o 02:12 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
zagląda ale zadko bo mocno zarobiony jest

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 wrz 2021, o 02:40 
Offline

Dołączył(a): 24 wrz 2021, o 02:34
Posty: 1
eltech napisał(a):
Jeśli chodzi o Hobo to miałem głosy zarówno za jak i przeciwko
i to nie chodzi mi o zakup elementów a o współpracę z firmą
Długo by opowiadać.
Jeśli chodzi o kontakt z Andrzejem to w poniedziałek do Niego zadzwonię zm zapytaniem czy mogę udostępnić ale podeślij mi na Pw namiary do Ciebie to się zdzwonimy i Ci przekażę


Przepraszam za odkopanie, ale bardzo zależy mi na jakiś informacjach więcej ? bo znalazłem 2 na temat Hobo i 2 raczej negatywne, a nie ukrywam że jestem gotów kupić zestaw sklejek z planami od nich ale sam nie wiem czy ta firma istnieje nadal ?
dokładnie to szukam czegoś takiego http://www.hobbo.net/index.html/Nasze%2 ... ki/30.html ktoś wypowie się ? Ewentualnie poleci plany kajaka dla cięższej osoby na kilkunastodniowy spływ odrą do bałtyku i później w morze ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 wrz 2021, o 23:49 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Witaj Kreator.
Temat faktycznie dość stary.
Jeśli chodzi o Hobo to jak pisałem - miałem nieco różne opinie tak oględnie mówiąc że firma olewa klienta
Czy firma działa - nie wiem - jak by przestałem interesować się tym tematem ale wszedłem na tę stronkę przed chwilą i się od ostatniego razu jak pamiętam wcale nie zmieniła a ceny raczej nie są chyba aktualne - choć mogę się mylić .
Grenlandy typowe to raczej płaskodenne jednostki .
Pływałem takim laminatowym i jakoś nie porwał mnie - niski pokład i mało miejsca na stopy w nim było.
Tu w opisie jest że ma dno w v-kę co na początku nie będzie dla pływającego zbyt komfortowe ale można się dość szybko przyzwyczaić.
Podobny kształt dna ma osławiony Raider Kazika.
Dzwoń do Hobo i dowiedz się co i jak.
Natomiast jeśli z Hobo CI nie wyjdzie to daj znać i wtedy pogadamy. Może jak tak chcesz zbudować sam to moze dużo bardziej pracochłonna ale i ładniejsza technologia czyli słomka.
Mamy tu znajomego który buduje kajaki w takiej technologii oraz używa darmowego programu projektowego do budowy tychże kajaków.
Jak będzie taka potrzeba i Andrzej wyrazi zgodę to Was ze sobą skontaktuję
Sklejka byłaby z pewnością szybsza i łatwiejsza w wykonaniu.
Jest jeszcze jedna opcja. Fundacja KIM na czele z Marcinem miała kiedyś program budowy kajaków i kanadyjek ze sklejki.
Nawet prowadzili jakieś szkolenia i pokazy choć głównie na kanadyjkach bo szybsze w wykonaniu i wciąż między innymi na nich pływają.
Pza tym maja w swojej stajni i kajaki Grenlady. Ekipa dużo pływa po morzach i większych akwenach oraz regularnie po Wiśle więc są doświadczeni w tej materii.
Znajdziesz ich bez problemu w Necie .
Organizują spływy więc może nawet z Nimi możesz się przepłynąć i sprawdzić dany kajak jak się tym płynie zanim zaczniesz się zastanawiać nad zakupem czy budową .
A jeśli chodzi o dno w V-kę to też proponuję się wbić do takiego kajaka i sprawdzić jak się tym pływa
Raiderów w Polsce pływa całkiem sporo choć tanie nie są więc jest spora szansa na to że kogoś z Raiderem trafisz i potestujesz
Daj znać co dalej w temacie Ci wyjdzie

A jeszcze tyko dodam że miałem okazję popływać sobie z Andrzejem Jego kajakami czyli Panterą i drewnianą wersją ala-Raidera i rzeczywiście super się pływa. Mam kilka zdjęć ale potrzebuję troszkę czasu ( którego nawiasem mówiąc praktycznie nie posiadam ) żeby zassać do neta i tu podkleić bo piękne sztuki sa żeczywiście

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 paź 2021, o 07:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2019, o 08:33
Posty: 183
Lokalizacja: Police
Kreator jak byś szukał jeszcze to proszę naliczyłem 20 modeli samych kajaków https://www.bergerboote.de/shop wysyłają różne zestawy w różnych cenach.Znalazlem także https://cnckayaks.com/project/shrike/ plany pobierasz za darmoszke resztę (żywica, rowing,kupujesz sam) filmy są w serwisie YouTube.Sam też przymierzam się do "własnej" łódki pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL