wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 28 mar 2024, o 21:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 maja 2015, o 19:53 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
A weź znajdź w Polsce brzozę która ma tak wielki pień że płat kory będzie miał szerokość 1,5 metra :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
W stanach i kanadzie to jest kupa ludzi którzy się tym parają a u nas - kaszana - jak nie masz w Nadleśnictwie znajomości żeby CI dobry materiał załatwić to zapomnij o budowie canoe tradycyjnego,
W naszym zasięgu są technologie ze sklejki torturowanej lub z pasów sklejki lub słomkowe.
I już - tyle bajki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tu zajrzyj sobie - właśnie wrzuciłem film z budowy canoe tradycyjnego

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 maja 2015, o 20:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 21:19
Posty: 164
uii napisał(a):
Bo robienie czego genialnie prostego i doskonałego w swojej klasie , w sposób bardzo skomplikowany, praco i materiałochłonny....
-dla podobnego, lub raczej gorszego efektu , wydaje mi sie czymś delikatnie mówiąc wątpliwym :mrgreen:
:?:


Nie wydaje Ci się, że przejście od łódek z kory do konstrukcji listewkowych, sklajkowych laminatowych czy innych sandwichowych i royalexowych bardzo dobrze opisuje słowo "ewolucja"?
Powiedz w czym konstrukcja z kory będzie lepsza od pozostałych? No chyba, że wracamy do argumentów "kasa i etos"...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 maja 2015, o 20:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lut 2015, o 21:34
Posty: 179
Lokalizacja: Górna Wisła
uii Twoje konstrukcje też są mocno prymitywne i ekologii w nich niewiele :lol: .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 maja 2015, o 20:53 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 19:41
Posty: 283
Lokalizacja: 246 km Warty LB
Nasza brzoza, to inny gatunek. Nie może być surowcem. Zresztą i amerykańska też nie dawała jednego kawałka do konstrukcji tylko materiał na poszycie.
Uii, masz wspaniałą wyobraźnię!
Mnie się wyświetla polietylenowa rura, którą tylko obciąć po łuku, zaspawać końce, a potem zrobić cięcie górą, rozchylić i usztywnić krawędzie burt. Gotowe! Tylko, że z wygnitej topoli chyba to nie powstanie... :(

Co innego dłubanka, co innego kanu.
Niegdysiejszą pracochłonność oddajemy w inny sposób.
I jakoś żadne nie chce samo się wykonać.


Ostatnio edytowano 28 maja 2015, o 20:56 przez Oktol, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 maja 2015, o 20:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:56
Posty: 570
Artur napisał(a):
uii napisał(a):
Bo robienie czego genialnie prostego i doskonałego w swojej klasie , w sposób bardzo skomplikowany, praco i materiałochłonny....
-dla podobnego, lub raczej gorszego efektu , wydaje mi sie czymś delikatnie mówiąc wątpliwym :mrgreen:
:?:


Nie wydaje Ci się, że przejście od łódek z kory do konstrukcji listewkowych, sklajkowych laminatowych czy innych sandwichowych i royalexowych bardzo dobrze opisuje słowo "ewolucja"?
Powiedz w czym konstrukcja z kory będzie lepsza od pozostałych? No chyba, że wracamy do argumentów "kasa i etos"...


uii nawiązując do wypowiedzi Artura po troszku.

Ja swoje łódki robię w takiej technologii, bo :
a)ta technologia zapewnia odpowiednią wytrzymałość kadłuba dla moich potrzeb
b)odkąd zobaczyłem po raz pierwszy canoe z listewek,to po prostu chciałem takie mieć, a że moje "chciejstwo" nie do końca idzie w parze z zasobami finansowymi, a prędzej z wewnętrznym burakiem podpowiadającym uparcie "że w życiu nie wydam na pewne rzeczy więcej niż uważam za słuszne" ,to najzwyklej w świecie sobie zbudowałem jedną, teraz kończę drugą i jestem pewien,że w kasie na zakup gotowej jeszcze z 1-2 bym zbudował.
c) w związku z powyższymi dwoma punktami : nie zauważam tu ani krzty prymitywizmu,a jedynie wskazane-ewolucyjne wykorzystanie dostępnych materiałów

_________________
idę do Edo .... na pieszo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2015, o 02:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:00
Posty: 103
hi hi hi ale ich zdżaźniłem :mrgreen:
Artur napisał(a):

Nie wydaje Ci się, że przejście od łódek z kory do konstrukcji listewkowych,....

Do tego miejsca NIE .
Nie wydaje mi się :D
Podeprę się zdaniem Autora znanej pozycji 'Sam zbuduj łudź Obrazek
Pisze on mniej więcej tak :
Poszycie listewkowe, słomkę wymyślono w Holandi - Jedynym łatwo dostępnym materiałem były tam stare deski ze skrznynek po przywiezionych morzem towarach. Cięto je na listwy i klejono i tak ze śmiecia , jakoś dawało sie zrobić łódkę.
Dalej wypowiada sie niepochlebie o cięciu dobrego drewna na listwy i o walorach takich kadłubów :mrgreen:

listewki...- To trochę jak robić fotel z wykałaczek :mrgreen:
Artur napisał(a):
sklajkowych laminatowych czy innych sandwichowych i royalexowych

A o tym nie mówiłem!!!!!!! :mrgreen: :lup:
Gdybym miał robić kanadę pewnie sam bym próbował wygiąć arkusz cienkiej sklejki tak , żeby z jednego powstała kanada .
To własnie mnie dziwi czemu tak , albo z podobnego nowoczesnego materiału (np. poliwęglan :) ) nikt nie próbuje??????????
eltech napisał(a):
W naszym zasięgu są technologie ......

No własnie są !!!!!!!!!!
A wy??? :mrgreen:
Jak holendrzy ze śmiecia ,tyle że oni mieli powód brak lasów bo wszędzie tulipany :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2015, o 02:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:00
Posty: 103
bogdan napisał(a):
uii Twoje konstrukcje też są mocno prymitywne i ekologii w nich niewiele :lol: .


A tu sie mylisz :) bardzo Chyba że chodzi o bardzo dzieciną efekciarską ekologie rodem z TV :mrgreen:
Postaw jakiś konkretny zarzut ekologiczny to pogadamy :) Albo co tam prymitywnego? :mrgreen:


Oktxx napisał(a):
Mnie się wyświetla polietylenowa rura, którą tylko obciąć po łuku, zaspawać końce, a potem zrobić cięcie górą, rozchylić i usztywnić krawędzie burt. Gotowe!


:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :oki:

No dokładnie o takim podejściu myślałem :D Ale polietylen to badziew prymitywny , tyle że tani i łatwy.

Jak plastik to poliwęglan :mrgreen: parametry jak aluminium , nawet lepsze i szklana łódź :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2015, o 02:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:00
Posty: 103
Sylwek napisał(a):

Ja swoje łódki robię w takiej technologii, bo :
a)ta technologia zapewnia odpowiednią wytrzymałość kadłuba dla moich potrzeb
b)odkąd zobaczyłem po raz pierwszy canoe z listewek,to po prostu chciałem takie mieć, a że moje "chciejstwo" nie do końca idzie w parze z zasobami finansowymi, a prędzej z wewnętrznym burakiem podpowiadającym uparcie "że w życiu nie wydam na pewne rzeczy więcej niż uważam za słuszne" ,to najzwyklej w świecie sobie zbudowałem jedną, teraz kończę drugą i jestem pewien,że w kasie na zakup gotowej jeszcze z 1-2 bym zbudował.
c) w związku z powyższymi dwoma punktami : nie zauważam tu ani krzty prymitywizmu,a jedynie wskazane-ewolucyjne wykorzystanie dostępnych materiałów

a) :mrgreen: Jak pokleić słomę z rzepaku epoksydem i oblaminować tkaniną :mrgreen:
To :
Cytuj:
ta technologia zapewnia odpowiednią wytrzymałość kadłuba
:mrgreen: i jeszcze taniej :mrgreen:
rownierz stare gazety , papierowe ręczniki z biedronki... sam z nich robiłem to i owo :mrgreen:



:D Natomiast przed argumentami B) i c) . chylę czoła :oki: :oki: :oki:
:D
To jest ładne , To jest fajne w robocie Może byc tanie ,więc w jakimś sensie ekologiczne nawet :mrgreen:
I każdy ma prawo chcieć :D i sobie zrobić po swojemu :D

:oki:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2015, o 07:47 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
uii napisał(a):
Tak sobie myślę, że Indianie robili to z kory, ponoć , z jednego dużego, obłupionego z całego pnia, kawałka .

uii napisał(a):
Czemu nikt tak nie próbuje?
Prosta odpowiedź. Kogo stać na sprowadzenie kory z Ameryki? Nas nie. Czy byśmy chcieli mieć taką z kory brzozowej? Pewnie!
A kora na kanadę wygląda tak
Obrazek
Obrazek
Cała kanadyjka - zdjęcia KaNuLek
Obrazek
Obrazek
uii napisał(a):
Masę konstrukcji , szablonów...- potem raczej do wywalenia .
Ale żeś pojechał :lup: :lup: Znajdź mi kogoś kto wywala szablony :lup: :lup:

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2015, o 08:31 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
To prawda. szablony robi się z odpadów jakichś płyt ( jak nie przymierzając Holendrzy swoje łódki za Twoim przykładem,
Ale po zrobieniu z odpadu szablonu odpad przestaje być być odpadem tylko towarem,
Szablony się trzyma bo kto raz coś zrobił robić będzie na pewno następne - to wciąga. Szablony się oddaje innym nawiedzonym, więc zdecydowanie szablonów się nie wyrzuca :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Widzę że muszę założyć nowy wątek dla tematu i posprzątać nieco :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale w sumie dyskusja rozwija się ciekawie.
A teraz co do ekologii - to jest dość szeroki temat bo czy ekologiczny jest ten który coś buduje z materiałów naturalnych czy np odzyskując materiały zaśmiecające naszą planetę dając im drugie życie.
Wydaje mi się że oba przypadki są w miarę "ekologiczne" choć z pewnością Ci co budują z surowców naturalnych są większymi ekologami. :mrgreen: Poza tym coś czuję że prędzej Twój baner wyląduje na śmietniku niż taka słomkowa łódź :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: więc w tym wypadku Twoja konstrukcja nie będzie już ekologiczna :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A więc odpuśćmy sobie argument ekologiczności w dyskusji bo akurat on do niczego nie doprowadzi. Takie jest moje zdanie - choć oczywiście każdy może myśleć inaczej - i dla tego właśnie jest pięknie i ciekawie. gdyby się wszyscy ze sobą zgadzali to byłby dopiero dramat. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Co do materiałów - ( pomijając ekologiczność ) ja wolę zbudować coś z drewna czy sklejki bo jest to piękne. Budując coś z np z poliwęglanu czy innej rury plastikowej będziesz miał co najwyżej łódź ciekawą. Pomimo możliwości jakoś jednak ludziska kładą te drewno nawet na plastikowych jachtach a nie np poliwęglany :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Proces samej budowy w drewnie nie jest jakoś mocno skomplikowany i nie wymaga jakichś profesjonalnych narzędzi ani umiejętności, no a poza tym ten zapach świeżo obrabianego drewna :brawo: :brawo: :brawo: W poliwęglanie - cały czas w masce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
W zasadzie można by tak długo różnice wymieniać ale na korzyść materiałów naturalnych idzie właśnie to że możesz z nich wykonać dowolną bryłę a z materiałów poliwęglan czy innej rury PCV już nie bo masz zadany kształt i w domowych warunkach pewnych możliwości uplastycznienia tegoż materiału nijak nie przeskoczysz.

A tu jeszcze kilka zdań na temat poszycia słomkowego zassane z netu :mrgreen:

W istocie poszycie słomkowe łączyło zalety poszycia stykowego (gładkość i płynność kształtów) i zakładkowego (wytrzymałość, potencjalna szczelność), przy znacznie niższym koszcie i dużo bardziej "przyjaznej" technologii. Jako jedyne też z klasycznych rodzajów poszycia jest z powodzeniem stosowane do dzisiaj,
Nie jest jasne kiedy zostało zastosowane po raz pierwszy, być może w Niemczech lub Holandii na początku XX w. (według niektórych słabo udokumentowanych poglądów podobne poszycie stosowano na południu Europy co najmniej od XVIII w.). Jego geneza w XX w. szkutnictwie była związana z deficytem drewna szkutniczego wysokiej jakości, lub z innymi trudnościami materiałowymi i wykonawczymi (np. tak zostało zaprojektowane poszycie jednej z najsłynniejszych polskich żaglówek, Omegi (J. Sieradzki, 1942), specjalnie do budowy w warunkach okupacyjnych)

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2015, o 09:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:00
Posty: 103
ewa napisał(a):
..... Prosta odpowiedź. Kogo stać na sprowadzenie kory z Ameryki? Nas nie. Czy byśmy chcieli mieć taką z kory brzozowej? Pewnie!
A kora na kanadę wygląda tak.....
...... Ale żeś pojechał :lup: :lup:


:mrgreen: I co tu '''lup'''-ać :lup: :D Pojechałeś bo chciałeś nieco ożywić dyskurs :mrgreen: 'Przewietrzyć głowy' :mrgreen: otworzyć na nowe pomysły , posiać nieco zamętu '''tfu-rczego ''' :mrgreen:
--Już po liczbie i 'natężeniu ' odpowiedzi widac że coś jest na rzeczy :mrgreen:

A :) 'Proste odpowiedzi' zazwyczaj sa do bani , nie przemyślane , nie prawdzie , lipne :mrgreen: :mrgreen:
Jak już pisałem niekoniecznie z kory :mrgreen:
Cytuj:
Oktxx napisał(a):
Mnie się wyświetla polietylenowa rura, którą tylko obciąć po łuku, zaspawać końce, a potem zrobić cięcie górą, rozchylić i usztywnić krawędzie burt. Gotowe!

Polietylen jest bee :) ale sam pomysł wspiera 'Filozofie konstrukcji' są tysiące materiałów ,'nowe technologie'.......

-Ale :mrgreen:( Ta wada prostych odpowiedzi!!!) :mrgreen: ....
-Jeśli
Cytuj:
kora na kanadę wygląda tak.....

To malo sie rożni od polskiej :mrgreen: Jak sie znam na indianach :D To taki 'indian' nie rąbał pierwszej napotkanej brzozy :mrgreen: Trza by poszukać tyle co on, może poradzić się czarownika , zapalić marychy odtańczyć jakiś taniec dla ducha brzozy :mrgreen:
To Po prostu musi być duża brzoza z ładnym równym pniem :D
Ale nawet jakby u nas już takie wycieli, to za bugiem mamy :D kraj brzóz :)
Tam są takie brzozy!!!!!!!!!!..... :oki: :oki: :oki: :oki: :oki:

A jakie to jednak ładne : Obrazek


:mrgreen:
Może jednak warto by było polatać po lasach ....? jakby to zrobił szybko i chodu :mrgreen: to kanada byłaby darmowa właściwie. :mrgreen:



eltech napisał(a):
Widzę że muszę założyć nowy wątek dla tematu i posprzątać nieco :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale w sumie dyskusja rozwija się ciekawie.

No faktycznie sorry!!!!!...
- odrobinę 'żem' ci napaskudził :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jak teraz odpowiem na twoje argumenty (które, oczywiście są z gruntu FAŁSZYWE :mrgreen: ) to będzie następnych parę stron...... :mrgreen:

Pisać , czy wstrzymać się aż to przeniesiesz gdzieś ?
Moim zdaniem warto toczyć takie boje. :) To nasuwa, nowe pomysły , weryfikuje uświęcone bzdury , jak ta że poszycie słomkowe ma zalety i jest nowoczesne :mrgreen:


Ostatnio edytowano 29 maja 2015, o 22:14 przez eltech, łącznie edytowano 1 raz
unikamy polityki w postach żeby nie naruszyć kogoś odmiennej wrażliwości :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2015, o 10:42 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
uii napisał(a):
To malo sie rożni od polskiej
uii napisał(a):
Jak sie znam na indianach To taki 'indian' nie rąbał pierwszej napotkanej brzozy Trza by poszukać tyle co on, może poradzić się czarownika , zapalić marychy odtańczyć jakiś taniec dla ducha brzozy

uii napisał(a):
Może jednak warto by było polatać po lasach ....? jakby to zrobił szybko i chodu to kanada byłaby darmowa właściwie.
uważaj, bo jeszcze latawcem zostaniesz :lol: :twisted:
W Polsce takie brzozy nie rosną.
uii napisał(a):
Ale nawet jakby u nas już takie wycieli, to za bugiem mamy kraj brzóz
Tam są takie brzozy!!!!!!!!!!..... -że strącają samoloty
bardzo proszę bez kierunku w politykę.

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2015, o 13:41 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 19:41
Posty: 283
Lokalizacja: 246 km Warty LB
Ewo, sama zaczęłaś z tymi pięcioramiennymi gwiazdami na dziobach!

Brzozy u nas wprawdzie nie takie, ale za to buki jakie!!
Pnie po 15 m bez jednej gałęzi, kora srebrzysta cieniutka.
Tylko o zoo chodzi? Chcemy być indianerami?
Odtwarzać, czy tworzyć?
Jeden wybierze darmową buczynę (kora to odpad niewątpliwie), drugi polietylen.
Ale żeby samemu kształtować? Trzeba być trochę walniętym. Przy każdym materiale.
Przy słomce może i najmniej.
Chociaż zwolennikiem nie jestem. Co to za rachunek? - wiórów tyle samo co pozostałego w kadłubie drewna.
Chyba lepsze deski sosnowe! Słowianie dalej się nie posunęli w technologii (nie licząc naśladownictw). A najlepsze chyba jednak laminaty, w czym przodujemy w Europie! Może nie w tych najmniejszych, ale wszystko z czasem...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2015, o 13:59 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Oktxx napisał(a):
Ewo, sama zaczęłaś z tymi pięcioramiennymi gwiazdami na dziobach!
8-)

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2015, o 22:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:00
Posty: 103
ewa napisał(a):

W Polsce takie brzozy nie rosną.
uii napisał(a):
Ale nawet jakby u nas już takie wycieli, to za bugiem mamy kraj brzóz
Tam są takie brzozy!!!!!!!!!!..... -że strącają samoloty
bardzo proszę bez kierunku w politykę.

Jaka polityka ? :mrgreen: Przecie nie piszę że to dobrze, że są takie , czy że źle . :mrgreen:
Zraziłem sie do komentarzy politycznych -jak napisałem dzień po, że powinniśmy w reakcji na Krym.'' Pojechać kupą turystycznie i zając Kaliningrad i Bałtyjsk :mrgreen: Potem negocjować , oddać Krym i oba miasta ,ale bez wyjscia z zatoki wiślanej to nasza woda bo z wisły!! :mrgreen: I mozna by se wypływać :) .
Take sa cykory wszędzie , że nikt nawet nie pomyślał , że ten numer , w tym konkretnym momencie na prawdę , mógł by sie udać. :mrgreen:

Cytuj:
W Polsce takie brzozy nie rosną
Srutu tutu -w TV mówili? :D obejrzałaś wszystkie ? Tańce odprawiłaś , zioła, czarownik???? :mrgreen:

No ale na poważnie robienie tego dziś z kory jest dobre dla amatorów archeologi eksperymentalnej i nawiedzonych fanów wodza 'Złamana szczała' :mrgreen:

Ja raczej użył bym sklejki , obłogów ... to powinno być proste jak z kartki papieru :) Czytałem oppis :''Szkutnik sadysta – budowa kanu ze sklejki torturowanej''
I nie rozumiem :?: To masochista raczej :D Poco na siłę, jak można po dobroci .Czemu sklejka 4mm ,czemu nie 3 albo 2mm .... ?? ......
:mrgreen: EKOLOG WIĘKSZY ell..cośtam :mrgreen: napisał(a):
Ci co budują z surowców naturalnych są większymi ekologami. :mrgreen: Poza tym coś czuję że prędzej Twój baner wyląduje na śmietniku niż taka słomkowa łódź :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: więc w tym wypadku Twoja konstrukcja nie będzie już ekologiczna :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nie wyląduje, ja tego nie mam ze szkoły , ulotek ,czy TV, tylko z genów :) większość materiałów , które użyję , miewa potem drugie , trzecie, i czwarte życie .......
Oba podejścia są słuszne, byle racjonalnie z rozumem . Nie marnotrawić, ani drewna, ani plastiku, jeśli już został wytworzony i wsystko.
:mrgreen: EKOLOG WIĘKSZY ell..cośtam :mrgreen: napisał(a):
ja wolę zbudować coś z drewna czy sklejki bo jest to piękne. Budując coś z np z poliwęglanu czy innej rury plastikowej


:oki: Ano i ja wolę :D Estetyka , przyjemność 'mania pod D.' drewna, zapach :oki: :oki: :oki: To jest argument .
:mrgreen: EKOLOG WIĘKSZY ell..cośtam :mrgreen: napisał(a):
specjalnie do budowy w warunkach okupacyjnych)


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To też ,tylko w która stronę ????
Jeśli w twoją :mrgreen: To jest cholernie Niepoprawny politycznie :mrgreen: antyeuropejski, antygenderowy, :) i pewnie wręcz szowinistyczny hi hi hi...hi hi :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 maja 2015, o 22:36 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
o kurczę - jak się posunęło :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
od czego by tu - bo tyle zostało powiedziane :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Może na początek - UII - W sprawach Indiańskich z Ewcią nie pogadasz bo właśnie nasza Ewcia jest Indianką z wyboru - jeździ na zloty i zna wielu Indian i prawdziwych i udawanych.
Siedzą również z Tomkiem w branży drzewnej więc jak Ewcia mówi że takiej brzozy u nas nie znajdziesz to tak jest bo inaczej pływaliby już właśnie kanu brzozowym :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
kanu z obłogów - też mam w planach za sprawą naszego forumowego kolegi - Sebusia z Qm Qmów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
O ekologii jak w sumie i o wszystkim możemy tu wiele stron zapisać a i tak w sumie nic z tego nie wyjdzie.
Z ekologią stosowaną mamy do czynienia na co dzień - każdy z nas - i moje obserwacje pokazują że dużo się mówi a mało robi.
O ile np prawdziwi wodniacy czy survivalowcy zawsze po sobie sprzątają i mogą śmiecie nawet kilkadziesiąt czy więcej kilometrów wozić to ilość śmieci na brzegach czy w lesie nie maleje a rośnie.
A dużą część produkują turyści czy wędkarze choć też nie ma co uogólniać.
Wątek rozwija się i bardzo fajnie - zawsze jest miło pospierać się z kimś - byle kulturalnie.
Jak będę miał większą chwilę to sobie posprzątam i przeniosę - nie ma się czym stresować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Od tego tu jestem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uii - na przyszłość - nie rozmawiamy na forum o polityce i religii bo to ludzi dzieli a nie łączy :roll:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 maja 2015, o 00:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:00
Posty: 103
Cytuj:
.........- jak Ewcia mówi że takiej brzozy u nas nie znajdziesz to tak jest bo inaczej pływaliby już właśnie kanu brzozowym


To może obejrzyj własny filmik???
eltech napisał(a):
Budujemy tradycyjne Canoe

:mrgreen: Panowie 'Indianie' sobie tu normalnie i bezczelnie zszywają korę z kawałków !! Wam sie po prostu robić nie chce :mrgreen: Albo nie znacie zaklęć odpowiednich :mrgreen:

Cytuj:
nie rozmawiamy na forum o polityce i religii
A kto sugeruję , że mamy '' warunki okupacyjne'' ?? :) :mrgreen:
Ja tam nie mowie o polityce , ja sobie z niej kpię :mrgreen:
Hm... może naruszam ...wartości komuś ? :(
Hmm...a tu religijne :( :
Cytuj:
Albo nie znacie zaklęć odpowiednich


Serdecznie przepraszam wszystkich wyznawców szamanizmu. :oops:
Za brzozę .. nie wiem kogo, ale też, przepraszam. :lup:

Ja już nie będę , ja się zmienię , już się nie śmieje. :cry:
Sam sobie kijem dupę zleje .
Dam sobie w dziób
Łup ! :lup:
:mrgreen:

Zakleje przylepcem złośliwą paszczę
Nikomu w gniazdo już nie nasz.... -nienakalam
Mimo że wszystko tak mnie wpierd... -denerwuje
Przecie to widać, jak nad sobą pracuję!! :D
Nie???
Cholera ...znów , źle :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 maja 2015, o 08:04 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
O nieźle - masz dar :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mamy tu u nas specjalny kącik - poetycki
Pisz więcej wierszem to nam ładnie kącik urośnie :brawo: :brawo: :brawo:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 maja 2015, o 10:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 21:19
Posty: 164
Ja tak trochę na poważnie. Uii zasypuje swoje posty milionami usmieszkow, a wg mnie pod tą wesołą przykrywką jest tylko kpina i szyderstwo.
Kolega ma swoje przemyślenia, ale nie wciskaj na siłę swoich racji. Każdy robi co lubi i jak potrafi.
Możesz to wina słowa pisanego, ale mi robi się słabo jak czytam kolejne posty jak to ktoś coś robi nie tak, bo przecież powinien inaczej...
Jeżeli tylko ja tak to odbieram, to wybaczcie ale zdania nie zmienię. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 maja 2015, o 11:50 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Bo uii specjalnie prowokuje i kpi.
A filmik Eltecha zapewne przedstawia rodzinę Techów jak w Ząbkach kanadę z kory szyją :twisted:

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL