wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 19 mar 2024, o 04:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Po prostu proa
PostNapisane: 14 cze 2015, o 17:46 
Offline

Dołączył(a): 11 cze 2015, o 08:03
Posty: 33
Witajcie w mojej bajce.

Obrazek

To tak na początek,dalej może być tylko gorzej. :lol: :lol: :lol:


A...a

Y...k


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 cze 2015, o 18:31 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Cytuj:
To tak na początek,dalej może być tylko gorzej. :lol: :lol: :lol:

Uwielbiam takie horrory, nie przestawaj!
Miło poczytać o Twoich potworkach :mrgreen:
Pozdrawiam :oki:

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 cze 2015, o 20:28 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Ja też chcę :)

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 cze 2015, o 22:06 
Offline

Dołączył(a): 11 cze 2015, o 08:03
Posty: 33
Chcieliście to macie(hororu ciąg dalszy)



Obrazek


A...a

Y...k


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 cze 2015, o 23:48 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
:shock: :shock: :shock:

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 cze 2015, o 00:01 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Jak sobie pomyślę co się z nią stało...

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 cze 2015, o 11:47 
Offline

Dołączył(a): 11 cze 2015, o 08:03
Posty: 33
Te mana o te moana.

Lechu,ciężko myśleć i wspominać też niełatwo.Być może to zdjęcie jest kluczem do wyjaśnienia całej historii.
Ten pan na zdjęciu w środku to v-ce Marszałek W.Zachodniopomorskiego.widać go również na pierwszym zdjęciu jakie tu zamieściłem.
Był oczarowany proa i publicznie zdeklarował wszelką jak najdalej idącą pomoc dla ruchu proa i nowo powstającego Y.K.Koszalin.
Cały aktyw klubu stoi na zdjęciu.P.Marszałek objął funkcje Honorowego Komandora YKK. W dwa lata póżniej zniszczono te-puke a klub przestał istnieć.Ci ludzie ze zdjęcia, w 2014 roku, na tej samej przystajni(na zdjeciu) stworzyli......Jacht Klub....KOSZALIN
Dla mnie,no coment.Serce boli.Szkoda że nie zgadaliśmy się wczesniej.


Obrazek

A...a

Y...k


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 cze 2015, o 12:48 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Ano wielka szkoda bo Twoje Proa pływało by dalej

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2015, o 08:18 
Offline

Dołączył(a): 11 cze 2015, o 08:03
Posty: 33
Te mana o te moana

Lechu,Jeśli by dalej pływała to już jako Twoja.Wiemy dlaczego,nie powtarzajmy się.Nawiasem mówiąc to była większa niż ostatnio pisałeś,nie 8 a 9,8m.Muszę przyznać wiele jej zawdzięczam,dała mi całą masę doświadczeń ,żeglarskiej dojrzałości.Były momenty kiedy niemal ocierałem się o magię i momenty kiedy uczyła mnie pokory.Zrozumiałem dlaczego mieszkańcy Oceanii traktują proa jak żywe istoty,członków rodziny,plemienia.Była przyjazna,krnąbrna,czasami nieprzenikniona.Nie reagowała na moje starania i nie okazała za nic co robię nie tak :lup: :lup: :lup: Ale chwile kiedy pozwalała wkraść się w Jej łaski wynagradzały wszystko.Dech w piersiach zapierały chwile kiedy lekko bez wysiłku unosiła się na grzbietach fal a jachty wokół kładły się masztami na wodę.Kiedy bezszelestnie w kompletnej flaucie przemykała pomiędzy bezradnie stojącymi jachtami z obwisłymi żaglami.Potrafiła z oślim uporem rwać do przodu po linii prostej (no prawie) głęboko w..... :lol: :lol: :lol: mając moje wysiłki,kiedy próbowałem odzyskać -narzucić (niewłaściwe skreślić) jakąś sterowność :oops: :oops: :oops:.Ale potrafiła też zrobić w ciasnym pi razy 30m na 40m basenie pełną cyrkulację z wiatrem.I kiedy ja oczyma wyobrażni widziałem jak taranujemy nawietrzny pomost ona (przy moim skromnym współudziale) wykręciła nieomal w miejscu,wokół własnej osi i stanęła pod wiatr.I przez tą chwilę kiedy mnie opuszczały emocje, miałem wrażenie ze cała drży jak rasowa klacz po wyścigu,ale ułamek sekundy potem jakby chciała powiedzieć ;"co, myslałeś że się nie uda?". :lol: Czesto nie mogłem oprzeć sie wrażeniu że mam do czynienia z żywą,inteligiętną,niezależną nieposkromnioną istotą.Była po prostu zjawiskowa.



Obrazek


A...a

Y...k


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2015, o 10:12 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Yurek a nie myślałeś żeby ją odbudować ?
Zachowałeś może jakieś plany od niej czy budowałeś z głowy

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2015, o 10:35 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Zabijcie mnie, bo przegapiłam kiedyś, ale co się z nią stało?

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2015, o 10:44 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
To piękne Yurkowe Proa podczas Jego pobytu za granicą po prostu zniknęło.
Podejrzewaliśmy że to ktoś z miejscowych zazdrosnych i wrednych żeglarzy . Albo je utopili albo spalili

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2015, o 10:54 
Offline

Dołączył(a): 11 cze 2015, o 08:03
Posty: 33
Te mana o te moana

Budowałem intuicyjnie z głowy i kilku zdjęć które miałem.Ale zdaje mi się ze pamiętam każdy szczegół.I wszystkie błędy jakie popełniłem :lup: Teraz pracuję nad jej nową wersją, mam nadzieję że pozbawioną tych wad których w poprzedniej nie uniknąłem.
Jak dobrze pójdzie w przyszłym roku popłyniemy.

A...a


Y...k


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2015, o 11:05 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Yurek a będziesz budował na pale czy sobie plany jakieś rozrysujesz.
Mam prośbę o udostępnienie w razie czego takich planów a oprócz tego proszę Cię o wykonanie fotorelacji albo nakręcenie filmu z budowy i wrzucenie na forum opisów.
Byłbym wdzięczny.
Poza tym jeśli masz czas to napisałbyś trochę o materiałach potrzebnych do budowy oraz ewentualnych kosztach. Jak wiesz jestem zainteresowany Twoim Próba od dawna i co prawda brak czasu i są jakieś plany budowy innych pływadeł ale Twoje Próba też bym chciał kiedyś zbudować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2015, o 12:33 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
O cholender :/ nikt nic nie widział?

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2015, o 17:26 
Offline

Dołączył(a): 11 cze 2015, o 08:03
Posty: 33
ewa napisał(a):
O cholender :/ nikt nic nie widział?


Widział,widział.I to wielu i wiele widziało.Ale nikt nie chciał nic mówić.Jedni byli zastraszani innym było na ręke że ja i te-puke znikeliśmy z j.Jamno. :twisted: Byłem potencjalnym beneficjentem dotacji,marszałek województwa zaczął snuć plany Utworzenia Związku Gmin jeziora Jamno i na tej bazie sięgnąć po unijne pieniądze z transgranicznego ruchu turystycznego.Beneficjentem tych dotacji miał być Y.K.Koszalin i moje proa.Ono było główna atrakcją.Wokół niej koncentrował się cały YKK.Urząd miasta miał sfinansować zakup działki nad jeziorem na siedzibę i bazę YKK.To kilku ludzi przerosło.Ja chciałem tylko żeglować. Ale dla nich te-puke i ja byliśmy zagrożeniem w dostępie do pieniędzy. :oops: Stąd się wzięła zmowa milczenia wokół tego co się stało z łódką.Mało tego niektórzy ludzie z kręgu pasjonatów proa zachowali się...dziwnie.Inni próbowali ich usprawiedliwiać i popierać,próbując udowadniać że to co się stalo z te-puke to....moja wina.Jedni bezkrytycznie powtarzali zasłyszane kłamstwa i bzdury.Inni te bzdury tworzyli(Lechu zapewniam Cię,byłbyś b.zaskoczony)

Y...k


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2015, o 17:37 
Offline

Dołączył(a): 11 cze 2015, o 08:03
Posty: 33
eltech napisał(a):
Yurek a będziesz budował na pale czy sobie plany jakieś rozrysujesz.
Mam prośbę o udostępnienie w razie czego takich planów a oprócz tego proszę Cię o wykonanie fotorelacji albo nakręcenie filmu z budowy i wrzucenie na forum opisów.
Byłbym wdzięczny.
Poza tym jeśli masz czas to napisałbyś trochę o materiałach potrzebnych do budowy oraz ewentualnych kosztach. Jak wiesz jestem zainteresowany Twoim Próba od dawna i co prawda brak czasu i są jakieś plany budowy innych pływadeł ale Twoje Próba też bym chciał kiedyś zbudować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Raczej bardziej intuicyjnie,ale parę rysunków i zdjęć to nie problem.Sporo ostatnio szkicowałem bo kilka pomysłów chodziło mi po głowie.Spróbuję to uporządkować i podzielic się przemyśleniami.Może niektóre komuś się spodobają?


Y...k

Obrazek

To coś od paru lat pływa po greckich wodach.Maszt, reje,takielunek projektowal Janusz Ostrowski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2015, o 18:25 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
A jeśli chodzi o materiały i koszty tych materiałów to czy już coś jesteś w stanie powiedzieć
Chodzi mi o w miarę konkretne dane czyli np - potrzeba tyle arkuszy sklejki tyle desek ty;e czegoś tam i orientacyjne koszty tychże materiałów.

Czy będziesz może szedł w kierunku odchudzenia konstrukcji z wagi i np łatwiejszego montażu / demontażu tak żeby np załatwić sprawę demontażu czy montażu i wodowania w dwie osoby np w 2-3 godziny

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2015, o 18:26 
Offline

Dołączył(a): 11 cze 2015, o 08:03
Posty: 33
Coś takiego chodzi mi po głowie;

Obrazek

Obrazek

Co o tym myślicie?

A...a


Y...k


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2015, o 18:28 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Piękne to jest :brawo: :brawo: :brawo:

Jakie materiały ???

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL