wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 28 mar 2024, o 21:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 kwi 2017, o 22:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2015, o 22:48
Posty: 301
Sikor napisał(a):
Byliśmy na mecie akurat w momencie finiszu dwóch pierwszych osad.

No to kurcze jakbyśmy wiedzieli, że będziecie to byśmy z pierwszymi przypłynęli. A tak to się opieprzaliśmy :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 kwi 2017, o 23:28 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
zobaczyliśmy że Was nie ma to nie było po co czekać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 cze 2017, o 14:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2015, o 22:48
Posty: 301
Ogłaszam wszem i wobec, że nasz QmQm'aty Mateuszek dokonał czegoś, czego nie się po nim mimo wszystko nie spodziewaliśmy. Otóż Mateuszek w sobotnim Maratonie Brda Extreme (dystansik - takie tam 132 km) wygrał ze wszystkimi, w tym z samym Piotrkiem z miasta Białogard, czyli z człowiekiem (chociaż od lat toczony jest spór, czy to wciąż jeszcze człowiek) dotychczas praktycznie niedoścignionym w naszym długolskim półświatku! Gratulacje! Strach się teraz z takim Mateuszkiem ścigać, bo niechybnie dąży do bycia cyborgiem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 cze 2017, o 19:36 
Offline

Dołączył(a): 14 mar 2015, o 18:05
Posty: 101
Oj tam, od razu, że cyborg :lol:
Dobrze się przygotowałem porostu. Dopracowałem kilka tematów które wcześniej mnie wykluczały z walki o podium i są efekty. Pierwsza rzecz to bierząca kontrola prędkości na jedynym słusznym zegarku, który do naszej grupki Ty Bartku wprowadziłeś, bez tego ciężko na jeziorach trzymać prędkość.
Druga rzecz to żarcie i picie, tym razem jadłem sporo ciasteczek owsianych z orzechami, które sobie upiekłem, a popijałem Carbonizer XR z Olimpa. Po Vitargo już myślałem, że węglowodanowe napoje są g... warte, a tu miłe zaskoczenie, tym razem i na pstrągu obyło się bez skurczy i kryzysów.
Opływanie na fali, której Wisła nam ostatnio nie szczędziła, też zaprocentowało.
No i oczywiście trening bez kompromisów, na początku roku siłownia i wycisk dla pleców i wszelkich mięśni tułowia odpowiedzialnych za rotację, a jak tylko zrobiło się na tyle ciepło i jasno żeby komfortowo robić treningi na wodzie, długie wypływania mieszane z interwałami.
Grupka przyjaciół z którymi można zejść na wodę ;) i wspierająca żona też są nie bez znaczenia :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 cze 2017, o 20:35 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 cze 2017, o 09:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2016, o 10:25
Posty: 11
Mateusz - wielkie gratulacje za wyniki na ostatnich maratonach :-)
Chciałbym przy okazji zapytać o nowy napitek. Producent sugeruje dzienną dawkę 25 g na 200 ml wody. Rozumiem, że Twój organizm dobrze znosił większe dawki. Ile można sobie bezpiecznie namieszać na dzień maratonu ?
Zdarzało mi się ostatnio, że na krótszych treningach (10 pstrągiem i 10 z powrotem) czułem skurcze w nogach.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 cze 2017, o 22:35 
Offline

Dołączył(a): 14 mar 2015, o 18:05
Posty: 101
Zaryzykowałem i rozrobiłem 5 pełnych miarek na 3l wody, starczyło na cały maraton i żadnych sensacji nie było. Podejrzewam że ze względu na słodziki jest ograniczenie. Ale jest jeszcze Carbo NOX, ponoć też dobry, no i Vitargo, ale na mnie nie działa za dobrze.
Ja ze skurczami poradziłem sobie pijąc magnez w musujących tabletkach, wieczorem i rano przed maratonem, na treningach nie miałem problemów. No i wszelki alkohol warto odstawić przynajmniej na 2-3 dni przed startem, żeby się nie wypłukiwać z mikroelementów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 cze 2017, o 10:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2016, o 10:25
Posty: 11
Dzięki za podpowiedź :-)
Na maraton chciałem właśnie zrobić 3 l, więc powinno być o.k. Wypłukanie organizmu czasami jest nieuchronne - trudno odmówić aktywnego udziału w imieninach lub innych ważnych uroczystościach przyjaciół. No cóż, trzeba będzie trochę uzupełnić magnezu i mikroelementów. Na szczęście najbliższy maraton jest lajtowy, po Warcie 100 km, bez mierzenia czasów. Byle dopłynąć w limicie czasu. Po ostatnich perturbacjach zdrowotnych, taki spływ będzie dla mnie najlepszy.

Spróbuję upiec ciasteczka owsiane z orzechami. Ta wersja paszy chyba rzeczywiście będzie najbardziej odpowiednia :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 cze 2017, o 05:34 
Offline

Dołączył(a): 14 mar 2015, o 18:05
Posty: 101
Ja używam tego przepisu na ciasteczka
http://niebonatalerzu.blogspot.com/2014 ... siane.html
Tylko zamiast mąki pszennej daje owsianą i orzechów, ziaren słonecznika itp daję ok 400g
I formuje mokrymi rękami żeby się nie kleiło do rąk.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 cze 2017, o 10:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2016, o 10:25
Posty: 11
Przepis prosty i szybki. Chyba nie może się nie udać :-)
Wypróbuję za kilka dni. Dzięki za linka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sie 2017, o 21:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 20:47
Posty: 658
W minioną sobotę na wodach Międzyodrza w Szczecinie odbył się ("już" po raz drugi) maraton "Zimorodek" organizowany przez naszego przyjaciela Bazyla, na który to maraton spieszył się Turabat płynąc przez pół Polski (albo i przez całą). Czy dajmy na to jakieś Słoneczko albo inny Batyak zechcą pochwalić się swoimi osiągnięciami w tym wydarzeniu...? :)

_________________
Kleszcze na Madagaskar!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2017, o 15:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 19:15
Posty: 60
Spieszę się chwalić,że wystartowałam i dopłynęłam co było moim celem :D Jest co podziwiać po drodze maratonu :D Sam start wśród wielkich barek i pięknych żaglówek w scenerii Szczecina zapiera dech w piersiach :D


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Gdyby nie trudności obiektywne powiedziałabym bis.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2017, o 15:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2015, o 22:48
Posty: 301
Słoneczko - wielki come back do ścigaństwa! Wspaniale, brawo i gratulacje! Skoro się rozkręciłaś, to Malbork i Jeziorak też pykniesz?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2017, o 21:38 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Słoneczko :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sie 2017, o 12:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 16:23
Posty: 1035
Dołączam się do gratulacji 8-) 8-) 8-)

_________________
Krótko i na temat
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sie 2017, o 09:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 19:15
Posty: 60
bartek napisał(a):
Słoneczko - wielki come back do ścigaństwa! Wspaniale, brawo i gratulacje! Skoro się rozkręciłaś, to Malbork i Jeziorak też pykniesz?


Jaki wielki powrót ;D Bartek jak czas pozwoli to Malbork bedzie ;) a Jeziorak to nie jest odwołany ????!!!

_________________
Gdyby nie trudności obiektywne powiedziałabym bis.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sie 2017, o 11:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 12:23
Posty: 373
Lokalizacja: Piastanów
Ropuch napisał(a):
W minioną sobotę na wodach Międzyodrza w Szczecinie odbył się ("już" po raz drugi) maraton "Zimorodek" organizowany przez naszego przyjaciela Bazyla, na który to maraton spieszył się Turabat płynąc przez pół Polski (albo i przez całą). Czy dajmy na to jakieś Słoneczko albo inny Batyak zechcą pochwalić się swoimi osiągnięciami w tym wydarzeniu...? :)

No, dzięki uprzejmości Bazyla zająłem 2-gie miejsce (w kategorii Maratonki Masters 50+). Całe szczęście Szaran zaraz po starcie fiknął kozłą bo jak nie to byłbym pewno 3. W sumie idea Bazyla się mi podoba. Dzięki temu Turabat który przypłynął przede mną był 3 a ja 2. Teraz postuluję wprowadzenie kategorii Batyak dzięki czemu będę mógł chwalić się w prasie zwycięstwami i rekordami trasy.
Tak przy okazji, po Międzyodrzu pływa się świetnie. Warunki są zmienne, krajobrazy ciekawe a wędkarze bulgocą coś o rzucaniu kamieniami ;-)

_________________
Jo sem batyak, jo sem strašny netoperek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 wrz 2017, o 13:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2015, o 22:48
Posty: 301
Się melduje, że się pływało 12h w Malborku. Wynik taki sobie (86km), bo po 6h odcięło mi zasilanie w łapach, ale za to tylewizja była i zrobiła fajny reportażyk.
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... pF2186jG_U
Tak, tak, wiem - zamiast parcia na wiosło miałem parcie na szkło, ale krytyką się nie przejmuję, bo jestem PRÓÓÓÓŻNY :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 wrz 2017, o 19:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 16:47
Posty: 304
Gratuluję startu i udziału w filmie, za rok popłynę w Malborku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sie 2018, o 13:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 12:23
Posty: 373
Lokalizacja: Piastanów
No I popływało się w Szczecinie. 5h50m11s czyli ok pół godziny lepiej niż w zeszłym roku. Trasa była skrócona o jakieś 500 m. Plan wykonany - znowu stanąłem na pudle - w kategorii 50+ zająłem 3 miejsce. Szaran przegrał ze mną o ok. 1m, Przy 55 km daje to 0,00018% trasy :-) Na końcówce było na prawdę ostro. A tak poza tym to wspaniała impreza i pływanie po pięknej wodzie. Jak zwykle wykołysało nas na pierwszych i ostatnich kilometrach, poza tym co pewien czas mijały nas wielkie motorówki, więc można było poćwiczyć surfowanie na fali. W przyszłym roku na pewno tam wystartuję. :hejka:

_________________
Jo sem batyak, jo sem strašny netoperek.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL