wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 28 mar 2024, o 22:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lut 2015, o 06:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 20:38
Posty: 1359
Lokalizacja: Warka, Warszawa
Często Alkoholik kojarzy nam się z brudnym, leżącym gdzieś lujem. Nie wiem czemu tak jest... :roll: Być może za mało znamy tą chorobę. Wielu z nich to normalni, nie wyróżniający się niczym ludzie, o których nigdy nie powiedzieli byśmy, że mają problem z alkoholem. Ba...Oni sami o tym nie wiedzą. Mechanizmy jakie działają będąc w uzależnieniu są bardzo zaskakujące. Zaśmiewanie problemu, wybielanie własnej osoby, obwinianie całego świata.
Znałem dwóch profesorów. Jeden znakomity matematyk, drugi znakomity pedagog, kawaler orderu uśmiechu! To prawda, odkąd ich pamiętam uśmiechnięci, życzliwi i ....z lekką wonią alkoholu ich otaczającą. Obaj już nie żyją :cry: Czynni zawodowo do końca. Czy sportowo? Raczej nie. Zbyt szybko organizm spalał by alkohol, a nie o to u alkoholika chodzi. Poza tym organizm u alkoholika jest pozbawiony odpowiedniej ilości witamin, co nie nastraja np. do biegania. Chyba, że po butelkę.

Polecam film z Januszem Gajosem pt.: ,,Żółty szalik". Oglądałem go dwa razy. Pierwszy raz jako komedię, a drugi raz tak bardziej poważnie patrząc na problem. Efekt? Za pierwszym razem uśmiałem się dość mocno, a za drugim razem nie uśmiechnąłem się ani razu.
Drugi film to: ,,Wszyscy jesteśmy Chrystusami". Tu problem jest pokazany znacznie szerzej.

Dobrze chłopaki, że taki spływ się organizuje. Być może piękno rzeki z perspektywy wody pomoże odwrócić myśli tych ludzi od alkoholu. Miejmy nadzieję, że dotrze do nich, iż lepiej się obudzić z zakwasami w łapach, niż z kacem.

Odnośnie samego spływu. Z dystansem bym nie przesadzał. Z szybkością również. Atmosfera i piękno rzeki to podstawa. Ponieważ są to ludzie z AA, Wanna musi ustalić co ze zdjęciami. Nie zdziwcie się też, jak raz ktoś będzie się nazywał Romek, a za chwilę Maniek. Uszanujmy ich prywatność i anonimowość. Takt i wyczucie.

_________________
http://kajakczolgowy.blogspot.com

Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2015, o 08:42 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Jacuś ja to wszystko wiem - mam sporo znajomych z kręgu AA
I są to wspaniali ludzie. Alkohol to choroba i to głównie psychiczna a jak już do człowieka dotarło że ma problem i za sam sobie z nim nie poradzi i zaczyna się leczyć i chodzić na AA to można mu pomóc organizując czas do tego stopnia aby nie myślał o piciu i żeby nie czuł takiej potrzeby. W sumie alkoholikiem pozostaje się już niemalże do końca życia i z chorobą walczyć trzeba cały czas.
Taki spływ to świetna sprawa aby pokazać im że życie to nie tylko praca i spotkania AA ale można świetnie spędzać czas na dworzu będąc aktywnym fizycznie a na poprawę psychiki to jest właśnie najlepsze lekarstwo

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2015, o 10:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 20:38
Posty: 1359
Lokalizacja: Warka, Warszawa
:oki:
Nic dodać, nic ująć.

_________________
http://kajakczolgowy.blogspot.com

Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2015, o 01:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2015, o 11:23
Posty: 49
Halo,

Ja też wchodzę :oki:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2015, o 09:55 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Jak będzie na Odrze to i ja popłynę.

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2015, o 07:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 20:47
Posty: 658
Że tak nieśmiało zapytam: co w temacie słychać...? :)

_________________
Kleszcze na Madagaskar!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2015, o 20:27 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Chyba nic - na razie Mariusz mocno zarobiony i zaganiany a poza tym z Młodym na AA już zdaje się nie jeździ.
Jak Wanienka się nieco z robotą obrobi to do tematu spróbujemy powrócić

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2015, o 21:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 11:54
Posty: 189
Lokalizacja: Góra Kalwaria / Ulaski Stamirowskie
Zarobiony jestem mocno to fakt i na grupę nie chodzę to też fakt ale temat nie jest porzucony przez to bo kontakt z grupą jest ;) po świętach wybiorę się na grupę żeby korumpowac towarzystwo ;) trochę marudzili że zimno więc jak pogoda się polepszy to wrócę do tematu ;) trza ruszyć tych ludzi bo to że nie piją to nie znaczy że żyją ;)

p.s
zostałem zaproszony z long tailami na olbrzymią imprezę wodniacka we wrześniu do Orleanu we Francji, Polska jest współorganizatorem w tym roku na tej imorezie, przez 5 dni przewala się 650 tys ludzi ;) dlatego mało mnie na forum bo dogrywam pewne szczegóły a dodatkowo long taile mi mocniej ruszyły i musiałem dopiescic klientów ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2016, o 00:07 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Ponieważ tamta akcja nie wyszła to zapraszam do kolejnej
Ta wyjdzie z pewnością :oki: :oki: :oki:
http://wodniacy.net/viewtopic.php?f=11&t=555

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL