wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 11 maja 2024, o 11:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rolki
PostNapisane: 2 wrz 2015, o 13:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
jeździ ktoś?
kupiłem sobię nową zabawkę dla odmiany rowerowej

Obrazek
http://niecodzienni.pl/rolki-freeride-r ... 15-id-3854

W sobotę przejechałem poza wwą 4km i całkiem nieźle, zero gleby (upadki z reguły to gleby na twarz) ale troche na srającego kota, hamowanie jest trudne, na razie nie wyobrażam sobie bezpiecznej i bezstresowej jazdy po mieście, jutro zaczynam się szkolic na całego pod okiem fachowców. No i na szczęście mam pod domem dwa skateparki i w bród parków ze ścieżkami...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rolki
PostNapisane: 2 wrz 2015, o 20:32 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Brawo!!! Ekstra!!! Ja już niestety jeździć nie mogę:(

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rolki
PostNapisane: 3 wrz 2015, o 14:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
Dziś zaliczyłem godzinę z instruktorem pod stadionem narodowym, jest ok, podobno czuje bluesa :roll: :oops: jeszcze kilka lekcji i zamiatam po Wawie ostro :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rolki
PostNapisane: 4 wrz 2015, o 00:27 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
a jak jeszcze do tego doczepisz żagielek ........................ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rolki
PostNapisane: 4 wrz 2015, o 13:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
życzysz śmierci Lechu? ;)
jutro warsztaty rolkowe, działam tak jak Tedzio przykazał by brac się w mig do roboty a nie zwlekac :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rolki
PostNapisane: 4 wrz 2015, o 15:48 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
a w sumie Tedzia na rolkach jeszcze nie widziałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rolki
PostNapisane: 6 wrz 2015, o 09:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 12:42
Posty: 455
Maciek , gratuluję nowej zabawki , szykujesz niezłą formę na nowy sezon :oki: .
maciekt1000 napisał(a):
jeździ ktoś?

eltech napisał(a):
a w sumie Tedzia na rolkach jeszcze nie widziałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jeździ , jeździ , cała familia. Najlepiej młody , sporo zawodów rolkarskich wygrał , w jednych jako nagrodę otrzymał rolki ,
właśnie sprzedaliśmy , jego pierwsza zarobiona kasa poprzez sport.
Na tle rodziny jeżdżę na rolkach słabo , niczym odmieniec , aż tak odstaję poziomem , czasami oni pomykają na rolkach
a ja na hulajnodze ;) z kudłaczem .

Maciek jak młody startował w zawodach to często korzystaliśmy z tej stronki :
http://www.polskater.pl/
Można tam namierzyć darmowe warsztaty odbywające się cyklicznie.

A mnie ostatnio kolega z naszego forum namawiał na coś takiego , myślę że na przyszły sezon wyczeszę :


Wygląda na to że i łapka przy tym popracuje , czyli jest szansa na przełożenie do kajaka.
Kowalczyk trenuje na takim sprzęcie tylko nie dmuchanym.

Dzisiaj właśnie jeździmy całą familią ;) .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rolki
PostNapisane: 6 wrz 2015, o 11:12 
maciekt1000 napisał(a):
jeździ ktoś?


jeździ, jeździ...
Bardzo fajna sprawa, jak znajdą się chętni to możemy zorganizować kiedyś tam dwu-trzydniową imprezę w Puszczy Bolimowskiej, taki "triathlon" kajakowo-rowerowo-rolkowy (ew nartorolkowy).
Na pewno znajdą się tam dogodne warunki do każdej z tych aktywności.

Jeżeli znajdą się chętni to mogę wziąć na siebie kwestie organizacyjne ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Rolki
PostNapisane: 6 wrz 2015, o 23:37 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
no to czuję Sławek że w przyszłym roku masz do zorganizowania imprezę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Może się pojawię jako dopingujący bo na rolkach to pewnie bym się zabił prędzej niż gdzieś dojechał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rolki
PostNapisane: 7 wrz 2015, o 10:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
Wiedziałem Tedziu, że na Ciebie mogę liczyć ;)
Dzięki za namiary na stronkę, przyda się, ja śledzę iloverolki i teraz 12 w sobotę są darmowe warsztaty:
wprawdzie nauka slalomu a ja jeszcze raczej dre na wprost ale idę i wyrzucić się nie dam :lol:

http://iloverolki.pl/event/na-miejscu-d ... ty-rolkowe

co do rolek terenowych, na Bielanach mam kilka sklepów specjalistycznych- rolkowych i właśnie takie jak na filmie oglądałem, przymierzałem ale... kosztują 1700 zł :shock:
ja patrzyłem pod kątem żeby na nich z latawcem kitowym po łąkach śmigać ale cena zabija ( kajak albo kita można za nią łyknąć). Obok mnie jest szkoła sportowa z klasą narciarstwa biegowego więc po naszych ścieżkach śmigają całe stada na takich stricte biegowych rolkach z kijkami. Ja biegówki nie specjalnie lubię ale zdarza się.
Rolki chcę ogarnąć żeby sobie bez stresu, lajtowo, w dresiku z muzyczką, z lansikiem ;) po mieście przemykać...

wczoraj też jeździłem, nieźle wiało popołudniu, jechałem po moście północnym i Lechu mnie podkusił z żagielkiem :lol: :twisted:
wystarczyło, że rozpiąłem kurtkę -wiatrówkę i rozłożyłem na boki :lol:
nabrałem szybko prędkości -przeciągnęło mnie jak szmate, glebe zaliczyłem, na szczęście był odcinek trawy gdzie najzwyczajniej dałem skok przez bark :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rolki
PostNapisane: 7 wrz 2015, o 11:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
Nic mi się nie stało ale genaralnie sport rolkowy mi się bardzo podoba...
Nie ukrywam, że początki są nie tyle trudne co dziwne, przynajmniej w moim przypadku.
Jazdy na łyżwach niegdy za bardzo nie lubiłem, kiedyś jako dzieciak jeździłem ale na figurówkach a tam były ząbki na nosach i inaczej się jeździ. Na hokejach zawsze mnie bolały nogi i odpuszczałem.
Tu technika jest podobna, odpycha sie człowiek w bok a nie w tył. Całe szczęście, że kupiłem na start dobry model solidnej firmy, nogi bolały przez pierwsze 15 minut, teraz nie boli nic. RB 80 trzymają super, czuję się w nich stabilnie i wiem, że wszystko to kwestia czasu i km trzaśniętych. Najgorsze jest hamowanie. Na moment założyłem hamulec ale zaraz go zdjąłem. Chcę od razu się uczyć hamowania "T", sprawa nie jest taka prosto, łatwo można stracić równowagę, zaliczyć piruecik i wyglebić na potylice :(

i to jest główny ból bo człowiek chce jeździć po ściezkach rowerowych a nie na placyku kręcić się w kółko ( albo jak ja: jadę na rowerze na mało uczęszczaną drogę, rower przypinam, zakładam rolki i zamiatam w tę i spowrotem)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rolki
PostNapisane: 7 wrz 2015, o 12:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 12:42
Posty: 455
Sławek... napisał(a):
Bardzo fajna sprawa, jak znajdą się chętni to możemy zorganizować kiedyś tam dwu-trzydniową imprezę w Puszczy Bolimowskiej, taki "triathlon" kajakowo-rowerowo-rolkowy

Triathlon - brzmi dumnie ;)
Pomysł super :oki: , to kiedyś czekam na szczegóły ;) .
eltech napisał(a):
Może się pojawię jako dopingujący bo na rolkach to pewnie bym się zabił prędzej niż gdzieś dojechał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Lechu czysta sterylna skarpeta i użyczę własnych do zobaczenia jak to jest [41] , a tak po za tym to w Decathlonie można za darmo potrenować między regałami :D .

maciekt1000 napisał(a):
co do rolek terenowych, na Bielanach mam kilka sklepów specjalistycznych- rolkowych i właśnie takie jak na filmie oglądałem, przymierzałem ale... kosztują 1700 zł :shock:

Trochę zagłębiłem się w temat , poczytałem fora i te z filmu to są najdroższe z ogólnodostępnych , mają ruchomą piętę i można
na nich śmigać łyżwą i klasykiem . Ogólnie najczęściej jest tak że dany model służy do jednego stylu.
Z takich ciekawych modeli pod łyżwę można kupić to :
http://allegro.pl/nartorolki-terenowe-s ... 85923.html

Tanie też nie są ale dobrze ludziska o nich piszą , cena z kijkami.
Mnie się w nartorolkach podoba to że [ przynajmniej w modelach o których piszemy] wystarczy własny but typu adaś , nie lubię jak mi się noga latem poci w rolkach. Dwa że takie terenówki pojadą też bez problemu po czasami wystającej płycie.

Wczoraj śmigałem na rolkach z rodzinką i tam gdzie już jesienne gałęzie upadają na asfalt trzeba uważać , żeby nie wywinąć orła ,
myślę że nartorolka w takich warunkach spisała by się doskonale.

Czytałem wypowiedzi gości którzy biegali maratony i przesiedli się na nartorolki , twierdzą że dycha na nartorolkach potrafi
nieźle dać w kość całemu ciału.
Na Ursynowie można za trzy dyszki na jedną godzinę wypożyczyć nartorolki a za 40 dychacze wziąć lekcje.

Nic , zanim napiszę do Mikołaja , najpierw wypożyczę i zobaczę czy faktycznie coś idzie w łapę a nie tylko nogi.

https://www.youtube.com/watch?v=lUl6GWnP9ZU
https://www.youtube.com/watch?v=8Z0ltPyLC7Y

maciekt1000 napisał(a):
Obok mnie jest szkoła sportowa z klasą narciarstwa biegowego więc po naszych ścieżkach śmigają całe stada na takich stricte biegowych rolkach z kijkami.


I co myślisz patrząc z boku na nich , mają fun ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rolki
PostNapisane: 7 wrz 2015, o 12:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
Właśnie nie do końca, doskonalą technikę, zwiększają wydolność i robią formę na zimę.
i widzę, że Tobie też o to chodzi...
Ja siebie absolutnie tak nie widzę na asfalcie, zimą wolę siekać po śniegu w Kampinosie.
I mi właśnie najbardziej zależy by mieć fun, a jazda kilkunastu km na rolkach freeridowo-freestylowo po mieście jak na moje potrzeby i mięsień dociągnie i brzuch wypoci ;) na jakiś kokret wyczyn już w moim wieku za późno :lol:
ale wiem Tedziu, zachar i mocarz z Ciebie i nic tego nie zmieni :lol:

a na triathlon w Puszczy Bolimowskiej, której nie znam piszę się od razu ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rolki
PostNapisane: 7 wrz 2015, o 14:20 
Ted napisał(a):
Nic , zanim napiszę do Mikołaja , najpierw wypożyczę i zobaczę czy faktycznie coś idzie w łapę a nie tylko nogi.


Idzie, idzie Tedziu... oczywiście docenisz to dopiero jak w pełni opanujesz równowagę i technikę jazdy, na początku raczej ręce będą miały mały udział, chyba że zaczniesz jechać bezkrokiem (zresztą warto od bezkroku zacząć oswajać się z nartorolkami).
Jeżeli będziesz chciał typowo popracować rękoma to bezkrok, może bezkrok pod górkę albo tak jak Justyna bezkrok pod górkę z oponą ;) Gwarantuję, że poczujesz łapy lepiej niż po kajakch jak dobierzesz odpowiednie ćwiczenie ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Rolki
PostNapisane: 7 wrz 2015, o 15:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 12:42
Posty: 455
To fakt , częściowo podchodzę do tematu typowo wydolnościowo , trochę też na luzie , ale głównie chodzi o to aby wyjść
z domu i żeby nie było monotematycznie . To czekam Maciek jak zarzucisz kiedyś info z masy krytycznej - rolkowej.
Sławek jeśli będzie mi dane spróbować , podzielę się odczuciami .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rolki
PostNapisane: 8 wrz 2015, o 10:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
Ted napisał(a):
To czekam Maciek jak zarzucisz kiedyś info z masy krytycznej - rolkowej.


taki jest cel na jesień wyznaczony -na koniec września pewnie jeszcze będę za cienki ale na październikową masę powinienem byc gotów ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rolki
PostNapisane: 8 wrz 2015, o 11:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
:lol: :lol: :lol:

https://www.facebook.com/elcircodelameg ... nref=story


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rolki
PostNapisane: 8 wrz 2015, o 11:54 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
:lol: :lol: :lol:

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rolki
PostNapisane: 10 wrz 2015, o 11:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
takie cuda wypatrzyłem do kita, szyna z z wiązaniami narciarskimi i but narciarski
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Rolki
PostNapisane: 10 wrz 2015, o 12:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 16:23
Posty: 1035
Tylko gdzie u nas na tym jeździć/fruwać? :lol:

_________________
Krótko i na temat
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL