wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 28 mar 2024, o 14:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 cze 2017, o 01:42 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Na początku na spływy jeździłem bez żadnych krzeseł i foteli.
Siadało się na konarach, gałęziach czy co tam podeszło pod dupsko.
Ale nie zawsze było na czym klapnąć czterema literami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Wtedy sprawę ratowała poskładana karimata.
Ale że człowiek wychowany od dziecka że żre się przy stole a nie w kuckach czy na klęczkach to na kolejne spływy zacząłem zabierać fotel traperski.
Pół bidy jak to było w lesie - był materiał na konstrukcję ale nie zawsze dało się taki materiał załatwić , a poza tym to jednak wymagało nieco zachodu żeby sobie taki fotel zmajstrować więc przerzuciłem się na wyroby gotowe.
Na początku był składany stołeczek. Potem następny - lepszy ale ciągle brakowało wygodnego oparcia jak np w fotelu traperskim.
Normalnego - pełnowymiarowego fotela składanego nie wożę bo za duży i za ciężki. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zakupiłem sobie miniaturkę takiego normalnego fotela składanego wymiarowo przypominającego mebelek dla dzieci z przedszkola :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
W sumie takie skrzyżowanie stołka z fotelem. wysokość i gabaryty stołka ale ma dodatkowo oparcie.
tyle że na dłuższą metę niezbyt wygodne rozwiązanie. Tzn siedzi się ale niestety niezbyt wygodnie.
kiedyś na spływie widziałem u Turabata lekki i mocno składany fotel.
Teraz na AliEkspresie też sobie taki za pośrednictwem Kuby sprawiłem.
Kuba - wielkie dzięki za pomoc w zakupie.

Zacznijmy może od gabarytów.
Dokładnie nie mierzyłem ( mogę pomierzyć jak by była taka potrzeba ) ale nie jest to jakoś specjalnie dużo większe od butli Coli
Jest za to lżejsze od tej butli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Waga to 1,2 kg a więc na prawdę wynik przyzwoity jak na pełnowymiarowy a składany fotel

Obrazek
Obrazek

Cała konstrukcja składa się z 3 elementów.
- saszetka jako opakowanie
-stelaż ameliniowy
- materiał siedziska z wbudowanym zagłówkiem

Obrazek

Cały stelaż fotela to czyste ameliniium które wpasowuje się w plastikowe mocowania krzyżakowe.
Wszystko oczywiście na gumkach i w zasadzie działa jak stelaż od namiotu - jak się potrząśnie to praktycznie sam się rozkłada

Obrazek

Nieco problematyczne jest założenie na stelaż tkaniny siedziska ze względu na to że trzeba dość mocno naciągnąć rurki żeby je włożyć w kanały w siedzisku. Ale po kilku rozstawieniach idzie to dość szybko.
Na początku robiłem to delikatnie żeby amelinium nie połamać przy naciąganiu.
teraz już się tak nie szczypię z rozkładaniem i idzie mi nawet dość szybko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A teraz kilka zdjęć owego cudaka

Obrazek
Obrazek
Obrazek

A teraz dla porównania oba fotele

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Koszt całkowity w przeliczeniu na PLN to 120 zł
Wielkość opakowania porównywalna jest do wielkości opakowania z chinolskim namiotem jaki też zakupiłem
W fotelu siedziałem zaledwie kilka razy i też nie jakiś dłuższy czas. Mnie siedzi się dość wygodnie.
Można siedzieć prawie jak w krześle albo uwalić się jak w fotelu i wygodnie wyciągnąć kopyta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Można się w nim nawet troszkę pobujać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Siedziało w fotelu kilka osób i zdania na temat wygody są podzielone.
Dla części jest wygodny, a dla części siedzi się jakoś dziwnie.
Ma ponoć za mało miejsca na dupcię ale to ma być przecież w miarę lekki a mocno składany fotel na spływy więc przez 12 godzin siedzieć w nim nie będę. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zdjęcia porównawcze robiłem w robocie i powiem Wam że bardzo przyjemnie mi się w nim przyszło wyciągnąć i rozprostować kopyta jak sobie chwilę przerwy zrobiłem.
Moim zdaniem jest wygodniejszy od tego składanego zielonego fotela.
Brak mu tylko podłokietników i miejsca na piwo w podłokietniku . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ale ma za to możliwość założenia pokrowca na konstrukcję i dzięki temu powstaje podręczny ( a raczej poddupny ) schowek w którym spokojnie mieści się butla Coli albo np kilka browców.
Jak by dołożyć do tego jeszcze jakąś torebkę termiczną to byłaby prawie podręczna lodówka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Aha - byłbym zapomniał.
Końcówki nóżek zaopatrzone są w takie spore plastikowe kapturki żeby się fotel w piachu nie zapadał.
Czy to się sprawdzi w terenie ? - przetestuję na Wiślanej plaży i zobaczę ale póki co rozstawiony na trawniku zachowywał się bardzo poprawnie.
Z uwag jakie pamiętam z użytkowania fotela Turabata ( własnie coś takiego podobnego posiadał) trzeba uważać bo materiał siedziska to plastik więc jest łatwopalny. Generalnie trzeba uważać żeby do ogniska nie wpadło :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

I to by było chyba wszystko na obecną chwilę.
Jak zrobię więcej testów to z pewnością się informacjami podzielę - o ile będziecie zainteresowani oczywiście takim rozwiązaniem na spływy czy biwaki

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 cze 2017, o 19:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 16:23
Posty: 1035
eltech napisał(a):
Brak mu tylko podłokietników i miejsca na piwo w podłokietniku
łee,to po co kupować :lol: :mrgreen: :lol:

_________________
Krótko i na temat
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL