wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 2 maja 2024, o 07:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 lip 2015, o 19:15 
Offline

Dołączył(a): 4 lut 2015, o 12:27
Posty: 29
Lokalizacja: łódzkie
Witam i zapraszam do skorzystania z przystani kajakowej na rzece Słupi



EDIT - na prośbę założyciela tematu czyli Buko wykasowałem dane kontaktowe tej przystani

_________________
http://www.mojskarb.pl.tl


Ostatnio edytowano 14 gru 2015, o 10:42 przez eltech, łącznie edytowano 2 razy
życzenie założyciela tematu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lip 2015, o 19:50 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
"romantyczne canoe" :?: :?:

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2015, o 01:00 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
dzięki - nie omieszkamy skorzystać z okazji będąc w okolicy

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2015, o 10:11 
Offline

Dołączył(a): 4 lut 2015, o 12:27
Posty: 29
Lokalizacja: łódzkie
ewa napisał(a):
"romantyczne canoe" :?: :?:


Pomysł przeznaczony dla par :D , canoe na cały dzień z pełnym wyposażeniem na romantyczną kolację późny obiad.
Kosz piknikowy z wyposażeniem, dwa krzesełka z oparciami , stolik, koc, karimata itp. Proponujemy trasę - wyspa blisko przystani, lub dla wprawnych "traperów" polana na końcu jeziora. Szczegóły do uzgodnienia :)

Zaczynamy w tej dziedzinie więc wszelkie sugestie ten negatywne również mile widziane.

_________________
http://www.mojskarb.pl.tl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2015, o 10:55 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Fajny pomysł :) Bardzo fajny :)

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2015, o 22:15 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
i mnie się bardzo Wasz pomysł podoba - :brawo: :brawo: :brawo:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lip 2015, o 22:24 
Offline

Dołączył(a): 4 lut 2015, o 12:27
Posty: 29
Lokalizacja: łódzkie
eltech napisał(a):
i mnie się bardzo Wasz pomysł podoba - :brawo: :brawo: :brawo:


Mamy nadzieję że "chwyci" :tupu:

A tak na spokojnie to Słupia jest dzika, cicha, pełna zwierzyny (bobry, wydry, czaple .itp), kajakarzy mało,bardzo mało nawet.
Nic tylko wypoczywać :)

_________________
http://www.mojskarb.pl.tl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lis 2015, o 10:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2015, o 20:27
Posty: 908
Jak piszesz że kajakarzy mało to trzeba się zwalić .Słupię wpisuję na listę do przepłynięcia w czasie urlopu Do zobaczyska :hejka:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2015, o 21:28 
Offline

Dołączył(a): 4 lut 2015, o 12:27
Posty: 29
Lokalizacja: łódzkie
Niestety ogłoszenie jest już nie aktualne :|
Proszę Admina o wykasowanie tego wątku.

_________________
http://www.mojskarb.pl.tl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2015, o 22:02 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Od nowego sezonu też nie będzie?

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lis 2015, o 22:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2015, o 20:27
Posty: 908
Ja i tak jestem nie zależny mam tą rzeczkę w planach do zobaczyska :hejka:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 gru 2015, o 00:05 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
A co się stało - przystań została skasowana :?:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 gru 2015, o 10:18 
Offline

Dołączył(a): 4 lut 2015, o 12:27
Posty: 29
Lokalizacja: łódzkie
Nasze ogłoszenie jest nie aktualne, co będzie w przyszłym roku tego nie wiem. Właściciel szuka naiwnych do prowadzenia tego miejsca, ale jak będzie czas pokaże :| Na jeziorze Krzynia jest tylko jeden darmowy biwak, można go rozpoznać po śmietniku i kibelku plastikowym (lewa strona w kierunku elektrowni) - harcerski, miejsc na dziko nie polecam z uwagi na spore kary wystawiane przez strażników leśnych (trochę było tego w zeszłym sezonie). Za elektrownią w Krzyni, w kierunku Słupska (około godziny spływu) jest pole namiotowe bezpłatne, zresztą wszystko jest ładnie opisane przez wuja google - "szlak papieski".

_________________
http://www.mojskarb.pl.tl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 gru 2015, o 10:22 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
tematu ja osobiście bym nie usuwał bo pomimo tego sporo informacji nawet w ostatnim poście zawarłeś i szkoda żeby to zniknęło.
Jak chcesz to możemy zamknąć temat a jak coś się odmieni to dasz znać na PW do adminów i się na nowo odblokuje

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 gru 2015, o 15:00 
Offline

Dołączył(a): 4 lut 2015, o 12:27
Posty: 29
Lokalizacja: łódzkie
Witam :)
Poniżej wrzucam garść informacji zebranych podczas dwu miesięcznej przygody życia w "ośrodku" dla kajakarzy / rowerzystów położonym w miejscowości Krzynia, nad rzeką Słupia.
Informacja dotyczy tylko odcinak rzeki ściśle połączonego z jeziorem Krzynia, dalej nie miałem czasu zwiedzić z uwagi na obowiązki.
Poniżej kilka zdjęć :)
Załącznik:
wyspa krzynia1.jpg

Załącznik:
elektrownia krzynia.jpg

Załącznik:
słupia.jpg

Rzeka i jezioro z kajaka / roweru:
Po przenosce przy Elektrowni Strzegomino, jakieś 150 - 200 m jest dopływ po lewej rzeki Bobrek, warto wpłynąć choćby dla sprawdzenia jak nam idzie pływanie pod prąd. Za daleko nie ma co się rozpędzać z uwagi na powalone drzewa :)
Nurt Słupi wyniesie nas na jezioro. Wcześnie rano, lub przed zmrokiem można obserwować bobry, wydry (udało mi się podpłynąć dosłownie na 2-3 metry) sporo innych ptaków w tym też drapieżne. Mnie zdziwił fakt że łabędzie i kaczki uciekają od ludzi a nie sępią jedzenie jak na Mazurach, natura pełną gębą.
Rowerem można spokojnie objechać jezioro Krzynia w 3 godziny, razem ze zwiedzaniem budowli hydrotechnicznych. Radzę uważać by nagle nie stracić ziemi pod kołami, jary są głębokie a ścieżka potrafi się skończyć nad samym brzegiem urwiska.
Jezioro raczej czyste, choć przy samej elektrowni był okres że woda zakwitłą i stała się zielona. Poziom wody się stale zmienia, zrzut wody przez elektrownie, wahania poziomu to około 30 cm obserwowane na resztkach pomostu.
Jedna wyspa, jest miejsce na dwa - trzy namioty tylko dużo śmieci.
Śmieci to problem tej okolicy, widać je od razu jak się zejdzie z roweru czy wyjdzie z kajaka na brzeg szczególnie bliżej Krzyni :(
Aby opuścić jezioro Krzynia kierujemy się do kanału na wprost budynku elektrowni, od kanału z lewej odchodzi odnoga i przenoska pod mostem drogowym do rzeki. Niewielki spadek pomaga. Osobiście swego czasu użyczałem wózka do przewozu cięższych kanu.
Dalej niewielkie rozlewisko i trochę powalonych drzew. Raz wybrałem się do Leśnego Dworu wracając pod prąd, wycieczka na około 4 godziny.
Załącznik:
krzynia wieczorem.jpg

Dojazd / parking:
W sezonie kursuje miejski autobus ze Słupska, przystanek blisko elektrowni, ewentualnie PKS rozkład trzeba szukać bezpośrednio przed planowaniem trasy.
Autem z głównej - szerokiej drogi nr 210 (pas awaryjny dla wojska) skręcamy zgodnie z drogowskazem i za 2 km mamy Krzynię.
Parking bezpłatny jest przy samym kanale wzdłuż ogrodzenia. Parkują tam wędkarze i wiedzący o tym turyści. Tam najwygodniej zwodować kajak, oczywiście za strefą ochronną elektrowni.
Płatny parking nie strzeżony jest przy sklepie / barze (większe zakupy lepiej robić Dębnicy Kaszubskiej) otwartym w sezonie (za przystankiem w lewo gruntówką).
Są też bezpłatne zatoki do parkowania w lesie dla aut i rowerzystów, zmotoryzowanym radzę korzystać z wyznaczonych miejsc bo straż leśna działa :)
Tam też są wiaty ze stołami i ławami, spokojnie można zjeść i w sposób cywilizowany pozbyć się śmieci.
Duży śmietnik dla turystów w Krzyni jest obok przystanku autobusewego, od przenoski to jakieś 30 m.
Przez miejscowość przebiegają szlaki turystyczne, jeden z ciekawszych promuje elektrownie wodne "Szlak Doliny Słupi" Ustka - Bytów.
Załącznik:
krzynia.jpg

Nocleg \ wyżywienie \ sprzęt:
W okolicy bezpłatnie,zgodnie z prawem i w miarę w ciszy można przenocować na tak zwanym półwyspie harcerskim (nazwa pochodzi od miejsca gdzie dawniej harcerze obozowali - miejscowi od razu wiedzą o co chodzi). Trawa jest tam wykoszona, teren w miarę równy, w zeszłym sezonie był śmietnik i toaleta typu Toytoy. Wiem że gminie zależy na rozwoju tego miejsca w bezpłatnej formie dla kajakarzy (jest plan na ustawienie wiaty, wydzielenie miejsca na ognisko itp). Warto przejść się lasem wzdłuż brzegu w kierunku elektrowni - drzewa kryją naprawdę głębokie jary.
Za elektrownią, około godziny spływu jest miejsce noclegowe Leśny Dwór z wiatami, stoły, ławy, miejsce na ognisko itp. - Szlak Papieski.
Na biwakach są reklamy pizzy z dowozem.
Gorąco polecam ręcznie robione pierogi szczególnie z fetą z pierogarni w Dębnicy Kaszubskiej (niedaleko stonki) tanio i domowo, trzeba być do 10 tej by mieć wybór :)
Płatnych miejsc noclegowych nad samą wodą są dwa - oferują, domki, pokoje z łazienkami i pole namiotowe. Umiejscowione są przy elektrowni. Barbara to jedno z nich - z czystym sumieniem mogę polecić posiłki, można zamówić z wyprzedzeniem dla większej ilości osób. Na miejscu można wykupić zezwolenia dla wędkarzy nawet tych nie zrzeszonych - wiadomość u właściciela ośrodka.
Jedna wypożyczalnia kajaków tyko na jednodniowe wypady - kajaki i kanu. Ceny trzeba ustalać na miejscu im więcej tym taniej, wiosła drewniane stare, z kajaków są jedynki i dwójki, kapoki dla dzieci, kanu 3 i 4 osobowe. W pogodne dni wolne, może być problem z dostępnością sprzętu.
Odnośnie innych wypożyczalni to rozmawiałem z kajakarzami którzy spali u nas, nie mieli problemu z wynajmem sprzętu, dotyczy to dużych spływów jak i pojedynczych. Każda większa firma z tamtego rejonu ma Słupię w swojej ofercie, wystarczy pogrzebać w sieci.
Załącznik:
DSC02383.JPG

Załącznik:
Krzynia kajaki.jpg

Co warto zobaczyć:
Elektrownia Wodna w Krzyni.
Resztki dworku - fundamenty, ponoć ulubione miejsce zapalonego myśliwego H. Göringa - duży park, zabudowania gospodarskie, kuźnię itp.
Przy kanale zaczyna się ścieżka przyrodnicza opis poniżej:
http://dolinaslupi.pl/turystyka/sciezki-przyrodnicze/krzynia/
Wąwozy i jary schowane w lesie, prawa strona jeziora zaraz za starym dorzeczem Słupi, godzinny spacerek :)
Dzika przystań wędkarzy - lewa strona kanału idąc w kierunku jeziora, polecam obejrzeć stare sklejkowe kajaki wykorzystywane dziś do amatorskich połowów.
Załącznik:
przystań krzynia1.jpg

Załącznik:
IMGP3752.JPG


Rzeka Słupia w całości nie jest mi znana, słuchając tego co mówią kajakarze, przekazuję iż jest dzika, dość spokojna pomijając sławetną rynnę (w sezonie 2015 stan wody był na tyle niski, że rynna była prawie sucha) oraz pusta :) Ostatnie potwierdzam obserwując ruch na jeziorze dzień w dzień w dwa najbardziej "turystyczne" miesiące. Trochę narzekali na zwalone drzewa i skąpą bazę, choć jak dla mnie to właśnie to jest atutem tej rzeki :)
Poniższa mapka pokazuje jak mały to wycinek rzeki, ale może kogoś jednak zainteresuje :)
Załącznik:
szlaki kajakowe pomorza1.jpg


Pozdrawiam :)

Linki:
http://dolinaslupi.pl/
http://www.zielonesercepomorza.pl/aktywnie/szlaki_kajakowe/szlak_papieski.html
http://mojadebnica.pl


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
http://www.mojskarb.pl.tl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 gru 2015, o 19:18 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Ależ to urocze miejsce!! Dzięki buko74

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 gru 2015, o 23:27 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Buko :brawo: :brawo: :brawo:
Super opracowanie
Wielkie dzięki za trud który włożyłeś w to opracowanie
Miejsca są bardzo fajne i zapowiada się ciekawie
Zdjęcia super
Te wszelkie wiadomości bardzo przydatne
Jeszcze raz wielkie dzięki
:brawo: :brawo: :brawo:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 gru 2015, o 16:32 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
No takie kajaki to ja rozumiem!

Obrazek
Nareszcie wyewoluowały :brawo: :brawo:

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL