wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 29 mar 2024, o 01:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 sie 2020, o 23:30 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2020, o 17:43
Posty: 3
No to spróbujmy... po obrzynaniu pozostało mnóstwo zbędnego balastu.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Ostatnio edytowano 11 sie 2020, o 23:35 przez tylkospoko, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sie 2020, o 23:33 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Czekam z niecierpliwością na efekty

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sie 2020, o 23:38 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2020, o 17:43
Posty: 3
Proszę bardzo. Pozornie to zwykły popularny wózek, ale ilość pozostałych po obrzynaniu fantów jest imponująca:-)
Wózek fabryczny nie chciał wpasować się do bakisty, a to spokojnie wchodzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sie 2020, o 00:08 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
i super
ja mam podobny model i też nie bardzo chce mi wejść więc wożę go na wierzchu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2021, o 11:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2019, o 08:33
Posty: 183
Lokalizacja: Police
https://photos.app.goo.gl/mAkdzrsKaqYUQAZf7 Mam i ja.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2021, o 12:57 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
czyżby to było czyste żywe "amelinium" z dodatkiem metalowych łączeń ???
No i w sumie rozkłada się na części pierwsze - to olbrzymi plus jeśli chodzi o spakowanie :brawo: :brawo: :brawo:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2021, o 08:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 mar 2019, o 08:33
Posty: 183
Lokalizacja: Police
Zostało mi Leszku jeszcze parę rurek ze stojaków.To jest stal ocynkowana 1.5...1.2 mm od jakiegoś namiotu.Wiec szkoda mi było ich nie wykorzystać. :hejka:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2021, o 23:17 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Ok - myślałem że to "amelinium" i dla tego jest skręcone na śruby
Stal można byłoby pospawać i trysnąć ocynkiem w sprayu, ale wtedy by się już tak na czynniki pierwsze nie rozkręcało.
Z jednej strony im więcej możliwości na rozkręcenie - tym łatwiej upchać to w lukach
A z drugiej im więcej części tym prędzej może się coś rozwalić albo pogubić jakaś drobna część i może się okazać że pomimo że wózek jest to nie można go użyć.
No i jeszcze dochodzi tu Prawo Murphiego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Powiem Ci że sam to na własnej skórze przerabiałem jak pospawałem mój pierwszy wózek do canoe.
Elegancko - z nierdzewki no miałem i mam możliwość spawania, oczywiście częściowo składany. na sposób montażu zamiast śrub użyłem zawleczek bo szybsze, i nie trzeba żadnych narzędzi.
Jak załadowaliśmy na wózek moją canadę i ruszyliśmy to momentalnie zawleczki prysnęły - po prostu je ścięło takie było obciążenie.
A jechała canada wypchana prowiantem i płynami na dwóch chłopa na całe niemalże 3 tygodnie. Było tego dużo.
Na szczęście miałem szpilek od namiotu spory nadmiar więc zastosowałem jako zawleczki wspomniane szpilki i zanim się przeprawiliśmy przez śluzę Przewóz to chyba ze 3 komplety szpilek namiotowych wymieniłem bo pod obciążeniem ścinało drut szpilki a przecież to co najmniej drut 4 albo nawet 5 mm.
A tak to mniej więcej wyglądało z tym moim wózkiem

https://photos.app.goo.gl/TfiD1fNJ3oyt9M7s7

O i jeszcze mi się przypomniało jak dopłynęliśmy do Tarnobrzega to musieliśmy naszą canadę ściągnąć z wody bo biwakowaliśmy w sporym oddaleniu a ludzi się kupa kręciła.
I co się stało - Ledwo canadę na wózek wtaszczyliśmy strzeliła oponka - a raczej dętka.
A za h......... nie dało sie tej dętki połatać - jakaś chińska pieprzona guma - żaden klej się nie trzymał więc pchaliśmy w obie strony na flaku - katastrofa.
Dopiero w Wawce kupiłem drugie kółko bo taniej wyszło kupić drugie koło niż łatać dętkę albo ją wymienić na nową

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2021, o 18:31 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2015, o 23:18
Posty: 17
eltech napisał(a):
Dopiero w Wawce kupiłem drugie kółko bo taniej wyszło kupić drugie koło niż łatać dętkę albo ją wymienić na nową

Następnie ten wózek pożyczyłem od Lecha na kilka dni.Odbyłem kilkudniowy spływ i na jego zakończenie załadowałem swoją kanadę z całym dobytkiem na w/w pojazd rurowy . Po przejechaniu ok 100 m jedno z kół złapało flaka :lup: i na tym flaku dotelepotałem się do miejsca postoju.Ponieważ pożyczone rzeczy należy oddać w
takim samym stanie w jakim się otrzymało ,więc po powrocie czym prędzej pobiegłem do sklepu i nabyłem nową dętkę .I tak właśnie Lecha wózek leży u mnie w garażu już dwa i pół roku :shock: , tzn wózek leży na flaku a nowa dętka leży obok ale obiecuję naprawić awarię i oddać sprzęt.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2021, o 23:16 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Karol - nie spiesz się kanadą mało teraz pływam a jeśli już to i tak biorę od Ciebie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A wózek ma rozstaw robiony pod kanadę więc do kajaków nadaje się średnio
Pamiętam jak po spływie Konwaliowym wózek pożyczył ode mnie Oktol bo chciał eksplorować kanały i wiedział że moze być słabo z wodą na niektórych odcinkach i tak jak przewidział wody zabrakło i chyba z 10 km ciągnął kajak na tym wózku. Tylko że żeby móc ciągnąć kajak to najpierw zawęził go dwoma 5 litrowymi bańkami po wodzie bo inaczej kajak się nie chciał trzymać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Także może i lepiej żeby ten wózek leżał u Ciebie w garażu przy kanadach czyli generalnie tam gdzie być powinien i do czego został zbudowany :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zapewne jeszcze nie raz się przyda

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL