wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 18 kwi 2024, o 23:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 lut 2015, o 00:19 
Offline

Dołączył(a): 2 lut 2015, o 21:21
Posty: 9
Planujemy z batyakiem spływik 7-10 dni po jeziorach mazurskich i wymienionych w tytule szlakach z przenoskami przewózkami z możliwością przedłużenia o powrót wodny do Wawy.Szczegóły wkrótce.Zapraszamy!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 lut 2015, o 16:08 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
piękna trasa ale luda tam pełno
Ciekawe jak Sapina teraz wygląda.
Kiedyś w górny,m odcinku miała I klasę czystości wody i wyglądała jakby z kranu nalać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Myśmy tam omegami pływali :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
piękna traska Wam sięszykuje

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lut 2015, o 00:49 
Offline

Dołączył(a): 2 lut 2015, o 21:21
Posty: 9
Teraz Sapina dużo mniejsza i płytsza.Ludzie jeśli będą to na niej tylko.Na Łaźnej i Kajki nie spodziewam się nikogo .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lut 2015, o 12:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 12:23
Posty: 373
Lokalizacja: Piastanów
Znam Sapinę od dziecka. Przepłynąłem ją wielokrotnie, ale do tej pory zawsze żaglówką. Ostatni raz pewno ze 25 lat temu. Parę lat temu, mój brat wybrał się tam kanują z dzieciakami. Mówi że Sapina zarosła bardzo i nie jest pewiwn czy dało by się jeszcze przepchnąć nią żaglówkę. Nawet Małą.
Tak, czy tak, pstrąg na Sapinie do Gołdopiwa będzie dla mnie powrotem do przeszłości. Dalsza część, Łaźna Struga, Jeziora koło Ełku, Szlak Kajki to dla mnie nowość.
Po dopłynięciu do Okartowa można wybrać jeden z 2 wariantów. Powrót do Węgorzewa z przenoską między Tyrkłem a Buwełnem i dalej przez Niegocin, Kisajno i Mamry. Druga opcja to spływ Pisą i Narwią do Warszawy. Jeszcze nie zdecydowaliśmy co wybierzemy. I jedno i drugie kusi.

_________________
Jo sem batyak, jo sem strašny netoperek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lut 2015, o 13:33 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Jeśli chodzi o Sapinę

Sapina - rzeka o długości ok. 36 km jest znanym szlakiem kajakowym i żeglarskim. Dla kajakarzy jest to trasa łatwa, ale od żeglarzy wymaga dużego kunsztu żeglarskiego i przeprawiania się między zaroślami, płyciznami i powalonymi pniami.
Na szlaku spływu znajduje się także jedna śluza - Przerwanki. Przerwani jest najmniejszą na Mazurach śluzą i podnosi wody jeziora Gołdopiwo.

Rzeka Sapina kolejno łączy jeziora: Kruklin, Gołdopiwo, Wilkus, Pozezdrze, Stręgiel i kończy swój bieg w jeziorze Święcajty. Szlak kajakowy ma długość 34 kilometrów, a szlak żeglarski jest o ok. 10 kilometrów krótszy.

Warto wybrać się na spływ tą rzeką, aby podziwiać malownicze widoki i cieszyć się dziewiczą przyrodą.
A tu macie locję
http://www.kajaki.warmia.pl/?rzeka-sapina-3300-km,33

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lut 2015, o 15:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 12:23
Posty: 373
Lokalizacja: Piastanów
Mam nadzieję że nie będzie dużego tłoku na Sapinie. Z resztą będziemy tam pstrągować, więc będą to krótkie spotkania ale za to z możliwością czołówki. Titanikiem niełatwo będzie ominąć liściującą tratwę na tak wąskiej rzeczce. :lol: :lol: :lol:
Dalej na pewno będą pustki. No chyba że wybierzemy wariant pętelkowy, wtedy od Niegocina, znowu będzie tłoczno. Ale kajakami Kisajno zrobimy Łabędzim szlakiem, a dalej na północ przestrzeń wody jest tak duża, że nie powinno nam nic przeszkadzać, szczególnie jeśli popłyniemy wzdłuż Fuledy. Na północ od mostu na Kirsajtach, też nie powinno być bardzo tłoczno. "Prawdziwi żeglarze" nie trudzą się chyba kładzeniem masztów :lol: :lol: :lol:

_________________
Jo sem batyak, jo sem strašny netoperek.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL