wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 16 maja 2024, o 05:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 286 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 kwi 2015, o 16:18 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
No i znowu odwaliłeś kawał dobrej roboty - wielkie dzięki Maciek :brawo: :brawo: :brawo:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 10:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
Hej, mamy już wszystkie potrzebne informacje - kajakarze z http://www.kajakibug.pl okazali niezwykle uprzejmi i pomocni -poniżej wklejam przesłane informacje:

Witam ponownie
Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi, ale w tej gorączce przedświątecznej wyjątkowo mało czasu na wszystko :-), a zależy mi na tym aby udzielić Państwu jak najbardziej wyczerpującej odpowiedzi. Ponieważ zaczynacie Państwo spływ z miejscowości Gołębie jako pierwszy biwak proponowałbym Kryłów (ok 8 km od Gołębii ). Nie wiem jaką będziecie mieć dużą grupę, ale z doświadczenia wiem, że ciężko przyjechać na planowany czas. Większość grup po prostu przyjeżdża po południu lub na wieczór do Kryłowa (siedziba Placówki Straży Granicznej) przed dniem planowanego spływu. Pozwala to na krótką aklimatyzację, załatwienie formalności w Straży Granicznej, oraz zwidzenie kilku interesujących zabytków. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest to, że można na drugi dzień z samego rana wyruszyć na kajakowy szlak i w tedy uda się zrobić ok 40-50 km dziennie. Formalności w SG czasami idą gładko i szybko, ale bywa i tak że może to potrwać kilka godzin. Były już wcale nie rzadkie przypadki, że SG postanowiła wyrywkowo sprawdzić dokumenty wszystkich uczestników spływu i wystarczyło, że jeden z uczestników miał nieważny lub nowy dowód osobisty i grupa czekała 3 godziny na wyjaśnienie itp. Więc zawsze lepiej mieć zapas czasu. Jeżeli Kryłów to oczywiście zapraszam na pole biwakowe "POD Strzechą" było by mi bardzo miło Państwa gościć (w razie potrzeby mogę pomóc w transporcie sprzętu do Gołębi). Oczywiście możecie Państwo biwakować "na dziko" w miejscowości Gołębie, ale miejsce biwaku uzależnione jest tam od poziomu wody w Bugu. Jest też miejsce do biwaku "na dziko" koło szkoły w miejscowości Gołębie, ale nie mam pojęcia z kim tam rozmawiać w tej sprawie. Już od kilku lat nie widziałem tam żadnych namiotów - szkoła nie funkcjonuje.
Ponieważ plan wyprawy kajakowej czasami mija się z rzeczywistością wymienię najlepsze miejsca do biwakowania na trasie spływu. Istotnie brzegi Buga na naszym odcinku są trudno dostępne i mało przyjazne zwłaszcza po polskiej stronie rzeki ( na tym polega jej urok :-), ale mniej więcej co 2 godziny mamy jakieś dogodnie miejsce do wyjścia.
Gołębie - Kryłów (ok 12 km) rejon wyspy - dogodnie miejsce do wyjścia możliwy biwak "na dziko"
następne miejsce za ok 12 km to Rejon zn. granicznego 847 - możliwy biwak.

za ok 10 km m. Ślipcze rejon znaku 857 (płyty betonowe do wodowania łodzi na polskim brzegu) - możliwy biwak "na dziko" w pobliżu Agroturystyka "Wołynka" Tel.kom.:607-819-925

2 km dalej za przełomem obniżenie brzegu łagodne wyjście - możliwy biwak "na dziko" w pobliżu - Gospodarstwo agroturystyczne Nad Bugiem Zofia Szlendak tel: (84) 691 11 74, tel. kom: 0 500 067 138 http://www.nadbugiem.agrowakacje.pl

za ok 10 km po lewej Pałac w Czumowie, przed pałacem łagodne wyjście - możliwy biwak "na dziko" (jesteśmy ok 40 km od Gołębi - proponuję zakończyć pierwszy dzień)

w następnym dniu (ok 40 km dalej) proponuję biwak w m. Horodło zgodnie z przewodnikiem. rejon znaku granicznego 905 i kolejne miejsce to Uhańka czyli miejsca znane już z przewodnika Kajakiem Po Bugu. Później jest już tylko łatwiej :-) więc nie będę przepisywał przewodnika. Ważne jest aby ten pierwszy odcinek zrobić w opisany powyżej sposób bo on jest najtrudniejszy jeżeli chodzi o biwaki, ale też jest najładniejszy.
w razie jakichkolwiek pytań proszę dzwonić
tel 606857117

Pozdrawiam
Paweł Leśniak
http://www.kajakibug.pl


Inni kajakarze z tamtych okolic przesłali fotki z niedawnej wyprawy Bugiem ukraińskim do Gołębi

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

całość tu:

https://picasaweb.google.com/1001563704 ... Marzec2015


Ostatnio edytowano 7 kwi 2015, o 10:52 przez maciekt1000, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 10:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
Z informacji wynika, że dla nas opcja wyjazdy piątkowego będzie lepsza - trzeba się zmobilizować i w miarę możliwości wyjechać w 26.06 piątek, dotrzeć na wieczór, załatwić formalności z SG i rano ogień.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 12:43 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Maciek :brawo: :brawo: :brawo: kolejny raz wielkie dla CIebie.

Masz Brachu nosa do wyszukiwania informacji.
Bardzo fajny kontakt złapałeś i zdecydowanie się nam to przyda.
Muszę to sobie jeszcze raz na spokojnie przeczytać i pooglądać bo teraz tak na szybko wpadłem
Jeszcze raz wielkie dzięki

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 14:32 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Dobra - popatrzyłem i podzwoniłem
Jeszcze raz dzięki Maciek za kontakt.
Właśnie rozmawiałem z Panem Pawłem.
Jestem za tym aby dotrzeć właśnie do Niego na pole namiotowe do Kryłowa.
Opłata za pole i transport na miejsce startu czyli do Gołębi oddalonych 8 km będzie nas kosztował 20 zł od łba
Możemy też startować i z Kryłowa ( i wtedy koszty będą niemalże zerowe bo nie będzie wliczony transport do Gołębi ) ale jednak wolałbym osobiście ruszyć z Gołębi czyli prawie od samej granicy.
W Gołębiach zwodowalibyśmy się jakieś 200 metrów od granicy tzn od miejsca w którym rzeka wchodzi na Polskie terytorium.
Straż Graniczną mamy około 30 m od pola namiotowego w Kryłowie.
Poza tym jest w Kryłowie kilka rzeczy które warto zwiedzić jak ruiny zamku podobno.
No i warto zadbać aby dokumenty tożsamości miały jeszcze jakiś czas ważność - aby nie okazało się że właśnie straciły termin przydatności do użycia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
W Straży Granicznej formalności przeważnie trwają chwilę - no chyba że są jakieś kłopoty z weryfikacją danych.
Bug w górnym odcinku jest rzeką głęboką o dość bystrym nurcie i stromych brzegach.
Głębokość to około 12 metrów a prędkość to około 5 km/h
I stąd Jego propozycje co do noclegów bo pierwsze 100 km jest pod tym względem ubogie w miejscówki - tym bardziej że mamy do dyspozycji tylko jeden brzeg :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak więc dwa pierwsze dni spływu to będą dystanse rzędu około 40 km.

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 14:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
no to miód ;)
co do kosztów, to nie żebym był jakąś sknerą ale 20zł od łba za przewózkę około 10km? To co przypuśćmy 10 kajaków to on chce za 10km - 200zł zarobić -chyba na głowę upadł...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 14:49 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
to jest koszt transportu wraz z opłatą za pole namiotowe.
Warto do Niego pojechać i się rozbić bo i tak tam trzeba zgłosić nasz spływ

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 15:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
dobra, będziemy negocjować ;)

12m głębokości :shock: - solidnie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 15:09 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
wydaje mi się że nie ma sensu.
Na całej Wiśle jak stajesz w porcie czy stanicy to płacisz co najmniej 20 zł od łba za to że możesz rozbić namiot, przycumować łódź, oraz skorzystać z sanitariatu.
Tu dodatkowo mamy podwózkę te 10 km.
Nawet nie chodzi o kasę bo taksówka bierze 1,6 zł za km plus opłata za trzaśnięcie drzwiami więc to taka sam kwota wychodzi ale dodatkowo
Gość podstawia przyczepę i ładuje sprzęt do zabrania - oraz oczywiście nas
Wydaje mi się że kwota 20 zł od łba jest na prawdę w porządku ale oczywiście ponegocjować zawsze można - tylko czy nas zbawi np wynegocjowanie zniżki 5 zł od łba ? - raczej nie a wrażenie nieprzyjemne po nas pozostanie - że się o każdą złotówkę wykłócaliśmy.

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 15:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
trochę więcej poczucia humoru w poniedziałek :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 15:40 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
myślałem że Ty tak na poważnie
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 17:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2015, o 08:19
Posty: 84
Lokalizacja: Mazowieckie
Dziś wtorek!
20zl to nie dużo (nocleg i dowóz), na wschodzie są troszkę inne ceny niż w centrum. No i fajnie zacząć od samego początku :brawo:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 17:38 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Czyli też by CI pasowało dojechać na pole namiotowe i stamtąd dopiero następnego dnia wyruszyć na spływ :?:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 18:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2015, o 08:19
Posty: 84
Lokalizacja: Mazowieckie
Tak, na spokojnie załatwić wszystko i rozpocząć przygodę
Zostało 80 dni :oki:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 18:49 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
już bliżej niż dalej
:brawo: :brawo: :brawo:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwi 2015, o 21:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:17
Posty: 238
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki
W 80 dni dookoła świata :D
Damy radę. To już tylko 80 dni. Szybko minie :)

_________________
eltechowe.blog.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 kwi 2015, o 12:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2015, o 11:23
Posty: 49
HEJ,

Trochę mnie nie było (robota) ale już jestem :D i od razu się pytam - TO KIEDY RUSZAMY? (od eltecha)?? PIĄTEK CZY SOBOTA?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2015, o 00:05 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
A jedziesz z nami na Konwaliowy???
To tuz zaraz i tam na spokojnie wszystko ustalimy bo będą prawie wszyscy zainteresowani

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2015, o 11:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
Z ostatnich ustaleń wyszło, że z Wawy od Eltecha ruszamy w piątek wczesnym popołudniem żeby być na miejscu w Kryłowie wieczorem. Załatwiamy formalności z Strażą Graniczną, ognisko - kolacja, suseł i rano ogień ;)

taka była ostatnia lista chętnych:
Pointer (nie napisał czy mu pasuje piątek ale i nie protestował ;) )
Catfish
eltechy szt 2
i ja plus byc może jeden chętny z forum wodnego gdzie zamieściłem info o spływie (wysłałem do niego już maila żeby wiedział kiedy ruszamy).

Obrazek

Widok na dolinę Bugu ze skarpy w okolicy wsi Gnojno, fot. T Żaczek


Ostatnio edytowano 20 kwi 2015, o 11:40 przez maciekt1000, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2015, o 11:36 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Maciek - podeślij mu po prostu link do tego wątku i niech sobie na bieżąco obserwuje
Wczoraj na 18 Wojtka zadeklarował chęć spływu z nami jeszcze braciak Wojtka więc bardzo możliwe że eltechy będą w ilości szt 2 plus Grzesiek

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 286 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL