wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 29 kwi 2024, o 19:04

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 286 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 kwi 2015, o 11:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
ok, no to przy okazji WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, WIELU KILOMETRÓW NA WODZIE życzę Wojtkowi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2015, o 11:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 21:00
Posty: 125
Lokalizacja: Starachowice
Nie pisałem czy mi pasuje bo jeszcze nie wiem czy nie będę miał swojego transportu do Gołębi (bo o ile mnie pamięć nie myli) to stamtąd mieliśmy startować ?? Tak czy siak nic się z moją obecnością nie zmienia (urlop zaklepany), mógłby mnie jakiś kataklizm jedynie powstrzymać, i to nie byle jaki !!!
Pozdrawiam

_________________
-navigare necesse est, vivere non est necesse-


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2015, o 12:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
gitara czyli startujemy w piątek na sztywno ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2015, o 12:11 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Marek - będziesz leciał sam czy z kimś - tzn czy jeszcze ktoś z Tobą będzie jechał na spływ
Skoro lecisz sam a jak wiadomo u nas największy kłopot to logistyka to stąd moje pytanie którędy będziesz jechał i czy kogoś w razie czego po drodze zgarnąć możesz ?

A tu dla przypomnienia - nie startujemy spod Gołębi tylko spod KRYŁOWA

i fragment mojego posta po ustaleniach telefonicznych
eltech napisał(a):
Dobra - popatrzyłem i podzwoniłem
Jeszcze raz dzięki Maciek za kontakt.
Właśnie rozmawiałem z Panem Pawłem.
Jestem za tym aby dotrzeć właśnie do Niego na pole namiotowe do Kryłowa.
Opłata za pole i transport na miejsce startu czyli do Gołębi oddalonych 8 km będzie nas kosztował 20 zł od łba
Możemy też startować i z Kryłowa ( i wtedy koszty będą niemalże zerowe bo nie będzie wliczony transport do Gołębi ) ale jednak wolałbym osobiście ruszyć z Gołębi czyli prawie od samej granicy.
W Gołębiach zwodowalibyśmy się jakieś 200 metrów od granicy tzn od miejsca w którym rzeka wchodzi na Polskie terytorium.
Straż Graniczną mamy około 30 m od pola namiotowego w Kryłowie.
Poza tym jest w Kryłowie kilka rzeczy które warto zwiedzić jak ruiny zamku podobno.
No i warto zadbać aby dokumenty tożsamości miały jeszcze jakiś czas ważność - aby nie okazało się że właśnie straciły termin przydatności do użycia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
W Straży Granicznej formalności przeważnie trwają chwilę - no chyba że są jakieś kłopoty z weryfikacją danych.
Bug w górnym odcinku jest rzeką głęboką o dość bystrym nurcie i stromych brzegach.
Głębokość to około 12 metrów a prędkość to około 5 km/h
I stąd Jego propozycje co do noclegów bo pierwsze 100 km jest pod tym względem ubogie w miejscówki - tym bardziej że mamy do dyspozycji tylko jeden brzeg :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak więc dwa pierwsze dni spływu to będą dystanse rzędu około 40 km.

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2015, o 12:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 21:00
Posty: 125
Lokalizacja: Starachowice
Płynę samemu, kumpel może mnie zawiezie na miejsce. Jak będę jechał w swoim zakresie to Trasą Starachowice - Ostrowiec Św. - Kraśnik - Zamość - Gołębie. Jak komuś pasuje to nie ma sprawy, mogę zabrać. tyle że jeszcze nie wiem na 100 % czy mnie ktoś zawiezie. Jeżeli tak to pojadę w piątek z rana żeby spłynąć sobie te 8 km.z Gołębi do Kryłowa.
Pozdrawiam

_________________
-navigare necesse est, vivere non est necesse-


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2015, o 12:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
to ja już nie kąsam -zrozumiałem, że śpimy u Pawła a rano nas wywozi do Gołębi żeby mieć zrobiony cały Bug -od deski do deski ;)
a ciekawe miejsca i zabytki w Kryłowie ogarniemy jeszcze w piątek wieczorem...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2015, o 18:14 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
maciekt1000 napisał(a):
a ciekawe miejsca i zabytki w Kryłowie ogarniemy jeszcze w piątek wieczorem...


Albo w sobotę czekając na załatwienie spraw w Straży Granicznej

Pointer - nie musisz nigdzie sam jechać do Gołębi - wszyscy tam razem dotrzemy zawiezieni wraz ze sprzętem z noclegu w Kryłowie

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2015, o 18:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 21:00
Posty: 125
Lokalizacja: Starachowice
OK,
Lechu to konkretnie:
1) Kiedy i o jakiej mniej więcej godzinie chcesz żebym był u Ciebie ? Napisz mi dokładny adres tutaj lub na PW.
2) Jaki koszt będzie dojazdu do Kryłowa i na start do Gołębi oraz jaki powrót do Ciebie po samochód ?
3) Trzeba też jakoś rozwiązać sprawę zaprowiantowania (Jeżeli płynąłbyś Kanadą to rozumiem że i kociołek bierzesz) ale jak kajakiem to wtedy chyba każdy musi trochę bardziej myśleć o sobie ;)

Pozdrawiam

_________________
-navigare necesse est, vivere non est necesse-


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2015, o 18:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2015, o 08:19
Posty: 84
Lokalizacja: Mazowieckie
Zapominałeś mnie dodać do listy płynących.
Co prawda nie pasuje mi wyjazd w piątek :| , ale zrobię wszystko żeby popłynąć


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2015, o 19:03 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Płynę kanadą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: więc kociołek ze mną na bank jedzie co nam nieco rozwiązuje problemy żywieniowe - no chyba że ktoś na jakiejś specjalnej diecie jest i pewnych rzeczy nie może jadać

Namiary do mnie - Ząbki ul Jagiellońska 14 czyli dokładnie o tu https://maps.google.pl/maps?q=Jagiello%C5%84ska+14,+Z%C4%85bki&hl=pl&ie=UTF8&ll=52.283658,21.128931&spn=0.000294,0.00071&sll=52.232938,21.061194&sspn=0.603049,1.454315&oq=z%C4%85bki&hnear=Jagiello%C5%84ska+14,+Z%C4%85bki&t=h&z=21
Dokładną godzinę ustalimy jeszcze - Jak chcesz to możesz przyjechać i dzień wcześniej nawet :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jeśli chodzi o koszty to myślałem o tym żeby pogadać z kolegą i żeby wziął ciężarówkę i przewiózł nam wszystkie kajaki i graty na miejsce.
DO Niego do Kabiny wchodzi na ścisk jeszcze dwóch ludzi.
Potrzebny byłby zatem samochód osobowy z kierowcą do przewiezienia reszty nas i tak żeby wrócił sobie z powrotem.
Czyli jedziemy na dwa samochody - ciężarowy plus osobowy.
Oczywiście ta wersja pasuje jeśli startujemy w sobotę z rana bo niestety kumpel ostro tyra i w tygodniu lata w trasy więc piątek do jazdy odpada.
No chyba że My pojedziemy w piątek z namiotami a cały sprzęt dojedzie do nas w sobotę na południe dzięki czemu na spokojnie ogarniemy sobie Straż i ewentualnie pozwiedzamy
Jeśli chodzi o powrót to w sumie jeszcze nie myślałem ale mamy kilka możliwości zważywszy że to będzie raptem dojazd do Płocka.
A jeśli chodzi o zaprowiantowanie to myślę że w Kryłowie na pewno jest jakiś sklep, Zrobimy ściepę i zakupy hurtem - wtedy to jakoś rozdysponujemy po łódkach i gotowe.
W kanadzie mam dość pojemny luk więc do mnie sporo wejdzie - tylko płynąć będzie ciężej więc wolniej ale w sumie nikt nas nie goni


! Piwkes
2 Pointer
3 Catfish
4 eltechy szt 2
5 Grzesiek ???
6 Maciek

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 kwi 2015, o 10:10 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Właśnie rozmawiałem z kolegą o którym wspominałem jeśli chodzi o transport.
Kwota do zapłacenia to 800 zł. Do podziału oczywiście czyli jak płyniemy w 6 osób to wychodzi po 133 zł.
Plus oczywiście paliwo do osobowego na dojazd. Ode mnie z Ząbek to będzie jakieś niepełne 650 km w dwie strony więc kolejne 300 - 350 zł do podziału.
A - i startujemy wtedy w sobotę z rana więc koło południa będziemy na miejscu i wtedy na wodę schodzimy w niedzielę z rana

Czyli z kosztami transportu zamykamy się w kwocie 1200 zł czyli na łeb wychodzi 200 zł całkowitych kosztów transportu nas na miejsce startu.
To jeśli chodzi o koszty - Macie może jakieś inne propozycje lub możliwości żeby coś załatwić taniej ???

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 kwi 2015, o 10:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 21:00
Posty: 125
Lokalizacja: Starachowice
Lechu,
Mi pasuję. Przyjadę do Ciebie pewnie w piątek i pobiwakuję u Ciebie ;)
Mam pytanie: Czy jest możliwość żeby u Ciebie gdzieś pod domem zostawić samochód? Wtedy nie brałbym żadnego kierowcy i razem po spływie byśmy wrócili do Ciebie i stamtąd wróciłbym do siebie, bez proszenia się kogokolwiek o przyjechanie po mnie.

_________________
-navigare necesse est, vivere non est necesse-


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 kwi 2015, o 10:48 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
No jasne że jest.
Zostawiamy furę u mnie na podwórku i tyle :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 kwi 2015, o 11:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
Przepraszam Piwkes, że Cie pominąłem ;)
Tym razem Eltech o mnie zapomniał :lol:

Co do wywózki to ja się jeszcze zorientuję - być może uda mi się załatwić WW transportera do którego zmieścimy się wszyscy a za nami wózek z kajakami. Nic nie obiecuję ale cenę też postaram się zbić bo 300-350 zł za dwie strony to realny koszt benzyny i to tak na maksa przy 650 km. Ale te 8 stów?
Poza tym przecież cały czas wałkowaliśmy, że wyjazd w piątek, nocleg już na miejscu - bo nie rozumiem, piszesz Lechu, że w sobotę czyli co? Biwakowanie u Pawła tez nieaktualne? Ja się naturalnie dostosuję do większości ale się wsio pozmieniało...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 kwi 2015, o 11:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
a co do formalności ze Strażą Graniczną to myślę, że warto z tydzień wcześniej zadzwonić z informacją o spływie a dodatkowo wysłać im maila z naszymi danymi, adresem zameldowania, numerem dowodu. Wrzucą na bęben sprawdzą, że nie nie jesteśmy poszukiwani a na miejscu już tylko sprawdzą zgodność i wio.


Nazwa Placówka SG w Kryłowie
Adres ul. Hrubieszowska 7
22-530 Mircze
Telefon +48 84 651 83 00
FAX +48 84 651 83 05
Mail krylow@strazgraniczna.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 kwi 2015, o 17:08 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Maciek - sorki - już w poście poprawiłem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Co do ustaleń z wyjazdem.
Jeśli uda się załatwić tego transportera z przyczepką to możemy startować w piątek po pracy.
Ale jeśli na piątek nie uda się nic do przejazdu załatwić w podobnej cenie to możemy jechać dopiero w sobotę z moim kolegą.
Cena te 800 zł to koszt ( po taniości i znajomości ) wynajęcia kursu samochodem ciężarowym. Nawet nie wiem co On tam ma ale jest z windą załadunkową więc te 5 metrów długości powinno być a jak coś będzie dłużnej to się po skosie położy.

Tak więc konkretny termin startu - czy to będzie piątek popołudniu czy sobota z rana ustalimy już bliżej wyjazdu - bo to nam wyjdzie z możliwości transportowych.
Im taniej - tym lepiej więc jeśli Ci się uda ten transport załatwić to będę szczęśliwy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Co do Straży Granicznej to myślę że masz rację i spokojnie możemy im przesłać na maila pisemko z danymi
Teraz pytanie - czy pismo wysyłać mam ja czy ktoś inny :?: - bo trzeba żeby w pisemku były zawarte nasze dane personalne czyli imię nazwisko nr. dowodu i adres zamieszkania
Warto byłoby te wszystkie dane wysłać im w jednym piśmie bo skoro mamy wspólny spływ to i wspólnie załatwiamy papiery.
Jest chętny do załatwienia formalności :?: - jak nie to podsyłajcie dane osobowe na PW to stworzę pisemko i wyślę w naszym imieniu

Czyli - reasumując mamy póki co dwie możliwości
OPTYMISTYCZNA - startujemy w piątek po południu transportem od Maćka - nocujemy w Kryłowie a z rana załatwiamy formalności i w drogę do gołębi i na wodę
PESYMISTYCZNA
startujemy w sobotę z rana - jedziemy do Kryłowa i rozkładamy biwak. Idziemy załatwiać formalności a w niedzielę z rana startujemy do Gołębi i na wodę
Różnica jeden dzień ale podejrzewam że mniej więcej w tych samych godzinach zejdziemy na wodę czyli około południa.
Będziemy mieli zatem kilka godzin na płynięcie więc pierwszego dnia zrobimy pewnie góra ze 20 - 30 km.

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 kwi 2015, o 17:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
ok,
ja na dniach będę wiedział co z transportem i dam znać.

Co do formalności to nie zmieniajmy kierownika zamieszania i wszystko do Lecha (wysyłam na priv swoje dane).

Jednak myślę, że czy opcja optymistyczna czy pesymistyczna to czasu na formalności i zwiedzanie będzie aż nadto i na wodzie to na spokojnie możemy się pojawić wcześniej jak w południe. Dobrze by było te pierwsze kilka dni zaginać wg. Pawła wskazówek czyli 2 dni po 40 km:
" Pałac w Czumowie, przed pałacem łagodne wyjście - możliwy biwak "na dziko" (jesteśmy ok 40 km od Gołębi - proponuję zakończyć pierwszy dzień), w następnym dniu (ok 40 km dalej) proponuję biwak w m. Horodło"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 kwi 2015, o 17:21 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Maciek - generalnie jestem za ale życie i doświadczenie mnie nauczyło że zawsze powiadam że dopłynę do jakiegoś wyznaczonego wcześniej punktu jeśli Bozia i pogoda pozwolą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Już parę razy plany spływowe w łeb brały ze względu na warunki pogodowe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 kwi 2015, o 17:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2015, o 08:19
Posty: 84
Lokalizacja: Mazowieckie
Dokładnie, za wcześnie żeby z góry zakładać.
Czy mógł bym swoje pływadło przywieść do ciebie tydzień wcześnie?
Dane wysłane.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 kwi 2015, o 18:02 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Dane odebrane :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Możesz przywozić kiedy tylko chcesz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 286 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL