wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 29 mar 2024, o 12:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 17:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 21:00
Posty: 125
Lokalizacja: Starachowice
Witam,
Już tylko niewiele ponad miesiąc, jak w tytule, chcę spłynąć Sanem. Plan mam taki aby ruszyć w poniedziałek 18 maja z Leska i po siedmiu dniach wiosłowania 24 maja, skończyć na Wiśle w Zawichoście. To jest jakieś 325 km. Oczywiście pogoda może pokrzyżować plan i nie da rady do Zawichostu? Może się okazać że kajakiem którym chcę płynąć (Dagger Katana 10.4) też nie dam rady tyle przepłynąć. Nie chcę się "zamordować" na rzece, ale skoro dmuchańcem po Wiśle robiłem 65 km. to sztywniakiem też powinienem. Jak ktoś chętny to zapraszam. Długość spływu do negocjacji, nawet i rzeka może być inna ;) ale termin nie podlega dyskusji. Tak mam zaplanowany urlop. Zapraszam.

Pozdrawiam

_________________
-navigare necesse est, vivere non est necesse-


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 20:31 
My planujemy dokładnie w tym samym terminie Wisłę od ujścia Przemszy, jak dojdziesz do wniosku, że wolisz towarzystwo niż samotną wyprawę to zapraszam.
(W naszym przypadku tylko Wisła wchodzi w grę)


Góra
  
 
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 20:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 21:00
Posty: 125
Lokalizacja: Starachowice
Sławek...
Miło by było, tyle że jak pisałem, popłynę Kataną, a sam nie wiem na co mnie w niej stać?? (tzn. jaki dystans dzienny jestem w stanie w niej przepłynąć). Myślę że 40-50 km. dziennie dam radę. Jakie są Wasze założenia??
Pozdrawiam

_________________
-navigare necesse est, vivere non est necesse-


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 20:58 
My mamy 10 dni do dyspozycji i chcielibyśmy dopłynąć do Wyszogrodu. To jest 588 km czyli wychodzi średnio ok 60 km na dzień.
Kajaki mamy dłuższe i zakładałem prędkość płynięcia na 9-10 km/h. Na Bzurze swoim Ethosem bez problemu płynąłem 8 km/h co pozwala przypuszczać, że na Wiśle prędkość 9-10 jest możliwa do osiągnięcia, ale to tylko moja teoria bo nigdy po Wiśle nie pływałem.


Góra
  
 
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 21:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 21:00
Posty: 125
Lokalizacja: Starachowice
Sławek... napisał(a):
wychodzi średnio ok 60 km na dzień.


Na taki dystans dzienny się nie piszę. Tzn. Chciałbym tyle śmigać, ale nie wiem czy Kataną podołam. Powinienem, ale... no właśnie ale!!! Wolę w takim razie nikomu nie wadzić, tylko spokojnie popłynąć Sanem i zobaczę na ile mnie stać w tym kajaku.
Pozdrawiam

_________________
-navigare necesse est, vivere non est necesse-


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 21:17 
Ok, na Rawkę wpadniesz? Ryba ma ochotę, nawer Ropuch coś wspominał, trzeba by tylko termin jakiś zgrać...


Góra
  
 
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 21:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 21:00
Posty: 125
Lokalizacja: Starachowice
Sławek...
Rawka jest kusząca. Termin zaproponowany czyli 25-26 kwietnia też by mi pasował, tyle że to kilka dni przed dalekim wyjazdem do ManaT'a. I to będzie problem, jak to wszystko ogarnąć ?? Na Rawkę też mam kawałek drogi. Ale nie mówię nie. Pożyjemy - zobaczymy.

_________________
-navigare necesse est, vivere non est necesse-


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 21:30 
Ok, nie zaśmiecam Ci już więcej wątku, powodzenia na Sanie ;)


Góra
  
 
PostNapisane: 11 maja 2015, o 12:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 21:00
Posty: 125
Lokalizacja: Starachowice
Dobra, został tydzień i sytuacja przedstawia się następująco:
Wyruszam we wtorek 19 maja z miejscowości Dynów z okolic mostu drogowego w godzinach przedpołudniowych. Wstępnie chęć spływu wyraził Jarek (SIKOR). Chcę (chcemy) skończyć w niedzielę 24 maja w Zawichoście przy promie rzecznym na Wiśle. Wychodzi jakieś 256,5 km. Czyli średnio coś niewiele ponad 40 km. dziennie. Jak pójdzie szybciej to dorzucam ewentualnie jakieś 10,5 km. Wisły, i kończę przy moście na trasie 74 koło Annopola. Płynę Kataną 10.4. To górski kajak, także jakieś dłuższe dzienne etapy nie za bardzo wchodzą w grę. Jak ktoś chętny to proszę o kontakt w wątku czy też PW. Prosiłbym też o info o zaporze na początku Przemyśla. Przenoska czy jednak da radę spłynąć przy prawym brzegu (ze zdjęć w google jest tam jakiś przepust) ??, no i Ropuch coś kiedyś wspominał o jakimś dosyć newralgicznym miejscu w Stalowej Woli. Jak ktoś coś wie więcej to także będę wdzięczny za info.
Pozdrawiam

_________________
-navigare necesse est, vivere non est necesse-


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2015, o 12:22 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
W związku z tytułem zerknij tu
https://lechflaczynski.wordpress.com/20 ... anu-sanem/

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2015, o 13:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 20:47
Posty: 658
Dane mi było poznać "tego gościa" (Lecha) u Ewuni. Niesamowity. Wszystkim życzyłbym takiego zdrowia i sposobu spędzania życia.
Co do miejsca w Stalowej Woli, to owszem najadłem się tam strachu ale trzeba brać poprawkę, że płynąłem wtedy (2 lata temu) na fali powodziowej. To miejsce https://www.google.pl/maps/place/50%C2% ... !1e1?hl=pl wyglądało wówczas inaczej. Coś tam budowali. Świeżyzna była i do tego ta fala. Teraz może być luzik ale lepiej uważać. Powodzenia Chłopaki! :)

_________________
Kleszcze na Madagaskar!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL