wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 29 mar 2024, o 14:42

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lip 2015, o 07:43 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Oktol napisał(a):
Jeśli czymkolwiek przypomina Sekatexa, to nie najlepiej świadczy o Twoim okuliście .


i tu się z Tobą zgodzę w 100% :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 kwi 2016, o 02:54 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 19:41
Posty: 283
Lokalizacja: 246 km Warty LB
Coś nam to kajakarstwo morskie trochę się zakurzyło.
Pełna uroku relacja Bohumila Truneczki chyba najbardziej tu pasuje.

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... GHN7_LC56o


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 kwi 2016, o 23:36 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
niezły gość
wybrzeże jest w planach .............. jeszcze nie wiadomo kiedy ale jest :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Apropo wybrzeża - coś ostatnio słyszałem w radiu że była mowa o zmianie przepisów dotyczących biwakowania i palenia ognisk na plaży.
Ponoć kilka gmin nadmorskich zgłosiło takie postulaty - teraz ma to być rozpatrywane

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2016, o 08:25 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
No tak, z tego co się orientuję to urzędy, ze Szczecina, Słupska i Gdyni, wystąpiły do resortu gospodarki morskiej, by ten rozpoczął starania o zmianę ustawy uchwalonej w sierpniu ub.r. w której jest zapis o zakazie rozpalania ognisk. Obecnie nie wolno palić i nie ma od tego odstępstwa. Poprzednio można było dostać z UM zgodę na ognisko na plaży.

Moje zdanie na ten temat publikowałem niedawno na FW i jest ono takie: Jestem za wydawaniem zgody na palenie ognisk i dzięki temu rejestrowania palących. Mamy bardzo dużo wybrzeża gdzie wydmy są niskie a zaraz za nimi pas taktyczny i suchutki sosnowy las. Wiatr kierunek potrafi zmienić bardzo szybko, najczęściej wieje w stronę lądu, niejednokrotnie silny. Nie trzeba dużej wyobraźni żeby domyślić się czym to grozi. Dogaszałem już dzikie ogniska na plaży, pozostawione przez tych, którym tej wyobraźni zabrakło. Zniknie też faszyna chroniąca wydmy, bo jak braknie drewna wyrzuconego przez Bałtyk to staje się pierwszym opałem na celowniku. Nie są to moje domysły, widzę co się dzieje, zjechałem rowerem całe nasze wybrzeże, plażą. Fragmentami jeżdżę co roku. Na plażach przy miejscowościach nic niepokojącego raczej nie zobaczycie ale wystarczy się od nich oddalić. Na szczęście nie jest to nagminne zjawisko dlatego, że nie wolno palić ognisk na plażach bez zezwolenia, a patrole są częste. Jak będzie w tym roku, mam nadzieje zobaczyć.

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwi 2016, o 09:37 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Jak zawsze kij ma dwa koñce

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL