wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 28 mar 2024, o 11:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 maja 2015, o 13:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2015, o 12:01
Posty: 25
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Hej WODNIACY!

W najbliższy długi weekend wybieramy się z Maxem oraz małą grupką znajomych, których udało nam się namówić, na krótki spływ Wisłą na pięknym odcinku Dęblin - Warszawa.

https://www.facebook.com/pages/Kajakowa ... 0499804641 - szczegóły tego spływu.

Wybraliśmy ten odcinek dlatego, że jest na nim mnóstwo pięknych wysp, na których chcemy pobiwakować. W zeszłym roku, gdy pokonywaliśmy całą Wisłę, to uprawialiśmy swoiste harpagaństwo...pobudki o 5 a nawet 3:30 rano i płynięcie nawet do 22 jak już było ciemno. Tym razem chcemy jednak popływać na spokojnie, bez pośpiechu, wybierać jak najatrakcyjniejsze wyspy, rozbijać biwaki i cieszyć się klimatem.
Piszę po to, bo mam małe pytanie/prośbę. Na spływie tym będzie nas 8, może 9 osób. Już teraz wiem, że potężnym problemem będą dla nas...śmieci. W zeszłym roku, gdy płynęliśmy z Maxem i przez 2 dni nie mieliśmy po drodze cywilizacji, jak dopłynęliśmy do przystani w Sandomierzu, to nasze śmieci zapełniły dwa kosze w tamtejszym parku.
Jeśli ktoś z Was wodniaków mieszka na trasie Dęblin - Warszawa i nie byłoby problemem odebrać od nas śmieci, to byłoby dla nas sporym ułatwieniem. Generalnie będziemy mieli ze sobą duże worki, także jesteśmy przygotowani na to, że dobijając do Warszawy obierzemy kierunek na punkt zrzutu utylizacji śmieci:)

Z tego miejsca od razu chciałbym podziękować dwóm forumowiczom...Eltechowi i Sharanowi. Dzięki Wam chłopaki miejsce startu/mety nie przysporzą nam żadnych problemów, a podczas spływu będę miał spokojną głowę.

Trzymajcie się i do zobaczenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 maja 2015, o 18:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2015, o 20:27
Posty: 908
Witaj :hejka: co do odpadów macie po drodze kilka przepraw promowych może tam uda wam się zutylizować , dziś podjechałem do mdk tak wygląda Wisła Obrazek Obrazek na drugim brzegu nie jest żle , zrobiłem kilka fotek zjeżdżając na biwak za samochodem Obrazek potem macie małe rozwidlenie ,proponuje lewą stroną Obrazek Obrazek Obrazek lub w lewo na polankę Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek to tyle w środę się odezwę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 maja 2015, o 22:48 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Strzała - bez przesady z tymi podziękowaniami
dziwne byłoby gdybyśmy nie pomogli w jakikolwiek sposób.
W sumie po to jest właśnie forum żeby ludzie sobie pomagali

Zazdroszczę Wam spływu choć jest szansa że też wsiądę w jakieś pływadełko bo może czwartek i piątek spędzę na wodzie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Co do wysp i plaż - może być pewien problem bo dość wysoka woda w tej chwili idzie i jeszcze się podnosi.
dziś z rana w Wawce na Wiśle było 340 cm teraz mam info że jest 368 cm.
Wisła w Dęblinie to obecnie 366cm a stan ostrzegawczy tam wynosi 400 więc już niewiele brakuje.
Przez to może być tak że nie będzie zbyt dużo miejsca na popasy na wyspach czy plażach bo sporo tych przepięknych miejsc będzie pod wodą

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 cze 2015, o 08:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2015, o 12:01
Posty: 25
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Duży stan wód = mniej mielizn a przez to łatwiejsze płynięcie...prosto a nie zygzakiem po Wiśle:)
Kurcze liczę na to, że jednak te duże wyspy nam się nie pochowają pod wodą i nie będzie problemu na nich biwakować.

Dzięki Sharan, dokładnie w tamtych okolicach przed mostem chcemy rozbić namioty. Wybierzemy zdecydowanie polanę:)

To jeszcze już/aż 3 dni :tupu:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 cze 2015, o 08:51 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
już nogami przebierasz i nie możesz się doczekać - prawda :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 cze 2015, o 10:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2015, o 12:01
Posty: 25
Lokalizacja: Bielsko-Biała
eltech napisał(a):
już nogami przebierasz i nie możesz się doczekać - prawda :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Tak Leszku, zdecydowanie nie możemy się doczekać :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 cze 2015, o 20:03 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
i wcale się nie dziwię :brawo: :brawo: :brawo:
my startujemy na Bug pod koniec czerwca i też nie mogę się doczekać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 cze 2015, o 09:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2015, o 12:01
Posty: 25
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Hej Leszku.
Co do naszego finiszu w stolicy, to postanowiliśmy zakończyć spływ pod Stadionem Narodowym...chłopaki traktują to wręcz jak wisienkę na torcie:) Oni zostaną na plaży (do tego czasu poziom wody powinien się obniżyć i powinna się ona wyłonić:)) a my podreptamy na PKP, który jest oddalony o 2 km.
Mam nadzieje, że nie będzie dla Ciebie jakimś większym problemem, żebyśmy mogli się tam spotkać?:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 cze 2015, o 09:53 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Spoko - jakoś tam się postaram zaparkować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kiedy i mniej więcej o której przewidujecie finisz w Wawce ?

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 cze 2015, o 11:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2015, o 12:01
Posty: 25
Lokalizacja: Bielsko-Biała
W sobotę chcemy się rozbić możliwie jak najbliżej Warszawy, żeby w niedzielę do stadionu dopłynąć przed południem. Tyle z teorii, a jak będzie to wyglądało w praktyce to się zobaczy:)
Masz tam Leszku jakieś fajne miejsce do polecenia, żeby rozbić biwak?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 cze 2015, o 11:36 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Trzymam kciuki :)

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 cze 2015, o 12:19 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
W zasadzie od Gassów macie rezerwat więc tam biwakować nie ma za bardzo gdzie.
Ja bym Wam polecił biwak w Gassach przy promie ale najpierw trzeba by sprawdzić czy teren nie jest pod wodą. Zaraz podzwonię i spróbuję się czegoś dowiedzieć.
Od promu do Wąski macie równo 20 km a do stadionu będzie jakieś 25 km więc zajmie Wam to max 3 godzinki

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 cze 2015, o 01:28 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Strzała - tu masz mapki do miejsc o których rozmawialiśmy przez telefon

1 Gassy czyli port tuż przy przeprawie promowej.
Mijacie prom i wpływacie do portu - zatoczki za ostrogą na lewym brzegu Wisły
Obrazek

wygląda to tak
Obrazek
podpływacie do miejsca gdzie stoi ten bały namiot i tam wychodzicie na ląd i jeśli będzie miejsce to sobie rozbijacie tam obozowisko a jeśli nie tu możecie się rozbić z namiotami albo na brzegu albo w miejscu gdzie jest znacznik na mapie a jeżeli będzie na tyle wysoka woda że będzie zalane to zaraz za wałem na łączce https://www.google.pl/maps/dir/52.0789494,21.2066881/52.0795998,21.2071017/@52.0793636,21.2081553,271m/data=!3m1!1e3!4m2!4m1!3e0

A tak mniej więcej wygląda to miejsce o którym wspominam zawsze biwakujemy tam na Flis Festiwalu
Obrazek
Obrazek

Z Gass do Warszawy a konkretnie do pierwszego mostu ( Most Siekierkowski )
Obrazek
macie równo 20 km a do 3 mostu czyli Mostu Poniatowskiego gdzie jest Stadion Narodowy macie jeszcze z 5 km.
Razem do przepłynięcia ok 25 km czyli spokojnego płynięcia jakieś 3 godz.

2 Opcja czyli Port WKW PTTK jest tuż przed Mostem Siekierkowskim ( tym pierwszym w Warszawie )na prawym brzegu Wisły jakieś 100 - 150 metrów przed mostem a dokładnie o tu https://www.google.pl/maps/dir//52.2115127,21.1026881/@52.2110724,21.1015085,1133m/data=!3m1!1e3
tu nocujecie i z rana macie do spłynięcia jakieś 5 km więc raptem na luzaku pół godzinki.
Pamiętajcie że pod drugim mostem czyli Mostem Łazienkowskim ze względu na prace remontowe możecie przepływać co 2 godziny przez 10 minut czyli o 9, 11, 13, 15 itd.
Druga opcja jest płatna około 25 zł od łba ale macie do dyspozycji miejsce na rozbicie namiotów z widokiem na port :mrgreen: kibelki i prysznice z ciepłą wodą i miejsce na ognisko oraz śmietniki i przy bramie wjazdowej bar
WKW czyli Warszawski klub Wodniaków wygląda tak
Obrazek

A tu sobie możesz więcej zdjęć obejrzeć tylko będzie mniej ludzi bo to było otwarcie sezonu :mrgreen:
https://plus.google.com/photos/111922860703706741731/albums/6141753892740034689
A tu w filmie Tedzia jest to super pokazane


Podpływacie dokładnie tak jak chłopaki bo przy pomoście tuż pod kładką na górę jest obniżony pomost specjalnie dla kajaków co chyba na filmiku widać. Z rana startujecie sobie i dopływacie do Mostu Poniatowskiego mijając po drodze most Łazienkowski ( ten w przebudowie) i tam lądujecie na plaży Poniatówce. Ja Was tam podejmuję i odwożę na pociąg tylko musicie sprecyzować z którego dworca kolejowego chcecie jechać. Ja niestety rozkładów jazdy nie znam i nie wiem skąd jaki pociąg gdzie jedzie. :mrgreen:
Jeśli mnie powiadomicie o Waszej decyzji to postaram się do Was w sobotę na wieczór podjechać żeby się z Wami przywitać

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL