wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 28 mar 2024, o 15:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WDA
PostNapisane: 20 kwi 2016, o 21:58 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
eltech napisał(a):
to ja biorę dłuuuugą linę i będziecie mnie wyciągać z kajaka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Z kajaka? Zdrajca :evil:

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WDA
PostNapisane: 20 kwi 2016, o 22:20 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
ciekawe kto będzie nosił mojego pancernika
jak dorobię się lżejszego kanu to znów zacznę sobie pływać na kanadzie

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WDA
PostNapisane: 21 kwi 2016, o 09:52 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Nie ma się co martwić bo tak czy owak czeka nas piękny Maj Sylwestrowy
:tupu: jeszcze 8 dni :tupu:

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WDA
PostNapisane: 21 kwi 2016, o 14:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:56
Posty: 570
W sobotę z rana jadę w tamte strony do klienta, po drodze podjadę obejrzeć 2 potencjalne miejscówki noclegowe .
Troszkę się zepsuła historia kierowców, bo młode wilki mają 29.04 zakończenie roku szkolnego, ale myślę że uda się bez problemu ich zastąpić .

I macie rację, tam jest pięknie ,pomimo tego,że kamerka drona może przerysowywać w zależności od użytego filtra . A może się okazać,ze będzie piękniej niż na filmikach podanych przez ManaTa

Zaznaczam również,że odcinek Wdy od Tlenia do Świecia jest rzadko uczęszczany przez spływy zorganizowane, dlatego jest bardzo słabo opisany (przynajmniej na stan obecny) . Jak dla mnie ten brak tłoku przemawia tylko za...

Jako,że ManaT zadawał mi trochę pytań na PW, sądzę,że niektóre odpowiedzi należy udzielić na ogólnym i jeszcze rozszerzyć trochę :

-- na wodę startujemy 30.04 bez pośpiechu i parcia na dystans,oraz czas, w miejscowości Błędno
-- do przepłynięcia ogółem mamy około 62 km przez 3 dni i kończymy w Świeciu ---do wyboru :przy moście drogowym na Wdzie i łatwe,nieuciążliwe wynoszenie kajaków , albo przy Zamku Krzyżackim i uciążliwsze wynoszenie sprzętu (znacznie)

Dodam,że od mostu do Zamku jest 5-io minutowy spacerek .

--- ogółem czekają nas 3 przenoski na elektrowniach :
1)Żur -około 70-80 m
2)Gródek- około 200 m
3)Kozłowo- 20 m
ja wózka nie zabieram, wychodzę z założenia,że będzie nas wystarczająco dużo (facetów)

4-a przenoska w Przechowie przy Młynach Świeckich ,albo górą 30 m, albo dołem pod ulicą na specjalnym wózku szynowym.

Jest nadzieja,że przepust będzie otwarty.


na razie tyle ... pozdr

_________________
idę do Edo .... na pieszo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WDA
PostNapisane: 23 kwi 2016, o 16:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:56
Posty: 570
Tak więc byłem,zobaczyłem i ....

W Leosi przy wiadukcie kolejowym ,właściwie przed nim jest miejsce postojowe z ciulowatym wyjściem na brzeg,znaczy jest wyjście ale rzeka w tym miejscu wygląda z grubsza tak
Obrazek

wpierw pod kładką dla pieszych jest takie bystrze z kamorami

a zaraz za nim :
Obrazek

i dopiero na końcu tych białych grzywek zakręcik w lewo i przy punkcie pomiaru poziomu wody jest łagodne wyjście . Prąd jest tam wszędzie dość wartki .

Miejsce postojowe upamiętniające postój tam Jana Pawła II jest na wysokości kładki .

W Bedlenkach nie ma żadnego pola biwakowego. Zdaniem leśniczego,kiedyś było i udostępniał je ksiądz będący właścicielem.

Przeglądając zasoby Geoportalu ,oraz Googlemaps dało się wypatrzyć na odcinku pomiędzy Leosią a Bedlenkami kilka dogodnych miejsc do lądowania i biwaku na lewym brzegu . Jak będzie w rzeczywistości,to się okaże .

Oczywiście są w rzece :
Obrazek

i zapewniam Wszystkich,że Wda od Żuru do Świecia ,no może do Przechowa, jest zupełnie inną Wdą, niż ta z Lipusza do Tlenia



nie znudzicie się , obiecuję :mrgreen:

_________________
idę do Edo .... na pieszo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WDA
PostNapisane: 24 kwi 2016, o 13:49 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
A jak można się nudzić w takim towarzystwie i na takiej rzece

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WDA
PostNapisane: 26 kwi 2016, o 10:10 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Pogoda w Tleniu w/g yr.no

Obrazek

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WDA
PostNapisane: 26 kwi 2016, o 16:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:56
Posty: 570
Czyli pogoda zagwarantowana i Czołg nie dostanie łomotu :mrgreen: (przynajmniej za pogodę)

Jedziemy dalej organizacyjnie ,bo mam jakieś telefony i widzę że jakieś domysły się rodzą w głowach uczestników .

Kwestia wyżywienia jest indywidualną sprawą każdego uczestnika,tzn :

Śniadania,przekąski,popitki,zapojki, czy inne krople każdy we własnym zakresie,co kto lubi i ile zmieści w sobie .

Ja zabieram kociołek zawieszany nad ogniskiem o pojemności całkowitej 6 litrów, co stanowi,że max ilość jadła z tego gara wyjdzie dobre 5 litrów, czyli około 0,5 litra jadła na głowę.
Pierwszy kociołek -piątkowy --jego zawartość sponsoruję ja . Będzie się składał z :
-ziemniaków
-cebuli
-jakiegoś mięsiwa w postaci pokrojonego boczku,kiełbasy
-papryki czerwonej w formie świeżej
-marchewki,warzyw
- przypraw do smaku
-jak nie zapomnę ,to trochę pieczarek wrzucę

Konsystencja przewidywana to bardzo gęsta zupa,smakowo raczej pikantna,z tym że raczej nie dosolona ,aby każdy mógł sobie dosolić.

Jeżeli będzie zapotrzebowanie na kociołki w następnych dniach,to zapewniam garnek w formie nieodpłatnego użyczenia .
Co do składników inwencję pozostawiam Wam kochani.

Worki na śmieci (takie duże po 120 l) mam kupione w ilości 10 szt i powinno to w zupełności wystarczyć dla wszystkich .

Wszyscy do Błędna zjeżdżamy się w piątek ,najlepiej aby być do 18.00-19.00 .

Stroje dowolne, sposób dojazdu każdy samodzielnie ,czy tam jakkolwiek, ale jako ekipa Krzyżacka chcemy wiedzieć konkretnie jak to się będzie odbywać. My wyjeżdżamy z Chełmna 14.00-14.30 . Do Błędna mamy 50 km,czyli około 60-80 minut jazdy .

W sobotę na godzinę 10.00 przyjadą kierowcy w ilości szt 3 + ten który ich przywiezie. Ustala się zrzutkę dla chłopaków po 10 pln od każdego uczestnika spływu ,czyli dostają 100 pln do podziału. (innych opłat wspólnych się nie przewiduje)

Spływ kończymy 02.05 w Świeciu i tam przyjeżdża sam Andrzej -syn Ksysia i zabiera 3 gości do Chełmna po auta (10 km) , Ci wracają po łódki i resztę ekipy .

Resztę ustalamy w trakcie spływu ,czasu będzie dość przy planowanych przebiegach .



Osoby o zapędach długolskich ( dochodzą słuchy,że takie są .... :lol: ) mogą w czasie spływu wielokrotnie kursować pomiędzy Świeciem,a aktualną pozycją pozostałych spływowiczów. Mogą pełnić rolę ciągłych dostawców brakujących towarów itd,itp.

Pozdrawiam

_________________
idę do Edo .... na pieszo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WDA
PostNapisane: 26 kwi 2016, o 16:51 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Jedną tylko zawiłość widzę w tym planie. Po co w sobotę rano 4 ludzi angażować? Skoro wystarczy jeden, taki co odwiezie nas kierowców z Chełmna na start do Błędna. Oczywiście dycha od paszczy pozostaje na rzecz zaspokojenia kierowcy i jego baku.

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WDA
PostNapisane: 26 kwi 2016, o 17:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2015, o 20:27
Posty: 908
Ci do samochodów nie mogą zostać w lesie co do jadła Ja biorę picie 5l wody picie picie 10 jajek reszta na sępa :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WDA
PostNapisane: 26 kwi 2016, o 17:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:56
Posty: 570
ManaT napisał(a):
Jedną tylko zawiłość widzę w tym planie. Po co w sobotę rano 4 ludzi angażować? Skoro wystarczy jeden, taki co odwiezie nas kierowców z Chełmna na start do Błędna. Oczywiście dycha od paszczy pozostaje na rzecz zaspokojenia kierowcy i jego baku.



Rozumiem,że widzisz możliwość,aby 3 osoby z ekipy spływu były gotowe do podróży na Chełmno w sobotę około 8.00 rano? ;)

No to ja nie widzę problemu,tym bardziej, że ja jadę nie swoim autem do Błędna 8-)

Cały plan został przemyślany pod kątem pełnego relaksu od momentu dojechania do Błędna i stąd pomysł taki a nie inny.

Chłopaki są już nastawieni i gotowi, i dla nich problemu to nie stanowi . Co do baku,to akurat będzie to mój bak i proszę się oń nie przejmować .

_________________
idę do Edo .... na pieszo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WDA
PostNapisane: 26 kwi 2016, o 17:53 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Sylwek napisał(a):
Rozumiem,że widzisz możliwość,aby 3 osoby z ekipy spływu były gotowe do podróży na Chełmno w sobotę około 8.00 rano? ;)

U mnie nie ma z tym problemu, jak mus to mus.

Nie mniej, każdy plan dobry pod warunkiem, że jest dobry, a oba są dobre.

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WDA
PostNapisane: 26 kwi 2016, o 19:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:56
Posty: 570
Myślę,że temat w dziale "Wybieram się" został wyczerpany, tym samym jako autor proszę Administrację o zamknięcie topicu .

Wszystkim zainteresowanym mówię :

Do zobaczenia w piątek . :hejka: :hejka: :mrgreen:

_________________
idę do Edo .... na pieszo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WDA
PostNapisane: 26 kwi 2016, o 21:30 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
A szkoda że już chcesz zamykać ale jak mus to mus :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :oki:
do piątku - się nie mogę doczekać

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL