wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 28 mar 2024, o 12:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 lip 2016, o 13:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2016, o 21:37
Posty: 8
Hej !

Wybieram się na spływ z dzieciakami w wieku 2,5 oraz 4 latka. Pierwszy raz będziemy płynąć w takim składzie więc za bardzo nie mam doświadczenia i wiedzy gdzie by można ich zabrać. Szukam odcinka szlaku na pełne dwa dni płynięcia( (1 nocleg), z opcją wydłużenia o 1 dzień. Chce żeby dzieciaki jak najlepiej zapamiętały spływ i złapały bakcyla także miejsca noclegowe, czy atrakcje po drodze zyskają podwójną moc. Rozglądam się za polami namiotowymi gdzie nieopodal np. znajdziemy muzeum zwierząt, agroturystyka ze zwierzęcym folwarkiem, ścieżki zdrowia itd. itp.. Doskonała opcją wydaje się np. odcinek szlaku na Brdzie - Zapora w Mylofie - Wymysłowo. Nie dość, że rzeka w tym miejscu jest spokojna, szeroka z kilkoma drzewami do ominięcia to po drodze możemy zatrzymać się na polu namiotowym gdzie właśnie taka ścieżka zdrowia czy muzeum jest. Podczas drugiego dnia płynięcia trafić można do wioski indańskiej. Także atrakcje są. W tym roku jednak już byłem na Brdzie i prawdopodobnie trafie jeszcze 2 razy także szukam ALTERNATYWY.

Pomożecie ?

Pozdrawiam !

P.S Szukamy też możliwości indywidualnego zaopatrywania się w drewno do ogniska - podwójna frajda.

P.S 2 Bardzo, bardzo zastanawiam się nad Wdą


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2016, o 14:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:56
Posty: 570
Dave? ,ale że sam z tymi maluchami chcesz płynąć? trochę słabo to widzę ,zwłaszcza na Brdzie. Z drugiej strony patrząc,to Brda ma po drodze pewne atrakcje,ale z pozyskiwaniem drewna i biwakami poza wyznaczonymi miejscami bym uważał ---Park Narodowy. Może rozważ Wdę na odcinku Wdecki Młyn - Tleń ..jakieś 50 km. Jeden nocleg ,pozyskiwanie drewna spoko ..biwak w Błędnie, przed biwakiem wychodzisz na Błędnym Kole ... nie ma przenosek ,które takim szkrabom mogą obrzydzić kajakowanie. Zakupy na 2 dni spoko zabierzesz.

_________________
idę do Edo .... na pieszo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2016, o 19:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2016, o 21:37
Posty: 8
Sylwek napisał(a):
Dave? ,ale że sam z tymi maluchami chcesz płynąć? trochę słabo to widzę ,zwłaszcza na Brdzie. Z drugiej strony patrząc,to Brda ma po drodze pewne atrakcje,ale z pozyskiwaniem drewna i biwakami poza wyznaczonymi miejscami bym uważał ---Park Narodowy. Może rozważ Wdę na odcinku Wdecki Młyn - Tleń ..jakieś 50 km. Jeden nocleg ,pozyskiwanie drewna spoko ..biwak w Błędnie, przed biwakiem wychodzisz na Błędnym Kole ... nie ma przenosek ,które takim szkrabom mogą obrzydzić kajakowanie. Zakupy na 2 dni spoko zabierzesz.


Ja z jednym dzieckiem i żona w "2" z drugim. Kurcze może faktycznie co do Brdy masz racje. Pierwszy raz się zastanawiam pod kątem dzieci - jeszcze nigdy nie płynąłem i spojrzenie na rzekę zmienia się kolosalnie ! Nasze dzieciaki są bardzo poradne i rządne przygód także o o przenoski itd. się nie boję ale żona będzie pierwszy raz sama płynąć i chciałem jej zapewnić spokój ducha ;) Brde zna i dobrze się na niej czuje. No właśnie odcinek Mylof - Woziwoda kojarzy mi się bardzo spokojnie ale za Woziwodą chyba faktycznie rzeka się zmienia. Dzięki za poradę - zaraz posprawdzam w Inecie co tam ciekawego na tej trasie na Wdzie jest !

Tak w ogóle wyszedł mi spontan - rodzicie chętni są spłynąć 1 dzień bo są na wakacjach na Kaszubach także dojeżdżamy z dzieciakami i ich weźniemy chyba też na Wde. Jaki jeszcze odcinek na Wdzie jest warty uwagi tym razem 1 dzień spływania od rana do wieczora bez noclegu ?! Rodzice - pierwszy raz no i te moje szkraby ;]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 lip 2016, o 23:24 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Sylwek dobrze mówi.
Zna te rejony jak własną kieszeń
A i nam przyszło się tym odcinkiem kawałek przepłynąć
Ja mam tylko pytanie czy dzieciaki wytrzymają dłuższe odcinki w łódce.
Z tego co kojarzę i rozmawiam z ludźmi to starają się robić dużo małych odcinków żeby dzieciaki mogły sobie na brzegu poszaleć

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2016, o 00:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2016, o 21:37
Posty: 8
Tak też się zdecyduję ! Jeszcze raz dzięki ! Zdam relacje za tydzień - półtora. Postaram się wrzucić jakieś fotki.

Co do dzieciaków to słuszna uwaga. Dużo przerw co za tym idzie możemy nie dać rady zrobić 20 km dziennie także chyba spłyniemy to Tlenia ale później pierwszy dzień zaczniemy. Pomysł jest też wydłużenia spływu do 3 dni, wtedy te 40 km w 3 dni wydaje się być sensowne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2016, o 00:13 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
ze spływów ze znajomymi gdzie płynęły dzieciaki wnioskuję że najgorzej jak się zaczną dzieciaki nudzić.
A że dzieciaki dość szybko tracą zainteresowanie jakąś czynnością to bez przerwy trzeba je zabawiać
Pokazywać im coś, rybki, ptaki, drzewa i opowiadać dużo.
Najważniejsze żeby dzieciaki były zadowolone to wtedy same będą ciągnęły do wypraw a nie będzie to dla nich katorga siedzenia w kajaku przez kilka godzin i nudzenia się

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2016, o 00:18 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Wyjazd z dzieciakami rozwija wyobraźnię; ) po pierwsze jakie on ciuchy zabrać :| po drugie: ile można gadać :lol:

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2016, o 08:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:56
Posty: 570
Dave?
20kilometrów dziennie na Wdzie ,nawet z wieloma przerwami jest spoko do zrobienia i to płynąc na "liścia".
Wda na odcinku do Tlenia jest rzeką nie uciążliwą, praktycznie pozbawioną zwalonych drzew ... trochę frajdy mogą sprawić bystrza na Pohulance. Dużym plusem jest sporo miejsc, w których można zażyć kąpieli (rzeka jest na prawdę czysta). Wymarzona trasa na spływ z dzieciakami i wymarzona dla osób takich jak Twoja żona,które pierwszy raz same na dwójce chcą popłynąć .

_________________
idę do Edo .... na pieszo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2016, o 10:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2016, o 21:37
Posty: 8
Sylwek napisał(a):
Dave?
20kilometrów dziennie na Wdzie ,nawet z wieloma przerwami jest spoko do zrobienia i to płynąc na "liścia".
Wda na odcinku do Tlenia jest rzeką nie uciążliwą, praktycznie pozbawioną zwalonych drzew ... trochę frajdy mogą sprawić bystrza na Pohulance. Dużym plusem jest sporo miejsc, w których można zażyć kąpieli (rzeka jest na prawdę czysta). Wymarzona trasa na spływ z dzieciakami i wymarzona dla osób takich jak Twoja żona,które pierwszy raz same na dwójce chcą popłynąć .



REWELACJA !

Za kilka dni wybieramy się też na Wde na 1 dzień z samymi amatorami i pomyślałem o odcinku Lipusz - Wdzydze Kiszewskie. Skład : wspomniana dwójeczka dzieci + moi rodzice + mój brat ze swoją dziewczyną (ona też pierwszy raz na rzeke). Tak żeby im się spodobało i zobaczyli kawał pięknej przyrody - dobrze pokombinowałem trasę? Sylwek doradzisz tutaj coś w temacie też?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2016, o 12:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:56
Posty: 570
https://drive.google.com/open?id=1sD_GzQyiFyjrVOMFRWITuKVU7U8&usp=sharing


pod tym linkiem masz mapę ze spływu w 2014 roku . Start z pola biwakowego w Lipuszu , możliwość ogniska etc ... możecie dojechać po południu,iść obejrzeć Lipusz,zrobić zakupy,przenocować pod namiotami i startować rano. Po drodze macie jez.Schodno ze sporą ilością miejsc plażowych..można zrobić popas i przy dobrej pogodzie powygłupiać się w wodzie . Koniecznie jakieś piłki zabrać .

W samych Wdzydzach masz wieżę widokową na terenie PTTK, tam też możliwość biwaku ,ale polecam nocleg na półwyspie Kozłowiec, też oznaczone na mapie . Tyle,że miejscówka może być zajęta ..

Generalnie trasa dość łatwa, może być kilka bystrz pod mostami, może też tam być kilka zwalonych drzew,ale raczej będą poprzecinane dla kajakarzy. Pamiętam,że ten pierwszy etap miał coś 21 km i płynęliśmy na leniwca od 10.00 do 16.00 z chyba 2-oma popasami. A później jeszcze z sharanem płynęliśmy na zakupy do Wdzydz. :lol:

Uwaga ! Na jeziorze Gołuń przy mocnym wietrze lubi pobujać :mrgreen: ,czyli ustawiamy się pod falę...ale to raczej wiesz.

Z Wdzydz pływa statek turystyczny po jeziorach Wdzydzkich--niewątpliwa atrakcja dla maluchów.

Pozdrawiam

_________________
idę do Edo .... na pieszo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2016, o 12:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 12:42
Posty: 455
Dave napisał(a):
Hej !Wybieram się na spływ z dzieciakami w wieku 2,5 oraz 4 latka. Pierwszy raz będziemy płynąć w takim składzie więc za bardzo nie mam doświadczenia i wiedzy gdzie by można ich zabrać.


Ja zaproponuję ci Krutynię na tą czy którąś z kolejnych wypraw , odcinek z Iznoty . W samej Iznocie prywatne
pole namiotowe .
Film obrazuje mój wypad z synem z przed paru lat :


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2016, o 14:30 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Ja od siebie dodam jeszcze że na Wdzie mieliśmy z Sylwkiem spływ i tu masz relację do poczytania oraz zdjęcia do obejrzenia
http://wodniacy.net/viewtopic.php?f=10&t=612
A tu masz jeszcze fil z tamtej imprezy

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2016, o 19:32 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Krutynia tak, ale nie w sezonie. Znajoma była niedawno i stwierdziła, że jest niebezpiecznie. My byliśmy kiedyś we wrześniu i było rewelacyjnie.

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2016, o 20:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2016, o 21:37
Posty: 8
Dzięki za zainteresowanie wszystkim ! Jesteście niezwykle pomocni :)

eltech -- fajne ujęcia i dobra ekipa :)

Ted --> Krutynia za daleko w tym roku jeszcze dla nas.

Sylwek --> Jestem bardzo wdzięczny ! Wykorzystam wiedzę już za kilka dni - nie mogę się doczekać.

W samych Wdzydzach już kilka razy byłem ale nigdy na Wdzie.

To nic odezwę się za 2 tyg. zdam relację. Do tego czasu odcinam się z rodzinką od betonu, syfu, smrodu, zasięgów, sręgów itd. itp. ;d

Hej !


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2016, o 21:10 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
no to czekam na obszerną relację za dwa tygodnie
chętnie sobie przypomnę te rejony oglądając Twoje zdjęcia

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 sie 2016, o 11:44 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Miłego urlopu!

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL