wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 28 mar 2024, o 16:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 kwi 2016, o 23:31 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
kiedyś się muszę z Tobą na te starorzecza wybrać Maciek
Oprowadzisz mnie na spokojnie bo można powiedzieć że mi na spływie tylko mignęły bo z Młodym wtedy na tym odcinku ostro napieraliśmy :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2016, o 15:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
Majówka w Kamieńczyku, niestety bez aparatu :(
Wiosna w pełnym rozkwicie, szaleństwo kolorów, ptaki w swoim żywiole. Moja działka jest w solidnym lesie sosnowo świerkowym a obok mam opuszczoną działkę z lasem liściastym więc gatunków mnóstwo. Ale spanie do 3.30 bo po prostu nie da się spać tak dają ;) Konkretne pakuny waty w uszach i jakoś dało radę do 6 i go na ryby.
Ilość wędkarzy przygniatająca, wszystko zajęte. Uderzyłem kajakiem w takie miejsca gdzie nie powinno być nikogo ale i tu byli albo pontonami albo dojechali dżipami.
No nic trudno, pływać trzeba... na kilku sekretnych starorzeczach znalazłem spokój i brak najeźdźców.
Dziś rano wypłynąłem przed 6.00 z zamiarem popłynięcia do Kamieńczyka a w zasadzie ciut wcześniej czyli Rafy - tam wysiadam i na kółkach z kajakiem przez las mam 3km i jestem na działce.
Płynąc nonstop na brzegu ktoś krczyczy -sami znajomi po kiju ;) ale mizernie, białorybni jakieś krąpie i podleszczaki. Jeden kumpel wczoraj wieczorem przed samą burzą na bocianiaku złapał szczupaka 60cm. Płynę dalej, przed Brańszczykiem są dwie wyspy i Bug płynie tam czterema korytami. Mam tam swoją miejscówkę, długi pas trzcin i zatoczka ze spokojną wodą. Sprawdzam wiosłem, jest ok, wchodzi wiosła i ręka czyli koło 3m. Parkuje, przywiązuje się do trzcin i biczuje gumami. Najpierw 8g potem 10g, 12g a na koniec 20g. Nic. Przesuwam się kilkanaście metrów do przodu i to samo. W pewnej chwili zaczep, trzyma solidnie. W morde, odczepiam się, napływam od drugiej strony i łapiąc za żyłkę ciągnę. Idzie w górę. Czekam by zobaczyć drzewo, krzak a tu sznur. Ciągnę go w górę i mocuję się z zaczepioną kotwiczką i nagle ... coś naprawdę konkretnie szarpie. Wiem ,że ryba i to duża tylko pytanie jaka. Nogi mam jak z waty, adrenalina.
Już widzę, na haku jest duży sum. Pieprzone gnoje, hak jak na smoka, zestaw podobny jakie widywaliśmy na Ukrainie tylko linka gruba jak mały palec, na haku dwa piskorze. Uwalniam rybę, czyszczę sznur ze wszystkich rybek i zostawiam. Nie zabieram, nie niszczę bo wiem że hamy się mogą zemścić za stratę narzędzia pracy - za często tam jestem, znają mnie. A tak pomyślą, że się nie zaciął ;) Przed wypuszczeniem mierzę suma, na wiośle mam miarkę, ryba ma 90cm czyli waży jakieś 6-8 kg.
Śliczny był, łeb miał jak wioderko, cudnie odpłynął....


osoby niewędkujące informuję, że suma można łapać od 1 lipca, wymiar ochronny 70cm i oczywiście na wędkę ...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2016, o 18:41 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
czyli też przyjemnie spędziłeś czas.

A co do tych sznurów - może jakiś anonim do straży czy co.

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 maja 2016, o 23:08 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Nie pływają tam patrole? Nikt nie sprawdza czy nie ma kłusoli?

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 cze 2016, o 12:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
Długi weekend nad Bugiem w Kamieńczyku, wiosna w pełni i pogoda wymarzona.
Ryby niestety absolutnie odmówiły współpracy i w ogóle nie brały - pływałem sporo, najpierw rano o 6 - odwiedzanie swoich wędkarskich miejscówek i łapnie do 11. Powtórka 18-21. I tak cztery dni i nic.

Tak jak zamierzałem w piątek ruszyłem na rzeczkę Ugoszcz, najpierw spłynąłem kilka km na tzw bocianiak, potem spacer z kajakiem wzdłuż wyschniętej odnogi aż do Wywłoki. Potem kajakiem do końca starorzecza, przez wał przeciwpowodziowy i znów na wodę na tzw. Starej Rzece. Magiczne miejsce, zero ludzi, cudne, dzikie starzorzecze pełne kaczeńcy, nenufarów, lilii wodnych. Ptactwa tabuny.
Postanowiłem popłynąć ile się da w górę rzeczki.
Pierwsze 2-3km jest szeroko na 15-20 metrów i co zadziwiające bardzo głęboko 4-5 metrów. Co pewien czas robi się węziej ale za moment za kolejnym zakrętem znowu szerzej. Trzcinki na brzegach, dalej łąki i las. Fantastycznie zmieniły się gatunki ptaków, już nie leśne ale właśnie "trzcinowo -łakowe".
W pewnym momencie, za kolejnym zakrętem zrobiło się wąsko na szerokość wiosła ale nadal dośc głęboko 2-2,5 metra. Daje się poczuć już siłę nurtu i widać, że wiosną przy wysokiej wodzie idzie tam spora woda i konkretna siła. Nurt czyściutki, bobry robią swoje, nor, korytarzy, jam i żeremi bez liku.
Za kolejnym przewężeniem zrobiło się wąsko na 1,5 metra i zacząłem płynąć w tunelu z trzcin praktycznie bez możliwości wyjścia na brzeg i zawrotki. Rzeczka nadal wiła się a ja swoim długim kajakiem nonstop na kontrach.
Zacząłem się zastanawiać na zwałkami, przy takiej liczebności bobrów wiedziałem, że na bank się pojawią. I tak się stało, za zakrętem zobaczyłem solidną zwałkę, za nią następne. Nie było wyjścia, musiałem zawracać, wlazłem po pas do wody, odwróciłem kajak i abarot.
Na pewno wybiorę się tam znów, tym razem na cały dzień albo dwa. Najpierw jednak zrobię rekonesans rowerem by upewnić się czy dalej da się płynąć bo na mapie wygląda, że dalszy odcinek jest mega wąski.

Niestety byłem bez aparatu ale w sobotę przyjechał znajomy z dronem i nakręcił film mojego rewiru czyli Wielkie Koło i okolica -od 1.03 -1.16 min. jestem na mojej plaży z kajakiem i łapię na spinnig.
włączcie HD


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 cze 2016, o 21:50 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
i pomyśleć że tamtędy jeszcze nie tak dawno temu pływaliśmy :brawo: :brawo: :brawo:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 cze 2016, o 12:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
sezon kąpielowy w Bugu uważam za otwarty, woda bardzo ciepła...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 cze 2016, o 12:59 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Byłem w sobotę nad Bugiem w Twoich okolicach

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 cze 2016, o 18:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
ale Ty byłeś chyba w okolicach Młynarzy, do mnie do Kamieńczyka to kawał drogi...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 cze 2016, o 20:19 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
jak byś Maciek odbierał telefony to może byłbym i bliżej Ciebie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 cze 2016, o 19:47 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Maciek podeślij mi jeszcze raz nr do Ciebie bo coś nie doleciało.
Albo na PW albo smsem albo zadzwoń :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Czasami coś się szykuje i bym Ci dawał znać a tak d......a :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2016, o 17:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
coś się link zmienił, Manat miał to wywalić...

Liwiec w Kamieńczyku



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2016, o 22:43 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
piękne rejony.
Niedawno stawiałem kuchnię w Starowoli nad Liwcem i nawet miałem okazję się w Liwcu wytaplać
Generalnie na spływ fajna rzeka tylko płyciutka oj płyciutka.

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 paź 2016, o 13:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483



Chyba ostatni taki ciepły weekend jesienny.
Na starorzeczach woda cudnie przejrzysta więc nie obeszło się bez kąpieli. Woda już ochłodziła się solidnie.
Wędkarsko całkiem całkiem - 4 okonie po 30cm ale uśmiałem się solidnie.
Płynąłem kajakiem, na skarpie siedzi facet, nad samą wodą kobitka skrobie ryby. Podpłynąłem, widzę 3 ładne sztuki, podpłynąłem jeszcze, qr....... duże pstrągi. Myślałem, że coś mi umknęło mimo, że siedzę na wodzie już kilkadziesiąt lat :lol: :lol:
Pstągi okazały się nie bugowe a biedronkowe ;) ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 paź 2016, o 18:23 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
:lol: :lol:

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 paź 2016, o 20:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2015, o 20:27
Posty: 908
:brawo: :brawo: :brawo: już dłuższy czas chodzi mi po głowie Liwiec czy orientujesz się Maćku kiedy mógłbym się wybrać ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 paź 2016, o 08:54 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Byłem nad Liwcem w tym roku latem i nawet się z Młodym kąpaliśmy.
Fajna rzeka ale mogą być zwałki w niektórych miejscach

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 paź 2016, o 09:47 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Dobrze! Zwałęczki są jak wisienki na torcie ;)

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2016, o 13:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
Jesienny weekend w Kamieńczyku. Piątek cudo, sobota paskudna a wczoraj też nie lepiej choć ranek słoneczny.
Wczoraj jak wypływałem na ryby o 6.30 było -1 C, a wiatr potęgował uczucie zimna.
Pierwszy raz jednak miałem taką akcję na kajaku. Mianowicie płynąłem pstrągiem w górę Bugu, nurt naprawdę solidny i głęboko na 3metry. Ale równocześnie centralnie w plecy wiatr (sprawdzony na wiatromierzu 30-40km/h). Wytworzyła się tak silna wsteczna fala (cofka), że płynięcie pod prąd prakrtycznie bez wysiłku i jednocześnie miałem wrażenie, że unosi mnie jakby wodna poduszka (wrażenie bardzo zbliżone do surfowania albo pływania z kitem przy zjeżdżaniu z fal). Frajda niebywała. W tym wszystkim zapomniałem się nieco bo przez solidną falę nie przyuważyłem dużego drrzewa tuż pod powierzchnią wody i wyłapałbym kabinę jak nic. Jakoś cudem dzięki szarpnięciu biodrami i podpórce nie zaliczyłem grzyba. Strachu się najadłem bo byłem sam (dwóch już w sobotę po pływaniu pontonem miało dość i uciekło ;) ) a do tego w kaloszach,na maksa ubrany i bez kamizelki. Natychmiast zdjąłem kalosze, założyłem kamizelkę, wyładowałem na brzeg mandżur i pływałem na tych falach dobre 2 godziny ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 paź 2016, o 13:20 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Zamiast ryb dobra zabawa :brawo: :brawo: :brawo:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL