wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 28 mar 2024, o 18:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Studnica
PostNapisane: 5 cze 2016, o 08:02 
Offline

Dołączył(a): 16 kwi 2016, o 21:49
Posty: 48
Lokalizacja: Świnoujście
Znalazłem wczoraj ostoję spokoju na wysokim klifie. Dziś z nowymi siłami zmierzam ku Sławnu, gdzie przyjdzie pożegnać Wieprzę i znaleźć ścieżkę do domu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Studnica
PostNapisane: 5 cze 2016, o 09:09 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 19:41
Posty: 283
Lokalizacja: 246 km Warty LB
Wygląda na to, że i ja dzisiaj przemknę przez Sławno.
Skrzyżują się niechcący nasze ścieżki.

Trzymam kciuki za Twoją dalszą wędrówkę.
Przyjemności, powodzenia i zadowolenia!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Studnica
PostNapisane: 5 cze 2016, o 13:15 
Offline

Dołączył(a): 16 kwi 2016, o 21:49
Posty: 48
Lokalizacja: Świnoujście
O 11-tej zakończyłem spływ pod krajową szóstką. Po zapakowaniu sprzętu i obowiązkowym drugim śniadaniu, stanąłem przy drodze. Po 15-min. złapałem stopa. Pomykam teraz Mercedesem ML. Szczęście mnie nie opuszcza.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Studnica
PostNapisane: 5 cze 2016, o 14:45 
Offline

Dołączył(a): 16 kwi 2016, o 21:49
Posty: 48
Lokalizacja: Świnoujście
W Płotach przesiadlem sie na pociag do Goleniowa i dalej do S-cia. Wszystko wskazuje na to, ze w domu bede okolo 17-tej. Nie czas jeszcze na bilans wyprawy, ale wygląda na to, że koszt calosci to okolo 50 zl. z jadłem i transportem. I o to chodzi, żeby hobby nie obciążało nadmiernie domowego budżetu. Doceniają to zwłaszcza żony.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Studnica
PostNapisane: 5 cze 2016, o 16:20 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
:brawo: :brawo: :brawo:
No i super wyprawę sobie zrobiłeś.
Jak widziałem filmik to rzeka nie oszczędzała i dawał popalić
Łatwo nie było :brawo: :brawo: :brawo:
Super wypad sobie zrobiłeś.
No i ta relacja na bieżąco
Super :brawo: :brawo: :brawo: :oki:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Studnica
PostNapisane: 5 cze 2016, o 16:28 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Super!!
Szkoda tylko, że kabin nie miał kto sfotografować ;) :)
Jeszcze raz dzięki!!

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Studnica
PostNapisane: 5 cze 2016, o 17:30 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 19:41
Posty: 283
Lokalizacja: 246 km Warty LB
Błyskawicznie się uwinąłeś!
Ja w Białogardzie, za godzinę Sławno, potem Słupsk, a jutro Gdańsk.

Fajnie było towarzyszyć Tobie w drodze. To był ciekawy eksperyment.
Interesuje mnie jak to od Twojej strony wyglądało. Na ile była to potrzeba,
na ile próba? Czy mocno absorbowało, telefonowi ni zagrażało?
Filmik w trakcie spływy na forum?.. Ludziska, co to się dzieje!

Pozdrowienia dla żony! Fajnego ma chłopa :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Studnica
PostNapisane: 5 cze 2016, o 17:40 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Spływ fajny a forma relacji :arrow: rewelacja! :brawo:
Kiedyś chyba Turabat też coś na bieżąco wrzucał (z jesiennej Wisły?) i też robiło to na mnie niemałe wrażenie, brawo chłopaki :brawo: dzięki takim "transmisjom", czytający czują niemalże smak waszych przygód!

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Studnica
PostNapisane: 5 cze 2016, o 22:37 
Offline

Dołączył(a): 16 kwi 2016, o 21:49
Posty: 48
Lokalizacja: Świnoujście
Dopiero teraz, kiedy od kilku godzin jestem w domu i dopada mnie zmęczenie, wiem jak ciężko zabrać się za relację. Chyba jednak prościej i łatwiej, a na pewno z większym zaangażowniem jest relacjonowanie na żywo. Postęp techniczny daje niesamowite możliwości. Nie zdziwcie się jeśli kiedyś uruchomię kanał przekazu wizji "na żywo" z miejca akcji, bo takie możliwości daje mi moja kamerka. Odpowiadając na pytanie Oktola, filmy z mojego pływania robię od roku, głównie w post produkcji w domu na potrzeby rodziny i nielicznych znajomych. Na tematyczne fora mało kto wchodzi, a na fejsie sobie obejrzą. Można je oglądać pod podobnym nickiem. Tam jednak bardzo chronię swoją prywatność i nigdy nie upubliczniam swojego wizerunku - taka maniera i coś więcej.
Tym razem było trochę inaczej. Pewną inspiracją była nieszczęśliwie zakończona wyprawa Olka, gdzie miał relacjonować bezpośrednio z oceanu do stacji radiowej ze Szczecina. Nie udało, się trudno. Olek tak łatwo się nie podda. Tym moim pływaniem, w swojej głowie, chciałem wesprzeć Olka w jego zmaganiach z żywiołem, niczym jak on, relacjonować to wszystko czego miał być udziałem. Tak było do piątku z rana, ale stało się inaczej. Nie mogłem jednak zrezygnować całkowicie z wyprawy i z pomysłu relacji. Lecz nie po to pływam, nie posądzajcie mnie o takie rzeczy. Więc po co pływam? Po zmęczenie, wysiłek, przyjemność z obcowania z przyrodą i projekcję niczym w kinie. Czuję się, tak jakby ktoś odsłaniał przede mną kolejne obrazy. Co jest za zakrętem? Ile drzew dziwacznie wygiętych, wyrosłych bokiem na pionowej ścianie brzegu, opadających najpierw pniem do wody, by następnie powoli dźwigać się w górę, aż do pionu. Nie rzadko zataczając w ten sposób ponad pół okręgu. Jakąż widać w tym determinację i walkę o przetrwanie. Ale i tak na nic to. Woda nie da im szans. Podmyje i wypłucze korzenie. Ileż takich widoków mijamy, często nie zwracając na to większej uwagi. Nieraz te pozbawione gleby korzenie budzą grozę niczym scena z horroru. Innym razem, już inne drzewo właśnie stało się niczym innym jak tylko drewnem powalonym w nurt. Kolejne jest krok dalej w tym dziele zniszczenia. Cząsteczki wody i to co niesie ze sobą, wytarły tkanki miękkie drewna, pozostawiając te twardsze, co w połączeniu wygląda jak zerodowana mocno stal. Czasem przybiera dziwne kształty, zapadając na dłużej w pamięć. Niestety obraz ten mąci i to co raz częściej, sterta naniesionych śmieci, głównie butelek i styropianu. Straszą wraki lodówek, naliczyłem cztery. Po tym wszystkim nabieram wstrętu do gatunku ludzkiego. Lecz i tak wiem, że powrócę do tego świata znowu. Bo to jest mój świat, moje w nim istnienie i doznania. Jakaś inna rzeka znów mnie poniesie w nieznane, znowu zachwyci projekcją. I może nadejdzie taki dzień, że nie poczuję zażenowania z powodu bycia "panem świata".
Kończąc te wywody, polecam Studnicę każdemu, kto myśli podobnie i nie mierzy sił na zamiary. Nie było łatwo, bo nie miało tak być. Załączam link do na szybko zmontowanego filmu z drugiego dnia. Może będzie potrzebny dział: "Relacje na żywo". Największym problemem nie jest brak czasu podczas spływu, ale braki w zasięgu transmisji danych i potężne zapotrzebowanie na energię elektryczną.
https://www.youtube.com/watch?v=f8awagmdjFw


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Studnica
PostNapisane: 5 cze 2016, o 23:07 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Synkopa napisał(a):
Co jest za zakrętem?


mamy widzę podobne podejście :oki: :oki: :oki:
Kiedyś za to opierdziel od Tedzia dostałem bo mieliśmy popłynąć 5 km a popłynęliśmy 10 a potem z powrotem pod prąd.Też tak mówiłem Tedziowi - a co tam jest za zakrętem - ciekawe jak rzeka wygląda
A Tedzio biedny musiał z powrotem dmuchańcem pstrągować - i to zimą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jest coś takiego że jak się płynie ( przeważnie samemu ) to się taki kolonizator załącza w głowie żeby jak najwięcej zobaczyć, przepłynąć czy przejść

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Studnica
PostNapisane: 5 cze 2016, o 23:47 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Synkopa napisał(a):
Może będzie potrzebny dział: "Relacje na żywo"

Kiedy? :tupu: :tupu: Jestem gotowy :mrgreen: A zresztą co tam! Biorę się do roboty :D
Dział z racji na świeżość relacji ustawiam jako pierwszy. Przeniosę tam Twoją relację jak nie masz nic przeciwko ;)

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Studnica
PostNapisane: 6 cze 2016, o 06:59 
Offline

Dołączył(a): 16 kwi 2016, o 21:49
Posty: 48
Lokalizacja: Świnoujście
Ja przeciwko? Nic z tych rzeczy. Myślę, że taki dział może nieco ożywić to forum. Bo czyż taką relację nie czyta się z daleko większym zainteresowaniem? Co tam się teraz dzieje? Jak mu idzie, kiedy ja tu siedzę w pracy. Wyobraźnia pracuje mocniej i częściej, niż przy czytaniu czegoś, co miało już miejsce. Nieprawdaż?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Studnica
PostNapisane: 6 cze 2016, o 23:07 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Pamiętam że jak dwa lata temu spływaliśmy Wisełkę to też na bieżąco wrzucaliśmy krótkie info z trasy i potem jak się czytało to była kupa zabawy z komentarzy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Studnica
PostNapisane: 7 cze 2016, o 11:03 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Super!!

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL