wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 28 mar 2024, o 18:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 cze 2016, o 16:35 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
3km jak woda ciepła to lajcik. Z prądem lżej, do tego Maciek stosuje płetwy i pewnie kamizelkę, bo kiedyś coś o tym pisał. Tak można w ciepłej wodzie i z 20km. Kocham takie spływy! Albo w piance. I to się właśnie nazywa "na liścia"! A jak się ma szczęście i woda jest klarowna to takie cuda pod wodą widać, że rafy wymiękają! Oczywiście maska z rurką obowiązkowa. Kiedyś Brda pokazała mi trochę swoich tajemnic. Na jednym kilometrze rzeki widziałem spore pstrągi, szczupaki i duże leszcze! A leszcz przecież gdzie indziej woli pływać.

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 cze 2016, o 18:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
Właśnie w sobotę nie mogłem odżałować, że nie wziąłem maski z fajką bo na starorzeczu woda ładnie opadła i na 1m-1.5m widać cudnie całą roślinność i mnóstwo ryb (drobnicy i wygrzewających się większych ryb: krąpików, płoci, karpików). Pojutrze naprawię błąd ;)
może już będę miał:
Obrazek
http://www.decathlon.pl/maskaeasybreath ... chId=10544


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 cze 2016, o 19:48 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Maciek, jak już będziesz ją miał to napiszesz jak się sprawdza? Bo kupić chciałam. Tylko się zastanawiam czy toto działa jak powinno. W Płocku oglądałam te maski.

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lip 2016, o 14:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
Byłem dziś w DT ale nie ma mojego rozmiaru, popływam z tradycyjną ale wiem od znajomych, że sprawdza się malinowo (byli na Malediwach i bardzo sobie chwalili).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lip 2016, o 23:02 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Miłego pływania :) I rybaków nie strasz ;)

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lip 2016, o 16:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2015, o 17:13
Posty: 37
Widziałem reklamę tej maski, ale nadal nie rozumiem na czym polega jej geniusz. Nie sądzę bym zaczął dzięki niej oddychać tlenem rozpuszczonym w wodzie, a skoro nie, to czym tak naprawdę różni się od innych?

_________________
http://pruswkajaku.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lip 2016, o 19:53 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Np. tym, że można oddychać również nosem.
Co dla mnie jest istotne. I patrzeć normalnie.

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lip 2016, o 21:19 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
jest dużo wygodniejsza w użytkowaniu od maski klasycznej

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lip 2016, o 21:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2015, o 17:13
Posty: 37
Oddychanie przez nos to konkretny argument. Do mnie nie przemawia, ale rozumiem, że do innych pewnie tak. Ale co to znaczy:
ewa napisał(a):
..I patrzeć normalnie.

eltech napisał(a):
jest dużo wygodniejsza w użytkowaniu od maski klasycznej

_________________
http://pruswkajaku.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lip 2016, o 21:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:56
Posty: 570
Prus napisał(a):
Oddychanie przez nos to konkretny argument. Do mnie nie przemawia, ale rozumiem, że do innych pewnie tak. Ale co to znaczy:
ewa napisał(a):
..I patrzeć normalnie.

eltech napisał(a):
jest dużo wygodniejsza w użytkowaniu od maski klasycznej



znaczy dokładnie to,co autor wypowiedzi chciał przekazać .





Konkretnym dla mnie argumentem jest to,że skoro nie masz Waść nic do powiedzenia w temacie, to się nie wypowiadaj Panie Prus . Kup se pan tą maskę,, przetestuj i wtedy daj głos .

_________________
idę do Edo .... na pieszo


Ostatnio edytowano 3 lip 2016, o 13:06 przez eltech, łącznie edytowano 3 razy
nie skaczemy sobie do gardeł


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lip 2016, o 22:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2015, o 17:13
Posty: 37
Sylwek napisał(a):
...



Konkretnym dla mnie argumentem jest to,że skoro nie masz Waść nic do powiedzenia w temacie, to się nie wypowiadaj Panie Prus . Kup se pan tą maskę,, przetestuj i wtedy daj głos .


Prośba do administracji.....

_________________
http://pruswkajaku.blogspot.com/


Ostatnio edytowano 3 lip 2016, o 13:06 przez eltech, łącznie edytowano 2 razy
nie skaczemy sobie do gardeł


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lip 2016, o 22:11 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Panowie - spokojnie

Sylwek - może Prus pragnie zrozumieć o co chodzi a nie chwyta argumentów

Księciuniu.
W masce klasycznej - jajeczku czy nawet w nowszych modelach - okularowych masz prostą szybkę i zamkniętą w gumowej ramie przylegającej do twarzy i obciskającej okolice oczu i nosa.
Nos jest oddzielnie zasłonięty. jak w takim zestawie schodzisz pod wodę to ciśnienie dociskając maskę do twarzy przytyka nos a jednocześnie dostajesz małego wytrzeszczu jeśli masz niezbyt dobrze dopasowaną machę.
Tu masz po pierwsze szybkę panoramiczną poszeżającą pole widzenia a poza tym po założeniu i dopasowaniu prawidłowym machy nie dostajesz wytrzeszczu bo dociskają się inne rejony twarzy.
Bardziej konstrukcją przypomina maskę przeciw gazową
Do tego w klasycznej masce masz faję którą musisz ściskać w zębach więc i możesz szczękościsku dostać jak nie jesteś przyzwyczajony.
W tej z DC tego nie ma bo faja jest zintegrowana z maską
Z tego co pamiętam w klasycznej fajce były dwa rozwiązania do nurkowania swobodnego bez butli.
z zaworkiem ( faja zakrzywiona i wstawiona pingpongówka zamykająca zawór ) albo bez zaworu i przy nurkowaniu woda przez faję wchodzi do ust a przy wypływaniu musisz ją wydmuchnąć z fajki.
Tu jest zawór zintegrowany z fają więc nie ma problemu że Ci woda przez faję wpada do ust i nie musisz fajki zagryzać
dla tego piszę że jest dużo wygodniejsza.

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lip 2016, o 22:25 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
dużo więcej na temat masek i sprzętu nurkowego może podpowiedzieć Manat bo jest płetwonurkiem
Ale myślę że i tak trzeba by zrobić nowy wątek i poprzenosić co nieco do niego

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lip 2016, o 22:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2015, o 17:13
Posty: 37
eltech napisał(a):
...
W masce klasycznej - jajeczku czy nawet w nowszych modelach - okularowych masz prostą szybkę i zamkniętą w gumowej ramie przylegającej do twarzy i obciskającej okolice oczu i nosa.
Nos jest oddzielnie zasłonięty. jak w takim zestawie schodzisz pod wodę to ciśnienie dociskając maskę do twarzy przytyka nos a jednocześnie dostajesz małego wytrzeszczu jeśli masz niezbyt dobrze dopasowaną machę.
Tu masz po pierwsze szybkę panoramiczną poszeżającą pole widzenia a poza tym po założeniu i dopasowaniu prawidłowym machy nie dostajesz wytrzeszczu bo dociskają się inne rejony twarzy.
Bardziej konstrukcją przypomina maskę przeciw gazową
Do tego w klasycznej masce masz faję którą musisz ściskać w zębach więc i możesz szczękościsku dostać jak nie jesteś przyzwyczajony.
W tej z DC tego nie ma bo faja jest zintegrowana z maską
Z tego co pamiętam w klasycznej fajce były dwa rozwiązania do nurkowania swobodnego bez butli.
z zaworkiem ( faja zakrzywiona i wstawiona pingpongówka zamykająca zawór ) albo bez zaworu i przy nurkowaniu woda przez faję wchodzi do ust a przy wypływaniu musisz ją wydmuchnąć z fajki.
Tu jest zawór zintegrowany z fają więc nie ma problemu że Ci woda przez faję wpada do ust i nie musisz fajki zagryzać
dla tego piszę że jest dużo wygodniejsza.

Lechu! Dzięki za odpowiedź.
Dawno nie korzystałem z maski. Nie przypominam sobie, by zwykłe maski (tak je nazwijmy umownie), pomijając ekstremalne przypadki czy słabe dopasowanie były niewygodne, ciekły, uwierały czy co tam jeszcze. Nie pamiętam problemów z oddychaniem, uwieraniem itd. Były też maski panoramiczne o szerszym kącie widzenia, choć przeciętna maska też nie ograniczała jakoś specjalnie obrazu. Wtedy też raczej sugerowano mi proste rozwiązania, bez zabezpieczeń przed wlewaniem wody do rurki, bez zaworków do wylewania wody itd... To było dawno, może wiele się zmieniło, a może nie wszystko pamiętam. Dlatego pytam.
Ciekaw jestem czy przedmiotowa maska to nowy, lepszy standard (jak zapewnia reklama) czy tylko chwyt marketingowy (jak podejrzewam).

_________________
http://pruswkajaku.blogspot.com/


Ostatnio edytowano 3 lip 2016, o 13:07 przez eltech, łącznie edytowano 2 razy
nie skaczemy sobie do gardeł


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lip 2016, o 22:49 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
W tej z DC jeszcze nie miałem okazji pływać choć jak się tylko pojawiła to nie powiem przymierzałem się do niej
Wydawała się dość wygodna ale tak na prawdę to wszystko wyjdzie pod wodą.
Ja kiedyś sporo z machą pływałem i te moje spostrzeżenia są z autopsji spisane
Fakt że i ja dawno w masce nie nurkowałem więc nowinek sprzed kilku lat nie testowałem

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lip 2016, o 23:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sty 2015, o 17:13
Posty: 37
Dlaczego ocenzurowano moją ostatnią wypowiedź? Jeżeli ktoś zabiera głos w temacie (nie mówię o zadawaniu pytań), to chyba pytanie o jego doświadczenie jest zasadne. Wiem, że Manat nurkuje (albo nurkował) i jego głos byłby poparty doświadczeniem. Lechu, Ty odpowiadasz i napisałeś, że kiedyś sporo pływałeś, to też doświadczenie. Sylwek również się włączył, pytanie o jego znajomość tematu chyba się samo nasuwa.

_________________
http://pruswkajaku.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lip 2016, o 23:09 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Macie ode mnie PW - z prośbą

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lip 2016, o 10:09 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Prus napisał(a):
Wiem, że Manat nurkuje (albo nurkował) i jego głos byłby poparty doświadczeniem.

Niby dlaczego? Nigdy takiej maski na sobie nie miałem.
Czytając dokładnie opis maski z DT dowiesz się, że ona nie służy do nurkowania tylko do oglądania świata podwodnego pływając po powierzchni wody.
Poznałem dwóch próbujących nurkowania, którzy po "zatkaniu" nosa maską i włożeniu twarzy do wody nie byli w stanie wziąć oddechu przez rurkę. Płetwonurkami nie zostali. Może dla nich ta maska? A może producent maski z DT sugerował się tym?
Na stronie DT opinie na temat Easybreath są różne, większość to pewnie opinie zaraz po zakupie, po pierwszych godzinach użytkowania, a te często są nieobiektywne.
Mam nadzieje, że Maciek dopasuje sobie jeden egzemplarz i po sezonie napisze co ta maska warta.

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lip 2016, o 10:47 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Z patrzeniem chodziło mi o parowanie. Bez poślinienia "szybki" "nie szło" patrzeć.

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lip 2016, o 11:02 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Ewa, szybkę maski trzeba przygotować po zakupie. Jeżeli nie pomoże dokładne mycie szczoteczką, ciepłą wodą z płynem do naczyń to można spróbować pastą do zębów. Robi się to tylko raz z nową maską. Po takim zabiegu przed nurkowaniem plujemy na szybkę od środka, rozsmarowujemy ślinę po szybce, przemywamy małą ilością wody i gotowe, nie powinna parować. Jak ktoś nie lubi pluć to są do tego specjalne płyny.

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL