wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 28 mar 2024, o 10:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 maja 2018, o 21:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2018, o 16:57
Posty: 7
28,04,18 wyruszyłem z punktu 0 Wisły razem z corocznym Flisem Wiślanym.Na kanałach przed Krakowem ja ich goniłem kajakiem ale jak dopadłem się do nurtu Wisły odpłynąłem. Po drodze spotkałem Rysia który płynął do Warszawy i Tomka z jeszcze większym założeniem bo do morza.Pogoda dopisywała jak z nut :D Robiliśmy na Wiśle ok60/70km dziennie.Rysia pożegnaliśmy w Warszawie później ja odbiłem w Bydgoszczy w lewo na Brdę i Kanał Bydgoski i na tym szaleństwo dobiegło końca.Po prześluzowaniu się na miejskich śluzach dopłynąłem za Bydgoszczą do śluzy Okole która jest w remoncie, zrobiłem przenioskę i jakie było moje zdziwienie gdy dopłynąłem do następnej Czyżykowo i tam się dowiedziałem że nie śluzują w weekendy więc utknąłem i dzięki życzliwości obsługi pozwolili mi rozbić namiot i przeczekać do poniedziałku :) i uświadomili mnie że przed sezonem śluzy nie tylko nie pracują w weekendy to jeszcze od godz.8mej do 15tej.i przy tej ilości śluz po drodze nie było znaczących postępów w kilometrażu.Za to trzeba pochwalić obsługi że dawali znać sobie że ktoś płynie i następna śluza już czekała otwarta.Po wpłynięciu na Wartę już było lepiej nocowałem w Świerkocinie przed Parkiem Narodowym żeby dać radę przepłynąć za jednym podejściem;-) i przebić się do Kostrzyna. W Pierwszy dzień na Odrze zrobiłem 80km tak pięknie niosło.Do Szczecina wpłynąłem 22.05.18 :D Podsumowując i tam musiałem czekać do 25.05 aż po mnie przyjadą :D Ha następna rzeka Warta albo Odra od początku :hejka:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 cze 2018, o 09:55 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Piękny spływ sobie urządziłeś
Jeśli masz chęć na Odrę w przyszłym roku to ja się piszę
Miałem płynąć w tym roku ale nie wyszło więc mam plan na następny rok
Jak Ci poszło tak z ciekawości na Wiśle przy Połańcu i Kozienicach
No i czy posiadasz jakieś dane skąd można zacząć spływ na Odrze ?
Może byś kilka zdjęć z kanałów i Odry wrzucił

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 cze 2018, o 16:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2018, o 16:57
Posty: 7
Pierwsza przenoska na śluzie Przewóz za Krakowem na dolnych wrotach brak wody i kajak trzeba było ciągnąć do głównego nurtu Wisły po kostki w wodzie :D W Połańcu mieliśmy szczęście :D przepłynęliśmy normalnie bo jaz był położony. Kozienice dały się we znaki pozalewało nas przy przeskoku przez ich przegrodę rzeki :( mój kajak trochę ucierpiał bo źle trafiłem i uszczerbiłem trochę dziób no i udało mi się utopić radyjko :brawo: .Właśnie mam taki plan następna bedzie cała Odra albo Warta terminy mnie nie trzymają :D https://photos.app.goo.gl/LcjrzwuNIWMmEntX2


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 cze 2018, o 20:36 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
No pięknie - brawo - fajne zdjęcia
Widzę że obozowałeś w Przystani Flis na 620 km Wisły
Poznaję wieżyczkę Prezesa.
Przesiedzieliśmy tam z Młodym i Prezesem Flisa dobre 2-3 godziny na pogaduszkach aż do Płocka na spotkanie z Ewcią się prawie spóźniliśmy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jak coś to ja mam na przyszły roku Odrę w planie więc jak pasuje to się w późniejszym okresie złapiemy i dogadamy

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 cze 2018, o 13:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 16:23
Posty: 1035
Ciekawe zdjęcia. Gratuluję wyprawy.

_________________
Krótko i na temat
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL