wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 28 mar 2024, o 22:34

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 sie 2018, o 08:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 maja 2015, o 08:47
Posty: 78
Lokalizacja: Żerań
W ostatnią niedzielę udało nam się zgrać z Tedem i Lechem na spływ Orzycem i Narwią, a że "na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy", więc postanowiłem wrzucić kilka fotek z naszego wspólnego pływania.
Orzyc okazał się sympatyczną rzeczką z kilkoma ciekawymi miejscami, bez przeszkód zmuszających do przenosek.
Woda w obu rzekach czysta, a w Narwi dodatkowo gorąca po ostatnich upałach.
Ted płynął na swoim nowym wysokociśnieniowym AirTreku 415.

Tutaj jest ślad naszej trasy: https://connect.garmin.com/modern/activity/2909922422
Tutaj moje zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/nzZTwUVvt89ULfC19

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sie 2018, o 11:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 12:42
Posty: 455
To chyba ze dwa lata jak z nikim z forum nie pływałem. Było sympatycznie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tuż przed kabiną :lol: , asekurowałem z lądu, a Adam z wody :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sie 2018, o 19:39 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
oj - fajnie Chłopaki że temat wrzuciliście.
U mnie chroniczny brak czasu ale filmiki już sobie z kamery pozgrywałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
może w weekend uda mi się na Młodego kompie coś zmontować bo mój odmówił współpracy - pewnie jest za słaby do obróbki takich plików.
Ale powalczę z nim jeszcze. :evil: :evil: :evil:
Tedzio troszkę zaskoczył mnie telefonem z propozycją spływu ale jak w niedzielę - to jadę.
Ja pojechałem absolutnie w ciemno, nic o rzece nie wiedziałem, nic nie czytałem.
Bałem się troszkę że trzeba będzie sporo przenosek robić no bo wiadomo - rzeka nizinna a bobry grasują :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Stąd też decyzja że wezmę tym razem na spływ zamiast Sekatusia to zapakowałem Igielka.
Krótszy, węższy, i nieco wygodniejszy
Decyzja okazała się trafiona. Rzeka zaskoczyła mnie pozytywnie.
Woda generalnie czysta i przejrzysta ale w kolorze brunatna.
Widać że idzie z jakichś pokładów torfowych. Orzyc wygląda jak skrzyżowanie rzek Wkry oraz Rawki
Jest to rzeka bardzo kręta - płynie się ciągle driftem choć pojawiają się i długie proste odcinki.
Powalonych drzew w nurcie było na prawdę dużo ale każde dało się opłynąć lub pokonać nie wysiadając z kajaka ( ja płynąłem laminatem więc nie była to walka z przeszkodą a zwykłe opłynięcie ) My startowaliśmy z Makowa Mazowieckiego spod jazu przegradzającego rzekę.
Miejsce do wodowania było jakieś 50 metrów od jazu - mała przecinka wśród drzew i krzewów i jako takie podejście do wody
Bez szału ale i bez specjalnych kombinacji.
Nurt dość mocno zarośnięty roślinami wodnymi. Na początku nie było specjalnie dużo miejscówek do zakładania obozowisk ale po kilku kilometrach zaczęły się pojawiać coraz częściej fajne miejsca żeby można było zakładać obozowiska jak by ktoś oczywiscie chciał. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Po bodajże 11 czy 12 przepłyniętym kilometrze rzeki mieliśmy przenioskę
Był tam jaz i jakieś 150 metrów do przeniesienia.
Przenioska jest przy hotelu i knajpie więc można sobie tam jakąś dłuższą przerwę zrobić. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Powtórne wodowania jest już super.
Ładne miejsce, ładna zatoczka czysta woda.
Tam właśnie zrobiliśmy sobie kolejną przerwę na mały posiłek oraz kąpiel.
Tedzio zaczął testować możliwości wywrotki swojego kajaka oraz jak sie do niego włazi z wody.
Ja też spróbowałem - jest naprawdę spoko.
Stabilny. Płaskie dno . Spoko, ale zauważyliśmy że jest wolniejszy od dmuchańca Adama.
Po kolejnych kilometrach wypływamy na Narew na wysokości 84 km
Od razu widać zmianę warunków- Narew płynie szeroko, spokojnie, są długie proste odcinki i oczywiście zakola rzeki.
Mijamy Gnojno i po kolejnych kilku kilometrach dopada nas ulewa i silny wiatr.
Chowamy się lesie i przeczekujemy silne porywy wiatru.
Deszcz po chwili przestaje padać i znów robi się piękna pogoda.
Dopływamy do Pułtuska. Wpływamy w kanał który okrąża Pułtusk i po kilkuset metrach stajemy i wyciągamy się na brzeg.
Miejsce idealne do odbioru bo można samochodem podjechać pod sam kajak.
Chłopaki idą na rynek po samochody a ja pilnuję dobytku.
Po chwili pojawiają się swoimi jeżdżącymi rydwanami i Tedzio zabiera mnie swoim rumakiem do Makowa żebym i ja swój wóz odebrał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Po chwili razem wracamy do Pułtuska i pakujemy bambetle na samochód.
Otrzymujemy od Tedzia zaproszenie na obejrzenie Jego działki którą to ma kilka kilometrów stąd.
Razem- całym konwojem jedziemy do Tedzi na Jego włości a tam zostajemy ugoszczeni po królewsku.
Jest i ciasto i herbatka, i a jakże - zimne lody prosto z lodówki.
Zasiedzieliśmy się i wspaniale ugoszczeni przez Tedzia i Jego wspaniałą rodzinkę musimy w końcu się pożegnać i wracać do domu.Szczerze mówiąc nawet nie wiem ile dokładnie kilometrów przepłynęliśmy bo moje endomondo miało nieplanowaną przerwę ( zapomniałem włączyć po pauzie ) i nie mam wiarygodnych danych
Chłopaki - wielkie dzięki za super spędzony czas. No i za gościnę - dzięki Tedziu
:brawo: :brawo: :brawo:
Jak tylko znajdę chwilę to podrzucę filmik.
Zdjęć kilka zrobiłem więc też jak zrzucę na kompa to podrzucę na forum

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 sie 2018, o 08:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 12:42
Posty: 455
Km 46, dzięki za wspólne pływanie i odwiedziny.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL