wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 28 mar 2024, o 23:40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 lip 2018, o 11:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 19:34
Posty: 39
Lokalizacja: Charzykowy
Spływ Wdą z Lipusza do Tlenia 3-6 lipca 2018 r. SUPER :oki: Zdjęcia na:https://photos.google.com/album/AF1QipPggy4EIkTS7ttGYAvp-tM07ytn92nbFu69il2D https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1125709337576037&id=531485226998454&notif_id=1530954191260881&notif_t=page_post_reaction


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sie 2018, o 10:28 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Płynęliśmy Wdę ale specjalnych problemów z noclegami nie mieliśmy
A i co jakiś czas trafia się jakaś mieścina że sklepem
Generalnie bardzo miło wspominam tamten spływ

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sie 2018, o 23:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:56
Posty: 570
Aż mnie uniosło.. ale cóż.. miękkie to nowomodne społeczeństwo . Komercha rządzi jak ta lala. Wda stwarza problemy obozowe? Gdzie? Konkrety proszę,a nie rzucanie łajnem. No chyba,że od Tlenia do Świecia...ale tam też spokojnie 10 ludzi się zakwaterowuje i mam minimum 9 osób,które to poświadczą.

Niebawem relacja live z wsiadania do kajaka będzie miała super oglądalność .. powodzenia .

_________________
idę do Edo .... na pieszo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2018, o 16:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 19:34
Posty: 39
Lokalizacja: Charzykowy
Sylwek napisał(a):
Aż mnie uniosło.. ale cóż.. miękkie to nowomodne społeczeństwo . Komercha rządzi jak ta lala. Wda stwarza problemy obozowe? Gdzie? Konkrety proszę,a nie rzucanie łajnem. No chyba,że od Tlenia do Świecia...ale tam też spokojnie 10 ludzi się zakwaterowuje i mam minimum 9 osób,które to poświadczą.

Niebawem relacja live z wsiadania do kajaka będzie miała super oglądalność .. powodzenia .

Nie należę do "nowomodnego społeczeństwa" i daję sobie radę mimo wieku i niepełnosprawności. Obraźliwe wpisy Pana Sylwka spływają po mnie jak po kaczce. Konstatuje jednak stałą degradację bazy turystycznej. Nie sprzyja to bowiem rozwojowi turystyki kajakowej w segmencie spływów kilkudniowych z własnym ekwipunkiem. Również z rozmów z przewoźnikami sprzętu pływającego wynika, że większość klientów to spływy 1-dniowe. Przez 4 dni spływu Wdą spotkałem tylko 1 ekipę wytrawnych kajakarzy z Bydgoszczy i 2 grupy Czechów na własnych dmuchańcach. Uważam więc, że słaba baza jest jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy. Płynąc zaś samotnie, w celu zaopatrzenia się w wodę i prowiant, trzeba na jakiś czas pozostawić swój sprzęt bez opieki. A to nie jest komfortowa sytuacja. Wielu moich znajomych, którzy uprawiają turystykę aktywną, wybiera więc rower i sakwy licząc na lepszy nocleg i zaopatrzenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2018, o 20:20 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
jak byście się osobiście poznali to sami zobaczylibyście że zapewne wiele as łączy.
Sylwuś już tak ma że wali prosto z mostu to co myśli.
Może troszkę wytłumaczę
Sylwuś tak się uniósł na Twoje słowa o braku lokalizacji na noclegi.
Wdą pływał niejednokrotnie i w zasadzie zna ją dość dobrze.
Ale i jak pamiętasz nawet ja pisałem że z tego co pamiętam z obozowiskami nie było problemów
Co innego jeśli ktokolwiek ma jakikolwiek stopień niepełnosprawności - wtedy takie proste udogodnienia jak chociażby pomost są dużym ułatwieniem.
Sylwuś preferuje pływanie na dziko i to go tłumaczy z Jego podejścia do komerchy.

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2018, o 09:41 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
eltech napisał(a):
Sylwuś preferuje pływanie na dziko i to go tłumaczy z Jego podejścia do komerchy.

Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Wystarczy uważnie i ze zrozumieniem przeczytać ten oto wątek: viewtopic.php?f=9&t=1176 aby dowiedzieć się, że Sylwester nie pływa, ani na dziko, ani komercyjnie. Do odwołania. Odwołania nie było. Sylwek to duży chłopak i wie co robi, taki jest jego wybór. Uszanujmy to i nie wpierajmy mu, że jednak pływa.

Skoro tu już jestem, to przy tej okazji powtórzę za Ropuchem > Kleszcze na Madagaskar!

Ad rem:
z tego co pamiętam to na odcinku Błędno - Świecie faktycznie z miejscami przygotowanymi pod większe spływy to może i rewelacyjnie nie jest, ale znalazło się coś w Błędnie, dalej pod leśniczówką, czy jeszcze dalej coś a`la marina za unijne dudki. Na szczęście ja preferuję dzikie biwaki, a takich kilka było. Jednak w większości nie były to biwaki pięciogwiazdkowe. Za pięciogwiazdkowy biwak uważam taki co spełnia te kryteria: wygodne wyjście na brzeg, choćby malutka plażyczka umożliwiająca kąpiel, sporo miejsca na namiot, możliwość rozpalenia ogniska oraz dostępny opał, ustonność. Więcej wymagań nie mam :D
Na wspomnianym odcinku Wdy taki biwak był jeden.
Co do infrastruktury kajakowej nad naszymi rzekami dobrze nie jest, lecz z mojego punktu widzenia to i lepej ;)
Choć na Sanie piszczałem i po 74km poszukiwań brałbym nawet rozwrzeszczany parking z nachmieloną młodzieżą i muzą Diskopolo do rana :mrgreen: :mrgreen:

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 wrz 2018, o 20:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 19:34
Posty: 39
Lokalizacja: Charzykowy
W połowie sierpnia 11-16.08.2018 odbyliśmy wraz z żoną spływ Narewką i Narwią z Narewki do Rzędzian. Przez 5 dni spotkaliśmy na rzece kilkanaście kajaków. Większość w okolicach Suraża, gdzie usytuowana jest piękna baza z wypożyczalnią. Kajaki wypożyczane są najczęściej na krótki 2-3 godzinny spływ z m. Zawyki. Turystów z ekwipunkiem biwakowym nie zauważyliśmy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 wrz 2018, o 09:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 20:47
Posty: 658
Auglech napisał(a):
W połowie sierpnia 11-16.08.2018 odbyliśmy wraz z żoną spływ Narewką i Narwią z Narewki do Rzędzian.

Witaj Auglech.
Piękne tereny. Dawno tam nie byłem. Jest szansa, że jeszcze w tym roku popływam Narewką. Masz jakieś zdjatka z Waszego spływu?
Pozdrawiam. :hejka:

_________________
Kleszcze na Madagaskar!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 wrz 2018, o 20:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 19:34
Posty: 39
Lokalizacja: Charzykowy
Ropuch napisał(a):
Auglech napisał(a):
W połowie sierpnia 11-16.08.2018 odbyliśmy wraz z żoną spływ Narewką i Narwią z Narewki do Rzędzian.

Witaj Auglech.
Piękne tereny. Dawno tam nie byłem. Jest szansa, że jeszcze w tym roku popływam Narewką. Masz jakieś zdjatka z Waszego spływu?
Pozdrawiam. :hejka:

Witaj Ropuch :)
Dzienne relacje wraz z kilkoma zdjęciami z telefonu zamieściłem na swoim profilu na FB https://www.facebook.com/lech.augustynski, podsumowanie spływu jest na mojej stronie Grupy Turystycznej Charzykowy https://www.facebook.com/Grupa-Turystyczna-Charzykowy-531485226998454/. Zapraszam do oglądania i komentowania. Pozdrawiam Lech. :hejka:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 wrz 2018, o 20:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 19:34
Posty: 39
Lokalizacja: Charzykowy
Ponieważ w opcji Google nie zaznaczyłem "udostępnij", wklejam poprawiony link do zdjęć z lipcowej Wdy. Przepraszam za zamieszanie, lecz dopiero zaczynam ogarniać tą zakładkę Google. :oops: https://photos.google.com/share/AF1QipN2MXaRGxFPeurybDypxkN2IMHf3HMJwE0ziX6XPwMTdH6N_GlU_dVMVMfrBCP-8g?key=TlQ0VWpKWnVFMXJacG9FNW9rWWVkN3pMRXhOUTRB


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL