wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 28 mar 2024, o 11:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 wrz 2018, o 21:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 19:34
Posty: 39
Lokalizacja: Charzykowy
Ponieważ opanowałem podstawy zakładki Google zdjęcia, pozwalam sobie na wpis z mojego pierwszego spływu rzeką Zbrzyca. Moim podstawowym pływadłem stał się nabyty drogą kupna Aquarius Traper. Nie jest to może sprzęt z "wysokiej półki", lecz do mojego samotnego pływania zupełnie wystarczający. Łatwy w transporcie, dość pojemny i stabilny. Pierwszy 1-dniowy egzamin, na prostej rzece oraz jeziorach, zdał całkiem dobrze. Zdjęcia z tej próby zamieszczam tutaj. https://photos.google.com/share/AF1QipNeGnAQDZuwSvIa7TbmMEMJe3fYNQ9vEnH3NztaCWAVZFwpet24WB4m4YRJLtobwg?key=akxIR3N0WjNYb0V6c010ZUdvSmliZktOWWRWMFBB


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 wrz 2018, o 01:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 20:47
Posty: 658
Nie sumituj się Auglech z powodu łódki jaką pływasz. Do turystycznego pływania, to całkiem fajny sprzęt. Nasza klubowa koleżanka Lucy również ma Aquariusa (Treka) i za jej pozwoleniem będę na nim pływał w zimie na wypady z noclegiem.
Spotkałem się z wypowiedziami niektórych kajakarzy, że oni by do Aquariusa nie wsiedli. Tylko tak się składa, że pamietam ich początki w kajakarstwie, gdy wsiadali do dużo gorszych łódek niż Aquarius.
Dzisiaj ich strój do pływania jest droższy niż mój kajak, a wiosłować jak nie potrafili, tak nadal nie potrafią. Ot, taki przerost formy nad treścią.
Rób swoje Auglech, bo wyczuwam w Twoich postach autentyczną radość z uprawiania turystyki kajakowej i obcowania z naturą.
Cię Qm! :hejka:

_________________
Kleszcze na Madagaskar!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 wrz 2018, o 08:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 19:34
Posty: 39
Lokalizacja: Charzykowy
Ropuch napisał(a):
Nie sumituj się Auglech z powodu łódki jaką pływasz. Do turystycznego pływania, to całkiem fajny sprzęt.

Decydując się na kupno tej właśnie łódki wiedziałem "na co się piszę". Potrzebowałem pakownego i stabilnego kajaka. Ponieważ z reguły pływam samotnie, starałem się nie brać pod uwagę ewentualnych wywrotek. Nigdzie mi się nie spieszy, więc rekordów przebiegów bić nie zamierzam. Dystans (rekord) 57 km na Wdzie "popełniłem" dlatego, że przez kolejne kilometry nie wypatrzyłem odpowiedniej miejscówki. Zresztą jak tu bić rekordy gdy wstaje się o 7-mej, a wypływa o 9-tej :lol: .
Zresztą ten tajlandczyk bardzo mi się podoba (szczególnie gdy nie wywaliłem się z niego wsiadając :D ). Muszę jednak poprawić sterowność, gdyż po chwili bez wiosłowania szybko traci kurs. W tym celu zamówiłem u MF płetwę sterową, którą zamierzam poprawić sterowność łódki (taka namiastka skega). Mam nadzieję że pomysł wypali.
Pozdrawiam i do zobaczenia na Zlocie. :hejka:
PS. Podczas spływu Wdą spotkałem sympatycznego jegomościa pływającego takim samym Traperem jak mój. Rozmawialiśmy chwilę i też mówił, że dobrze mu się nim pływa.
Obrazek


Ostatnio edytowano 26 wrz 2018, o 08:30 przez Auglech, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 wrz 2018, o 08:22 
Offline

Dołączył(a): 7 lis 2017, o 15:21
Posty: 53
Lokalizacja: Płocho
Pływa? - Pływa. Skoro go nabyłeś, to jakieś plusy dla siebie dostrzegłeś, a to Tobie ma być wygodnie. Jak się znudzi, lista minusów przeważy plusy, lub zachorujesz na inne pływadło, to poszukasz następcy i wszystko zacznie się od nowa. :lol:
Tymczasem spływaj kiedy tylko możesz i wrzucaj relacje :tupu:

_________________
_
glynu
instagram: czerwone_canoe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 wrz 2018, o 08:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 19:34
Posty: 39
Lokalizacja: Charzykowy
glynu napisał(a):
Pływa? - Pływa. Skoro go nabyłeś, to jakieś plusy dla siebie dostrzegłeś, a to Tobie ma być wygodnie. Jak się znudzi, lista minusów przeważy plusy, lub zachorujesz na inne pływadło, to poszukasz następcy i wszystko zacznie się od nowa. :lol:
Tymczasem spływaj kiedy tylko możesz i wrzucaj relacje :tupu:

W tej chwili w "kolekcji" mam 2 kajaki: tego Trapera i Tajmienia3 na wspólne wyprawy. Jeśli zapragnę odmiany, będzie to prawdopodobnie kanada (wygoda i pojemność :D ).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 wrz 2018, o 08:40 
Offline

Dołączył(a): 7 lis 2017, o 15:21
Posty: 53
Lokalizacja: Płocho
OOO :!: :!: :!: To jest właściwy kierunek :D

_________________
_
glynu
instagram: czerwone_canoe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 wrz 2018, o 13:26 
Offline
moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 18:44
Posty: 2514
Lokalizacja: Pyrlandia
Cytuj:
Jeśli zapragnę odmiany, będzie to prawdopodobnie kanada

Im prędzej tym dla Ciebie lepiej, dzień przesiadki do kanu ogłosisz sowim prywatnym świętem :)
Cytuj:
wygoda i pojemność :D

No właśnie!
Wygoda pakowania, możliwość zmian pozycji z naszym peselkiem to miód na dupsko, krzyż i resztę gnatków. Do tego zwrotność, gracja i 10 punktów do respektu! ;)

_________________
"Co to jest droga to najlepiej dowiedzieć się nogami. A już obowiązkowo bosymi"
Bartoszko - Siekierezada


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2018, o 08:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 20:47
Posty: 658
Manacie!
Jak możesz! No jak!!!
Chyba wsadzę Cię w najbliższy weekend na swój kajak. Oczywizda "w nagrodę"... :lol: :hejka:

_________________
Kleszcze na Madagaskar!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2018, o 11:47 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Pływasz, bo lubisz :) czy to ważne na czym? Chociaż na kanadę zawsze będę namawiać :D :D :D

A to bardzo sympatyczny widoczek :D :D
Obrazek

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 paź 2018, o 23:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2015, o 20:47
Posty: 658
Nasze przekomarzania o preferencjach sprzętowych kojarzą mi się nieodparcie z monologami Jana Tadeusza Stanisławskiego "O wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy"...
http://www.bibliotekapiosenki.pl/publik ... eusz_Zezem :lup: :hejka:

_________________
Kleszcze na Madagaskar!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 paź 2018, o 12:19 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
:lol: :lol: :lol:

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 paź 2018, o 19:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 16:23
Posty: 1035
Fajne zdjęcia Lechu 8-)

_________________
Krótko i na temat
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 paź 2018, o 11:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 19:34
Posty: 39
Lokalizacja: Charzykowy
Sikor napisał(a):
Fajne zdjęcia Lechu 8-)

Dzięki Sikor. Pozdrawiam. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lis 2018, o 11:57 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
nareszcie i ja zaczynam nadrabiać zaległości na forum :oops: :oops: :oops:
Lechu - gratuluję udanego zakupu i fajnego wypadu.
Ropuszek pisał już o Lucy - naszej koleżance klubowej ale z tego co kojarzę to i Sylwuś pływa chyba czymś podobnym.
Lucy samotnie dużo spędziła właśnie w tym kajaku dużo czasu i sobie go bardzo chwaliła
Myślę że z zakupu będziesz zadowolony
A jak będziesz potrzebował czegoś fajniejszego i wygodniejszego to jak Manat napisał - kanada i już
:hejka: :hejka: :hejka:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2018, o 21:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 19:34
Posty: 39
Lokalizacja: Charzykowy
Lechu, wzbogaciłem niedawno swoje pływadełko o płetwę sterową. Mam nadzieję, że pozwoli mi na pewną stabilizację kursu, bo gdy przestaje wiosłować kajak idzie dziobem w trzciny. :lol: Tym samym mam problem ze zrobieniem zdjęcia ;) Kupiłem od myfrienda samą płetwę, bez systemu sterowania - ma służyć jako skeg. Wiosną będę miał odpowiedź, czy ten wynalazek się sprawdził. Fajne te Wasze zdjęcia z morsowania. Mnie na sam widok robi się zimno :lol: Pozdrawiam :hejka:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lis 2018, o 01:43 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Lechu skeg da Ci tylko kierunkowość czyli że nie będzie Cię tak kręciło mocno prZy wiosłowaniu
Sprawdzi się na dużych akwenach czy jeziorach
Ale ster byłby lepszym rozwiązaniem bo na rzekach są malinki, wiry prądy i wiele innych przeszkód
Ster wtedy ułatwi Ci płynne skręcanie bez użycia wiosła.
Płyniesz rzeką i chcesz zrobić zdjęcie.
w kursie masz skałkę albo pień drzewa.
Skeg Ci tu raczej w sterowaniu kajakiem nie pomoże a mając ster jesteś w stanie bezproblemowo ominąć przeszkodę jednocześnie fotografując ją

A co do morsowania to w niedzielę znów lecimy na kąpiel :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lup: :lup: :lup:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lis 2018, o 19:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 19:34
Posty: 39
Lokalizacja: Charzykowy
eltech napisał(a):
Lechu skeg da Ci tylko kierunkowość czyli że nie będzie Cię tak kręciło mocno prZy wiosłowaniu
Sprawdzi się na dużych akwenach czy jeziorach
Ale ster byłby lepszym rozwiązaniem bo na rzekach są malinki, wiry prądy i wiele innych przeszkód
Ster wtedy ułatwi Ci płynne skręcanie bez użycia wiosła.
Płyniesz rzeką i chcesz zrobić zdjęcie.
w kursie masz skałkę albo pień drzewa.
Skeg Ci tu raczej w sterowaniu kajakiem nie pomoże a mając ster jesteś w stanie bezproblemowo ominąć przeszkodę jednocześnie fotografując ją

A co do morsowania to w niedzielę znów lecimy na kąpiel :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lup: :lup: :lup:

Wiem Lechu, o to mi właśnie chodzi. Jak wiesz, u mnie na Pomorzu rzeki przepływają przez spore rynnowe jeziora. Jeżeli są różne przeszkody lub inne niespodzianki po prostu podnoszę płetwę i steruję wiosłem. Mam ster w swoim Tajmnieniu 3, pomaga trochę w złapaniu kursu, lecz mimo to trzeba nadrobić wiosłem. Ten kajak (Tajmień) ma 5,70, więc jako tako trzyma kurs, natomiast Traper ma 3,85 m więc trochę kręci. Mam więc nadzieję, że po zastosowaniu tej płetwy będzie mniej skręcał. :)
Do zrobienia zdjęcia potrzebuję zazwyczaj około 20 sekund, a w tym czasie zawsze próbowało mi obrócić kajak :( Oczekuję, że teraz ten problem trochę zaniknie. Pzdr. :hejka:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lis 2018, o 20:48 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
zawsze wydawało mi się że płetwa sterowa jest lepszym rozwiązaniem niż skeg
Skeg dobrze się sprawdza w krótkich kajakach ( takich zwałkowych ) bo tam jak machniesz wiosłem to Cię potrafi obkręcić dookoła.
A w kajakach dłuższych lepszy będzie ster. Ale co ja tam się na tym znam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Wszak zawsze pływam bez skegu i steru :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lis 2018, o 10:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2018, o 19:34
Posty: 39
Lokalizacja: Charzykowy
eltech napisał(a):
zawsze wydawało mi się że płetwa sterowa jest lepszym rozwiązaniem niż skeg
Skeg dobrze się sprawdza w krótkich kajakach ( takich zwałkowych ) bo tam jak machniesz wiosłem to Cię potrafi obkręcić dookoła.
A w kajakach dłuższych lepszy będzie ster. Ale co ja tam się na tym znam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Wszak zawsze pływam bez skegu i steru :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mój Traper ma 3,8 m, więc jest dość krótki. Płynąc nim po bardziej rozległych akwenach, słabo trzyma kurs. Zastosowanie tej płetwy powinno to poprawić. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2018, o 01:03 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
no to w tym wypadku z pewnością poprawi

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL