wodniacy.net

usiądź przy naszym ognisku
Teraz jest 28 mar 2024, o 11:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bornholm
PostNapisane: 21 lis 2015, o 11:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:00
Posty: 103
Od dawna kusił mnie Bornholm, ze swoim, nieco bardziej urozmaiconym od naszych piaskownic, wybrzeżem.

Obrazek

Kajakowo kusił. :)
Powstał więc plan: RONNE --->SANDVIG -->NEKSO :D
i bardzo szybko upadł , a własciwie został zredukowany do szybkiej rowerowej misji zwiadowczej. :/

Bornholm w 3 dni rowerami Wigry 3, z intensywnym audytem wybrzeża i jego 'kajako-spolegliwości'.

Tu nieco zdięć z ' audytu ', w kolejności mniej więcej Ronne , Sandvik ,Nekso samym brzegiem i z Nekso z powrotem do Ronne na prom, bardziej przez 'bezwodny interior' :) :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Posiłek w Hasle i dalej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

C.D.N. i opis, uwagi ewentualnie później :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm
PostNapisane: 21 lis 2015, o 13:17 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
To czekam na cd :tupu: :tupu:
Miejsca piękne :brawo: :brawo: pomysł świetny :brawo: :brawo: no i Wigry 3 :mrgreen: też mam Wigry 3 :D :D to super rower :D

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm
PostNapisane: 22 lis 2015, o 00:24 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
Uii też czekam na ciąg dalszy bo się zapowiada ciekawie.
A czemu z kajakami nie pojechaliście

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm
PostNapisane: 22 lis 2015, o 13:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2015, o 22:59
Posty: 26
Lokalizacja: Warszawa
Nabrałem ochoty na taki krótki wypad na Bornholm, więc niecierpliwie czekam na opis wycieczki.

_________________
pozdrawiam
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm
PostNapisane: 23 lis 2015, o 11:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
ja już dawno mam smaka na wypad rowerowy z kitem, jak możesz daj trochę praktycznych wskazówek...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm
PostNapisane: 25 lis 2015, o 17:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:00
Posty: 103
eltech napisał(a):
...
A czemu z kajakami nie pojechaliście


:evil: A czemu Ty kur... nie latasz jak ptak ???? !
Jeszcze mi raz zadaj takie pytanie to urżne łeb przy samej............. i ......
:lup: :lup: :lup: :lup: :lup:
Uff moment.
Musze obetrzec pianę z ust , bo mi klawiatóre zaleje i nic nie napisze. :D

maciekt1000 napisał(a):
ja już dawno mam smaka na wypad rowerowy z kitem, jak możesz daj trochę praktycznych wskazówek...


Praktycznych.... ?
-nie bedzie tego wiele :(, ekskursja powstała, na zasadzie : 'ratujmy co sie da z naszych bogatych planów wakacyjnych' , była uproszczona i ekspresowa.

Na Bornholm najtaniej i najszybciej z Kolobrzegu do Nekso / Nexo (pisza i tak i tak) 140 od łba 190 w obie , jesli powrot tego samego dnia.
praktycznie około 700 zł 2 osoby , 2 rowery , w te i powrót.

Ale!
-prom z Kołobrzegu moze nie popłynąć ,, n.p. - jak zła pogoda , i diabli mgą wziąć cały plan. Kołobrzeski jest mały w sztorm nie pływa , ponoć i z innych dziwnych powodow czasem nie plynie i już.
-Rozkład , pożal sie boże po tuskich reformach, PKP jest taki, że trzeba by nocowac w kołobrzegu , więc mogło by sie zrobic i 1000 ? Plus szukanie , latanie zamieszanie , pakowanie i roz.. , 'podziwianie 'prły bałtyku' .... :(

Wybraliśmy opcje świnioujście -> Ystad -> Rone
2 osoby , 2 rowery, na Borholm i z powrotem 943 zł
W tym wygodna kabina i nocleg na na nocnym poromie do szwcji i takaż z powrotem, .
szybki katamaran rano, Ystad -> Bornholm.
Całość rezerwowana w Unity Line ghttp://www.unityline.pl

To kwestia preferencji , ale dla nas , dłuższa podroż morska , nocleg w kabinie na prawie prawdziwym morskim statku , z barami, kasynem itp :) zawadzenie na godzinke o szwecje były raczej dodatkową atrakcją .
prom rusza kolo 23 na 6 jest w Ystad godzinka na pomacanie szweda :) i o 9 gdzieś wysiadka na Borcholmie wypoczeci prosto na rower i wio prosto az na północny cypel do Sandvik .
To tyle co do dostac sie tam na pare dni i wrocić w 2 osoby .
koncepcja sie nam sprawdziła podróż byla super , tylko nieco zbyt spokojne morze , liczylim na jaiś nocny sztormik.

tak bylo
Obrazek
potem tak
Obrazek
-- i.......... !
Bardzo chcialem jakis drobiazg ,pamiątke ze statku. :)
Ale mi Kaśka nie dała zabrać :(
Obrazek
c.d.n.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm
PostNapisane: 25 lis 2015, o 17:30 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
uii napisał(a):
A czemu Ty kur... nie latasz jak ptak ???? !
Jeszcze mi raz zadaj takie pytanie to urżne łeb przy samej............. i ......


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uii ale przecież masz ten swój składany więc ja myślałem o tym
Na rower chyba by się zmieścił jak byś go dobrze poupychał i poskładał.

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm
PostNapisane: 25 lis 2015, o 18:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:00
Posty: 103
eltech napisał(a):
uii napisał(a):
A czemu Ty kur... nie latasz jak ptak ???? !
Jeszcze mi raz zadaj takie pytanie to urżne łeb przy samej............. i ......


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uii ale przecież masz ten swój składany więc ja myślałem o tym
Na rower chyba by się zmieścił jak byś go dobrze poupychał i poskładał.


No zabije go, zabije ..... :!: :mrgreen:
-Ten skladany niebardzo w tej konkretnej sytuacji , do ostatnich minut walczylem o dmuchany stary , ale nie przybył , poza tym , realnie nie bardzo bylo by kiedy.
Se popatrz na mapę.
1-szy zamowiony nocleg był na połnocnym cyplu wyspy i trzeba bylo tam dojechac koniecznie, prosto z promu ,
2 -gi w Nexo południowo wschodni koniec lądu
3-ci, na promie do Polski, domykał petlę południowo zachodni koniec. Było ok :) ale bez rezerwy czasowej.

Na dobitkę na 2 dni przed zaokretowaniem , wszystko wykupione zaplacone ........
'niemcy zbombardowali tory do świnioujścia' , czy Werwolf wysadził te cysterny..... -niewiem....? :mrgreen:

tu trochę widać :
Obrazek
Wychodziło że musieli byśmy ze szczecina rowerami , a nie mielismy tyle czasu (urlopu)
Ostatnią noc 'grzalismy łacza infolini wypadkowej PKP , z pytaniem dokąd dokladnie dojedzie pociąg ile zostanie km do świnioujścia ?
W ostatniej chwili , puścili pierwszy , 'nasz pociąg' po jednym torze. :) Uff.....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm
PostNapisane: 25 lis 2015, o 20:04 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
uii napisał(a):
Bardzo chcialem jakis drobiazg ,pamiątke ze statku.
Ale mi Kaśka nie dała zabrać
a to Kaśka :lol: :lol: :brawo: :brawo:
i znów czekam :D :tupu: :tupu:

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm
PostNapisane: 26 lis 2015, o 03:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:00
Posty: 103
ewa napisał(a):
.....
i znów czekam :D :tupu: :tupu:

Ona czeka! .... :roll: ...................

A ja mam problem z Bornholmem. Nic tam właściwie się nie działo , wszystko gładko planowo :oops:
Wypadało by krótko, wzorem Cezara : Dojechałem, pedałowałem, przepedałowałem.
Jak pedałowałem
-to myslałem ...
-chwilami ,
:mrgreen: co napiszę i chciałem ...-a potem chyba nie ?. :lup:
-Albo nakłamac , że tam brzydko , drogo, zimno , kobiety paskudne, woda z mazutem, ale ja nie umiem łgać. :oops:
Zamiast tego może apel taki? :
'Jesli jesteś posiadaczem czarnego BMW , innego pojazdu klasyfikowalnego jako 'Bolid Młodzierzy Wiejskiej' .
Jeśli niedawno wiedziony owczym pędem przesiadłes się z małego czołgu na kołach typu suw, na rower bardzo górski i sportowy, za 3000zl i wiecej ,
-jeżdzisz w kasku ,odblasku , z kamerką
-i w Go Sport odziany od łba do sznórówek ,
-masz majtki z żelem w dupie.
-I pędzisz jak prawdziwny , zganiając z warszawskich ścierzek rowerowych , nieletnie dziatki i emerytki, bo ty jedziesz i ,robisz czas na Edmundzie .

To ... -To nie jedź na Bornholm , nie bedziesz sie tam dobrze czuł. :? '





Tiaaaa......
- tam jest miło i spokojnie jak nie u nas w europie, nie zamyka sie mieszkań , ani drzwi od hotelu , zostawia rowery na ulicy na noc. Prawie niema plotów i furtek.
nima Mc'donaldów , nie widzialem sladu policjanta .
Tak wyglądaja samoobsługowe sklepiki przy szosie :Obrazek
Obrazek
Co za ile ,pisze na kartce , a forse wrzucamy do pudełka po butach z otworem , miseczki , albo czegośtam.
Widziałem tam 'orła cień' albo inego jaszczęęębia :0 sie nieznam ... ale duży był. :D
Obrazek
Co ciekawe ten 'Orzeł' nie latał tak se , ale walczył!!! :mrgreen:
-i nie on był agresorem .
Atakowały go zawziecie 3 czy 4 maleńkie ptaszki wielkosci wróbla (zdiecie robione komórka , ptaszki byly już za małe , żeby były widoczne)
Mysle że pewnie odciągały go od gniazda?

-I żaglowiec na dachu widziałem.
Obrazek
-I kajaki.
Obrazek

A koło Nexo , tam gdzie dobija prom z Kołobrzegu rowery już pozamykane na łańcuch.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm
PostNapisane: 26 lis 2015, o 09:40 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Dzięki uii!!! Nie miałam pojęcia, że tam jest aż tak spokojnie. Czytając i oglądając pomyślałam "jak Norwegia".
U nas o takich sklepikach samoobsługowych jeszcze długo trzeba będzie marzyć :(

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm
PostNapisane: 26 lis 2015, o 14:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:00
Posty: 103
ewa napisał(a):
Dzięki uii!!! Nie miałam pojęcia, że tam jest aż tak spokojnie. Czytając i oglądając pomyślałam "jak Norwegia".
U nas o takich sklepikach samoobsługowych jeszcze długo trzeba będzie marzyć :(


hmmm :mrgreen: No bo gdzie w tym 'pudełku od butów mieści sie KASA FISKALNA ???

Jak dojechaliśmy do Sandvig pierwsze to znaleźć hotel . 'Znaleźlim' ;)
Hotelik / pensjonat ? chyba..? Tu:
Obrazek

http://www.hosengholm.dk/
Napisy ,, tablice informacyjne itp , na wyspie są w 3 językach :) duńskim, szwedzkim, i norweskim :mrgreen: :lup:
-'''Niesłychanie pomocne dla Polaka''' :lol:
Dom jak inne . Wchodzimy , żadnej recepcji jakieś schody .
na schodach krzesło, na nim duza koperta i...... nasze nazwiska na niej .
-To otwieramy - są klucze :) na pietrze rząd pokoi , to jednak hotel :) nasz całkiem miły . All ok.
Rano mamy problem . Komu by tu zapłacic za nocleg??? :D
Pod wieczór pentały sie ze 2 osoby kolo wejscia i wygladalo ze maja coś wspolnego z hotelem .
W angielsko migowym , dopytywałem do której sie można włóczyc po okolicy.
''-Das dor open - what time klozet? , nie, nie sracz - open / closet - panimajesz?'' :) itp
Okazalo się, że zupełnie nigdy, nic klozet . :) o 1 w nocy wyszedłem na papierosa na ulice , nic nie było klozet , rowery stały na patio!
Obrazek
Mozna było wejśc z ulicy do knajpy stoły nakryte , do kuchni nałozyć sobie , zjeść, pogladac obrazy , ten hotelik to troche galeria i wyjśc i pies z kulawa nogą sie nie zainteresowal .

-No jakostam .... :) zapłacilim , chyba w kawiarnio pizzerni przyklejonej od frontu.
Obrazek
Jak widac z satelity prawie spod hotelu i dzie droga , a potem ścieżka na sam cypel .

Na szwedzko-duńsko-norweskiej tablicy pisze tam jakby, że rowerami nie, tylko na nogach i sie zachowywać ! , bo dzikie owce maja miec ful komfort psychiczny, przy kicaniu i konsumpcji .
W nast. odcinku zdięcie owcy jak znajdę :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm
PostNapisane: 26 lis 2015, o 15:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:00
Posty: 103
O! mam :)
Obrazek
To takie białe w trawie i rózach , 3 szt . to wyż-wzmiankowana rogacizna dzika :mrgreen:
Z prawej jak sie przyjżec widać rogi , raczej jakby kozie?? Kij ich wie jak po duńsku koza owca wlasciwie .
Z lewej raczej dupna strona zwierza , a posrodku małolata .
Dość sympatyczne , ale raczej zlewaja publikę . na pytanie:
-'' kozyście , czy owce? '' odpowiadaja zdawkowo zdajsie w staro-borcholmskim dialekcie duńskiego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm
PostNapisane: 26 lis 2015, o 15:35 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
uii :lol: :lol: :lol:
Jaki to inny świat. Prawie nierealny.

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm
PostNapisane: 26 lis 2015, o 21:02 
Offline
admin-moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 21:53
Posty: 5660
Lokalizacja: Ząbki
fajnie się czytało.
Nie masz jeszcze może jakichś innych przygód z tej wyprawy ?

_________________
ALBUM ZE ZDJĘCIAMI
BLOG - ELTECHOWE PODRÓŻE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm
PostNapisane: 27 lis 2015, o 13:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2015, o 14:53
Posty: 483
miły dla oka sierpniowy filmik mojego znajomka - oddaje klimat wyspy

https://vimeo.com/142050446


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm
PostNapisane: 28 lis 2015, o 14:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:00
Posty: 103
ewa napisał(a):
uii :lol: :lol: :lol:
Jaki to inny świat. Prawie nierealny.
takie troche jest wrażenie , nieco bajkowe , raj? :mrgreen:

Ale ta bajkowość jest całkiem realna , To nie jest kit i sztafarz dla turystów .
Borholmiacy mieli deko farta.
Mimo północnego położenia klimat jest jakby grecki ?
Cytuj:
Dzięki korzystnemu klimatowi na wyspie rosną orchidee i anemony, aklimatyzowano z sukcesem kilkanaście gatunków roślin śródziemnomorskich, w tym figowce,


To widać.
Rosliny sa ogólnie bujne , dorodne i kolorowe , zielen bardziej soczysta , Nawet wysoko na latarniach ulicznych w miescie rośnie fajny zieloniutki mech czy porost :)

Troszke to jak Kalifornia, wielu turystów to emeryci , ale w typie sportowo nordyckim, nie opasłe klabzdry i zaslinione dziadygi. Oglada sie człek poczciwy a słaby , za zgrabną d. małolaty na rowerze ... :) podjedzie , a ona .....
A ona ma wiecej niż nascie , ale w sumie.... -Własciwie?... :) ...
-Własciwie to skończe te dywagacje , bo mi sie zara oberwie od tyłu. :mrgreen:
Emeryci , sporo par na rowerach z przyczepką-dzieciowozem ,i z lekka odjechanych młodych jeszcze bez przyczepek , ale z premedytacją w oczach . :mrgreen:

W Sadvik widzielim zlot , nie Harleyów ,nie Bentleyów , ale starych motorowerów i ich odjechanych jeźdźców :)

eltech napisał(a):
.....
Nie masz jeszcze może jakichś innych przygód z tej wyprawy ?


To nie 'Wyspa skarbów' ani "Doktora NO'' :/

Jakie tam moga byc przygody ? :)

- że spadnie deszczyk ? I tak słońce zaraz wysuszy , bo świeci łagodnie ale prawie non stop.
O:
----Sie suszymy robimy zupę i kawę, na typowym brnholmskim parkingu . Budka, to całim przyzwoita łazienka :) darmowa ..... :lol: mozna sie , umyc ogolic jak kto lubi.
Obrazek

Przygoda to może być jak emerytowi wpadnie sztuczna szczęka do kratki ściekowej. :)
Kiedyś brałem udział pomocniczo w takiej. :) :mrgreen:
Pan kierowca tira jadł jabłko i mu coś tam ..... :) i płukał nad kratką pod kranem ......
-i plum! :mrgreen:
Zakloł i machnoł ręką . Ale następnego dnia wrocił , po zapoznaniu sie z ceną za nówkę .
Poprosił o pomoc .
Zagladamy , a tam , ze 2 ,5 m w dół i wąsko z 50cm , na dnie woda .
Rada w radę ...... :mrgreen:
Rozebrał sie do slipek, a my dwaj , ujawszy go za kostki u nóg, 'zapuścilim go w kanał' głowa w dół jak wycior do rur..
:mrgreen: :mrgreen:
-4 razy go 'zapuszszsz...czalim' , raz prawie sie wysliznoł :)
-ale wydobył 'SKARB'

To tyle o 'skarbach ' przygodach :) taka mała dygresja hi hi .... :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm
PostNapisane: 28 lis 2015, o 15:34 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Masz Ty przygody uii :lol: :lol: :brawo:

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm
PostNapisane: 28 lis 2015, o 17:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:00
Posty: 103
maciekt1000 napisał(a):
j..... trochę praktycznych wskazówek...

Noclegi zamawialiśmy na ostatnią chwilę przez http://www.booking.com więc braliśmy co jest i cenowo jest do zniesienia .
Ale wyszło ok, oba hotele moge polecić.
Ten w sandvik , nieco opisany jest 2 razy droższy .
Mnie bardzo przypasowało w drugim, Nexø Marine Rooms. :)
Jeden z tańszych , coś w rodzaju recepcji jest w oddalonym o 200m sklepie pani mowi po polsku bo polka i jest pod telefonem :)
Obrazek
To własciwie nie hotel, taki baraczek :) za tymi drzwiami sa pokoje 2 łózka krzesła stolik szafka umywalka END ...chyba?
-Okno na przeciwległej scianie wychodzi na ulice ze sklepami czynnymi do późna nieco dalej jest znosny market. Przyjemnie sie je kolację na tym tarasiku , jak sie wystawi stolik, albo na tym co widac w wiekszym gronie.
Przechodzący Borholmczycy usmiechaja sie i mowią dzieńdobry i smacznego , chyba, bo po swojemu :)
O 20m jest miejsce gdzie mozna zwodowac kajak , albo i co wiekszego i mieć to na oku , kawalądek dalej przypływa prom z kołobrzegu.
Na koncu baraczku jest przyzwoita kuchnia . troche w bok czyste łazienki z pralkami , prysznicami.. otwierane kartą.
Dla mnie to jest luksus , brak obsługi , brak problemow , woda blisko. Bardziej hotelowe hotele z lekka mnie wkurzają. ale to kwestia upodobań.:)
W sezonie bornholm jest zapchany hotelowo i dobrze zamowic wcześniej.
Preferują na tydzień minimum ,na 2 --3 dni jest problem na 1 sie znajdzie ale drożej.
Czesto cena jest z pościela, albo bez :) i na dobe to spora róznica , jak sie ma śpiwory czy jakie własne przescieradła moze byc taniej.
Jest duzo campingow , pol namiotowych ale z braku czasu nie obadałem .... na dziko nie wolno , ale...
Jest sporo fajnych miejsc nad brzegiem na popasy , pikniki itp jak to:ObrazekObrazekObrazek
Na moje wyczucie , maly namiot postawiony wieczorem i zwiniety rano nikogo nie wzryszy , natomiat rozbity obóz spowoduje interwencję. Tyle że ta woda jest czysta ale słona.
To morze! :mrgreen:
Wodę do picia raczej targamy z miasta , na zupę czy do kartofli może byc , o ile to nie gotowa zupa z torebki tam juz jest sól i bedzie za dużo. :)

To było b. krótko . Nie napotkałem zadnych problemow , wszedzie spokojnie i bezpiecznie sie czuliśmy. Przez cały czas, ani na wsi ani w miescie, nie zaobserwowałem żadnego sladu policji , więc i bandytów pewnie raczej nima :mrgreen:
A od pewnego momentu zwracaem uwagę , bo ponoc policja tam jest i to sprawna, szukałem wzrokiem i nic :mrgreen:
Trzeba troszke po angielsku sie wyjęzyczyc i odrobina cierpliwości, tubylcy raczej mówią ale rożniście :mrgreen: łatwo o nieporozumienia .
niewiem co by ty jeszcze ...' jakbyco', to pytajcie konkretnie , co bede wiedział to powiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bornholm
PostNapisane: 28 lis 2015, o 19:46 
Offline
admin-moderatorka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sty 2015, o 23:32
Posty: 2207
Lokalizacja: Pólka Raciąż
Coraz piękniejsze zdjęcia i miejsca :brawo: :brawo:

_________________
To dobrze – powiedziała Mi. – Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL